Előző tulajdonos nevére jönnek a rendőrségi levelek


Véleményem # 2017.11.14. 14:17

Hátrány: kellemetlenség, előbb telik a posta láda. A későbbiekben a rendőrség személyesen is megjelenik a volt lakó tartózkodási helyével, elérhetőségével kapcsolatban.

Amennyiben a volt tulaj valóban megváltoztatta a lakcímét és már nem él a régi, sőt még az újat is bejelentette akkor valóban logikailag oda kellene küldeni a leveleket. A hatóságnak van egy olyan szokása, hogy nem nézegeti a nyilvántartót, az utolsó ismert lakcímre postáz, ami azért van mert a folyamatban lévő ügyekben még a korábbi lakcím szerepel. Esetleg az ember ezt a címet adta / adja meg az eljárás során.

( ez nem tartozik a büntetőjog besorolású topicba )

kovi93 # 2017.11.12. 15:10

2015 nyara óta enyém egy lakás, az átírás megvolt, az előző lakó ki is jelentkezett, ezt le is ellenőríztettem.

2017. nyara óta (június) folyamatosan jönnek a helyi rfk, nav, stb felől a levelek. Azaz pontosan csak az értesítéseket találom a postaládában (rendőrségtől kettőt, navtól hármat pl), mivel én nappal dolgozok. Már 2x visszavittem őket a postára, hogy itt már én lakok, és az előző lakóról nem tudok semmit. (Ki is töltöttem ilyen formanyomtatványt)

Mit akarhat a rendőrség, nav? Nekik nincs meg az adatbázisban az előző tulaj új lakcíme?

Egyáltalán milyen hátrány érhet engem, amennyiben nem rendeződik ez a dolog?