kérdés büntettésről


Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.01.09. 15:52

Tisztelt Krisztina1987!

A pénzbüntetéssel kapcsolatban az illetékes bíróság gazdasági hivatala fogja megküldeni a csekket, míg a közérdekű munkával kapcsolatban a pártfogó felügyelő fogja felvenni a kapcsolatot.

Krisztina1987 # 2017.01.09. 15:17

Üdvözlök Mindenkit,

Lenne egy büntetőüggyel kapcsolatos kérdésem. Egy ismerősömet közmunkára és pénzbüntetésre ítéltek. Meg is kapta az ítéletet, de sem csekket, sem bővebb tájékoztatást nem kapott arra vonatkozóan,hogy hova kell befizetni a büntetést, illetve, hogy hol és milyen formában kell a közmunkát teljesíteni.
Elvileg még fog kapni még egy levelet, amiben ezeket is megkapja, de eddig nem érkezett semmiféle küldemény.
Ilyen esetben tényleg érdemes megvárni az újabb levelet, vagy utána kell érdeklődni esetleg az Ügyészségen?
A tárgyaláson azt mondták, hogy pártfogót fog kapni, akinek az elérhetőségét levélben fogja megkapni.
Köszönettel várom visszajelzésüket.
Üdv,
S.Krisztina

Öreg Tölgy # 2017.01.05. 19:29

Nem.

Tmhun33 # 2017.01.05. 17:37

Szép estét egy kérdéssel ford.önökhöz/önhöz cirka 4évvel ezelőtt kaptam 10 nap közmunkát amit átváltottak letöltendőbe amiből csak9-et ültem,tudom vicces de hogy ez valamilyen form.bele kerül ez a pár napos bv.büntetés az erkölcsibe???