Reintegrációs őrizet!


Szimi14 # 2020.11.22. 20:16

Köszönöm a válaszát

Slainte # 2020.11.22. 19:00

Úgy nem. Reintegrációs őrizet csak jogerős büntetésből lehetséges.

Szimi14 # 2020.11.22. 10:39

Kedves Slainta. A PÁROM FELVEGYVERKEZVE CSOPORTOS GARÁZDASÁG MIATT VAN 4 HÓNAPJA ELŐZETBE.ÉZÉRT ÉRDEKLŐDNÉK HOGY ŐT HAZAENGEDHETIK E REINTEGRÁCIÓS ŐROZETBE IGYHOGY NINCS JOGERŐS BÜNTETÉSE.

Slainte # 2020.11.22. 07:27

nehlya: nem igaz, továbbra is gondatlan bűncselekmény esetén 1 év, más esetben 10 hónap a maximum.

Szimi14: nem igazán értem a kérdést, de reintegrációs őrizet fogalmilag csak jogerős büntetésből engedélyezhető. Az nem kizárt, hogy később a jogerős büntetésből kapjon reintegrációs őrizetet az, aki most letartóztatásban van, feltéve, hogy a jogerős büntetéséből is kitöltötte a törvényben előírt minimum-időt.

Szimi14 # 2020.11.21. 15:48

Szeretném megtudni hogy az reintegrációs őrizet annak is jár aki jelenleg előzetes letartöztatásban van?

nehlya # 2020.11.02. 14:16

Üdv Mindenkinek...tudja valaki, hogy jelenleg mennyi időt lehet integrációs őrizetben tölteni letöltendő büntetésből?...hallottam olyat, hogy 18 hónapra változtatták az időtartamot...ez igaz?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2020.04.09. 09:41

Tisztelt Kérdezők,

A 2020. március 31. napján benyújtott törvény javaslatban nem szerepel a reintegrációs őrizet feltételeinek változására tett javaslat. A most benyújtott módosító javaslattal sem az volt a célja a jogalkotónak, hogy bővítse azon elítéltek körét, akik jogosultak lehetnek a reintegrációs őrizetre, illetve megemelje annak időtartamát. A módosító javaslattal a gyakorlatban megjelenő probléma kiküszöbölése volt a cél és nem a szigorítás.

https://lorik.hu/…-feltetelei/

Szomi # 2020.03.16. 06:44

Tisztelt Fórumozók!
Csatlakozom az előttem szóló kérdést feltevő fórumozóhoz,aki sajnos itt nem kapott választ a kérdésére. A reintegráció maximális össz. büntetésre 5 évre terjedő büntetettekre vonatkozik az eddigi törvények alapján. Azt hallottam én is, hogy valtoztatnak ezen 2020 ban. 5 év ről 7 évre változik. Van valakiknek erről valami információja? Igaz lehet a hír?
Köszönöm szépen.

naraie # 2020.01.13. 09:47

Jó napot kívánok!

Szeretnék tájékoztatást kérni arról, hogy mekkora maximális büntetésnél kérvényezhető a reintegrációs őrizet. Azt hallottam valakitől, hogy az eddigi korlátot feljebb emelték. Valóban igaz vagy csak félrevezettek?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm,

Tial # 2019.01.17. 18:14

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Jelenleg zajlik az ügyem kábítószer birtoklás miatt.
1-5 évig terjedő, amelyből 8 hónapot előzetesben töltöttem. Első bűntényes, bűntetlen előéletü..most szabad lábon vagyok és várom hogy haladjanak a dolgok..Az ügyészség mostanában emelt vádat...az lenne a kérdésem, hogy ha netán be kell vonulnom még bizonyos időre, akkor a reintegráció elindításához bele számít a 8 hónap előzetesem?! Ha börtönbe kell vonulnom, akkor kell még ott bent ülnöm 6 hónapot , hogy elindítsam a RÖ folymatát?! Vagy már ilyenkor automatikusan beadhatom az esetleges bevonuláskor?!

Válaszukat előre is köszönöm!

Csaba70 # 2018.03.10. 08:03

serry25
Már korábban privátban válaszoltam!

serry25 # 2018.02.04. 16:28

Tisztelt ügyvèd urak.
A parom 1 honapja van bent a tokoli bortonben 2 es fel evet kapot lopas vetsege miatt es van neki egy közérdekü munka el nem vègzèse miatt 16 nap foghaz büntetése.az lenne a kerdesem hogy ö meg e kaphatja a reintregracios örizezetet igy vagy ösz büntetest ha kèrünk vagy nem számot az a 16 nap foghaz büntetes ?vagy maguk mit k
Javasolnak?elöre is koszonom a valaszokat

Öreg Tölgy # 2016.11.01. 19:36

Biztos, hogy nem vonták össze, ilyen nincs. Összbüntetés van, de az eredetileg felfüggesztett büntetés soha nem foglalható össze az annak végrehajtását elrendelő ítélettel.

