Illetékesség vizsgálata


Norbert M Sziraki Design # 2015.11.13. 11:22

Second part.

És egy tanulságos videó arról, hogy hogyan próbálták meg elérhetetlenné tenni a Winamp fájlszerverének tartalmát. Mellesleg mivel publikációkat lehetővé tevő website, igy jogvédők is.

https://drive.google.com/…bk5TeW8/view?…

Plusz a publikált Winamp Skinek, ha érdekel valakit. Ezek egy egyedi építésű gépen lettek elkészítve, igy gyengébb hardware-en nehézkesen működhetnek. Változó bitrátájú mp3-nál akadozva működhet. Kompatibilis a legújabb verzióval is (2006 után bizonyos verziókkal adódtak ütközések.)

https://drive.google.com/folderview?…

A törvénnyel is megelégednék, nem kell a joghely azon ügyben, hogy miért nincs áttételi joga/kötelezettsége EU eljárásban EU nemzeti bíróságnak.

Norbert M Sziraki Design # 2015.11.15. 17:43

Alperes: Az érintett fél peres ügyben; az a személy, aki ellen a jogi eljárást indították.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 18:00

Csak azt az "apróságot" hagyod le, hogy polgári peres ügyben...

Norbert M Sziraki Design # 2015.12.03. 19:43

Kelvin!

Elnézést az idézőjelek hiánya miatt! A neten böngésztem.

kbs!

A büntetőeljárások átadásáról szóló európai egyezmény - ETS 073 - 1972.5.15.
Ami egy kerethatározat. Így számomra kötelezőnek tűnik.

Norbert M Sziraki Design # 2015.12.04. 07:11

Kelvin!

Minden személyeskedés nélkül.

Ez számomra egy Monista képtelenségnek tûnik. Ismervén a nemzetközi jog szokásjogi vetületeit idéznék az European Justice EU jogi felvilágosító oldalárol.

Németország: A szociális bíróságokról szóló törvény (SGG) "183. § hatálya alá nem tartozó felpereseknek és alpereseknek az SGG 184. §-a értelmében minden büntetõügyben díjat kell fizetniük (...)."

x ország: "A jogi eljárások rögzített költségei a büntetõeljárásokban

A büntetõjogi eljárások mindig hivatalból indulnak (az államügyészség kezdeményezésére), és az alperes csak a jogi képviselet költségeit fizeti."

y ország: "Alkalmazható jövedelmi küszöb a büntetõjogi igazságszolgáltatás területén, az alperes esetében

Nincs meghatározott jövedelmi szint. A bíróságok minden olyan esetben ügyvédet jelölnek ki az alperes mellé, amikor a jogi képviselet kötelezõ, és az alperesnek nincs saját ügyvédje."

Szóval ez a demagóg és dekadens vélemény talán turbán viktor tetszésének megfelelõ (ámbár lehet, hogy már a világ ura és õ mond meg mindent mindenkinek), de nem a nyúl viszi a puskát, hanem Ban Ki-moon.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.04. 08:51

Te valamit nagyon félreértettél vagy félrefordítottál.

Norbert M Sziraki Design # 2015.12.06. 17:23

Kbs!

Ez eredeti szöveg, amit a website-ról idéztem (X éppen ausztria volt).
Amiből is egyértelműen következik, hogy az Unió jogában gyűjtőfogalom is az alperes megnevezés; ami magába foglalja a polgári eljárás alperesét és a büntetőjogi terheltet is.
(Vagy csak nem abból a "gonosz" természetjogból fakad? :) )

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.06. 17:43

Hátha Neked ettől jobb lesz: Engem meggyőztél, igazad van :DDDD Remélem érzed az iróniát :D

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.12.06. 17:59

Nem is értem, hogy ezidáig a bíróságot, ügyészséget, rendőrséget, az Atyaúristent stb., hogy hogy nem sikerült meggyőznöd. :)

Norbert M Sziraki Design # 2015.12.11. 17:28

Kelvin!

Értem az iróniát :)

De azt is tudom, hogy a jog nem hit kérdése. Habár innen nézve a különböző EU tagállamok írott joga csak demoralizálás. A nemzeti jog felhígítása és rémhírkeltés :D

Norbert M Sziraki Design # 2015.12.12. 14:51

Trips Egyezmény

70. Cikk
Az oltalom jelenlegi tárgyai

4. Meghatározott oltalmi tárgyakra vonatkozó bármely olyan cselekményt illetõen, amely a jelen
Megállapodással összhangban álló jogszabályok értelmében jogsértõvé válik és amely a WTO
Egyezménynek az adott Tag általi elfogadásának idõpontja elõtt megkezdõdött, vagy amelyre vonatkozóan
jelentõs beruházást eszközöltek, bármely Tag rendelkezhet a jogosultnak biztosított jogorvoslatok
korlátozásáról és az ilyen cselekményeknek a Megállapodásnak az adott Tagban való hatálybalépése után
történõ további végzését illetõen. .Ilyen esetekben azonban a Tag köteles rendelkezni arról, hogy a jogosult
legalább igazságos ellenszolgáltatást kapjon.