Zsofi89 # 2016.11.01. 16:32

Joestet.epp most telefonalt a parom hogy neki a ket iteletbol egy foganatba veteli papirja van.hogy akkor most ezt a ket ugyet osszevontak?es ha igen igy is megkaphatja a RÖ.t?

Zsofi89 # 2016.11.01. 09:42

Koszonom szepen a segitseget es a turelmet :) tovabbi szep napot

Öreg Tölgy # 2016.11.01. 08:52

Kedves Zsofi89,

nem hiszem, hogy a párja le tudná magát fogházasítani, mert az enyhébb végrehajtási fokozatba helyezésről a bv. bíró dönt, nem az elítélt.

Egyébként a dolog úgy lenne lehetséges, ha a 3 évből kerülne enyhébb végrehajtási fokozatba, mert akkor a 12 nap börtönt kellene előbb letöltenie, és utána a 3 évből már kaphatna RÖ-t (persze, csak akkor, ha annak az egyéb feltételei fennállnak, és nincs más kizáró ok).

Zsofi89 # 2016.10.31. 18:10

Igen azzal zarult az ugy,de olyat nem lehet csinalni hogy a 3 evet amit most tolt azt felfuggeszteni es azt a 12 napot leulne es ugy megkerni a 3 evre a RÖ.t?mind a ketto borton itelet es ha arra az 1 evre lefoghazasitana magat ugy se?

Öreg Tölgy # 2016.10.31. 16:45

Ezt sajnos még mindig nem értem. Ha tényleg a felfüggesztettel zárult ügyben volt előzetesben 8 hó 18 napot a párja, akkor nem mehet reintegrációs őrizetbe, mert attól függően, hogy kétharmados vagy háromnegyedes kedvezménye van, az előzetes beszámításával vagy azonnal, vagy 12 nap letöltése után már feltételes szabadságra mehet, és egyszerűen nincs idő a RÖ-re.

Ha esetleg mégis a 3 évvel zárult ügyben volt előzetesben, akkor az oda számít be, és ha feltételesre bocsátották, utána kezdi az 1 évet tölteni, abból, ha más kizáró ok nincs 3 hónap után kerülhet RÖ-re.

Zsofi89 # 2016.10.30. 07:02

Igen az elsofokon kapott 1 ev 8 honapot amit a masodfok felfuggesztette egy evre es az egy ev alatt elkovette ugyan azt a buncselekvenyt amibol kapott 3 evet es igy a birosag visszaadta az egy evet igy kapot 3+1.et.

Öreg Tölgy # 2016.10.30. 06:40

Megfordítani nem tudja. Biztos, hogy abban az ügyben volt előzetesben, amiben a felfüggesztettet kapta végül? Nem abban, amiben a 3 évet?

Zsofi89 # 2016.10.30. 06:37

Joreggelt!pontosan azert kerdeztem mielott irtam mert utana olvastam es nem talaltam rola semmit.mert o ult elozetesbe 8honap 18 napot es ezt neki levontak az 1ev felfuggesztesebol es meg erre az egy evre a kedvezmenyt is megkapja.igazabol az erdekel hogy megforditsa e vagy van e ra mas mod hogy megkaphassa az RÖ.t!

Öreg Tölgy # 2016.10.30. 05:32

Úgy azért kicsit más a helyzet, ha az egyik felfüggesztett volt, olvasgasson egy kicsit vissza (a másik topicban is) kb. ötször írtuk le az elmúlt két hétben.

Zsofi89 # 2016.10.29. 19:04

Koszonom.meg annyi kerdesem lenne hogy neki 3 ev + 1 ev felfuggesztese van most jelenleg a 3 evet uli amibol mar 1 ev 10 honapot letoltott.a koveto itelete az 1 ev es ha megforditana a ket iteletet es abba lefokhazasitana magat azt ülne le elobb akkor sincs ra esely?

Öreg Tölgy # 2016.10.29. 17:53

Azt egyértelműen megmondja a törvény, hogy nem.

Zsofi89 # 2016.10.29. 14:35

Jo estet!Azt szeretnem kerdezni hogy a paromnak van koveto itelete akkor megkapja a reintegracios orizetet attol fuggetlenul?elore is koszonom