Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


focuspocus # 2018.04.10. 09:38

Tisztelt Ügyvéd urak!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy év próbára bocsájtást kaptam egy magánokirathamisítási ügyben, majd a próbára bocsájtás ideje alatt elkövettem egy kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményt, akkor első bűntényesnek számítok- e? Illetve járhat-e kedvezmény és reintegrációs őrizet?
Válaszukat előre is köszönöm

ObudaFan # 2018.04.10. 13:35

"Első bűntényes" az nem vagy, de ez nem igazán jogi fogalom. A kedvezményt, reintegrációt nem zárja ki.

focuspocus # 2018.04.10. 13:48

Köszönöm a gyors választ!
Azt esetleg megkérdezhetném, hogy mire várhatok ez esetben? halmozati büntetést fogok kapni ?

Ketsegbeesett29 # 2018.06.06. 12:09

Udvozlom!
Kerdesen lenne azzal kapcsolatba ha M.o.iteltek fegyhazra( nem en kovettem el amiert eliteltek,de ezt hosszu lenne leirnom:() , de Svedorszagban elek eletvitelszeruen , es a csaladom is( 8honapos kisbaba, 9 ever kisfiam) akkor van e lehetosegem kervemyezni , hogy Svedorszagban toltsem le? Ha igen hogyan lehetseges?Nembirnam ki nelkuluk ha nekem M.o.kellene lennem...

Zsuka87 # 2018.06.06. 18:43

Ha valaki nem kapja meg a kedvezményt, lehetősége van-e fellebbezni, ha igen, akkor hányszor, és mennyi a fellebbezés elbírálásának határideje? Mit tehet a hozzátartozó a kedvezményes szabadulásért azon túl, hogy biztosítja a szabadulás utáni lakhatást, és erről befogadó nyilatkozatot küld a Bíróságnak, illetve munkáltatói szándéknyilatkozatot is beszerez a szabadulás utáni foglalkoztatásról? Van-e értelme a kedvezménytárgyaláshoz ügyvédet fogadni vagy bármilyen beadványt küldeni a bíróságra? Köszönöm a választ!

Ketsegbeesett29 # 2018.06.22. 15:40

Udvozlom!
Kerdesen lenne azzal kapcsolatba ha M.o.iteltek fegyhazra( nem en kovettem el amiert eliteltek,de ezt hosszu lenne leirnom:() , de Svedorszagban elek eletvitelszeruen , es a csaladom is( 8honapos kisbaba, 9 ever kisfiam) akkor van e lehetosegem kervemyezni , hogy Svedorszagban toltsem le? Ha igen hogyan lehetseges?Nembirnam ki nelkuluk ha nekem M.o.kellene lennem...

fevi86 # 2018.06.24. 14:09

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni, azzal kapcsolatban, hogy párom 7 év fegyház büntetést kapott, 2/3-os kedvezménnyel. 26 hónapot volt előzetben, így rövidesen megvan a büntetése fele.
Kérheti akkor a börtön fokozatot? Jogerőben kell beleülnie 1 évet, vagy ebbe beleszámít az előzet is?
Illetve létezik,hogy neki sem átmeneti részlegre helyezés, sem EVSZ nem jár? Előbbi 5 év letöltés után jár, neki ugye nincs annyi a kedvezmény miatt, EVSZ-ből pedig kizárt. Van egyéb opció?
Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2018.06.25. 04:21

6 hónapot kell a jogerőben leülni.
Létezik.

Enii # 2018.07.17. 20:24

Üdvözlöm!!

Párom 2016.10.10en vonult be! Több bűncselekménye volt. Most lett meg az Összbüntetése és a foganositasa. 2023ba szabadul feltételesen. Azt szeretném kérdezni hogy lehet e feles kedvezményre kerelmet beadni?

Fegyhazas 90 # 2018.07.22. 11:23

Üdvözletem! Annyit szeretnék tudni, hogy az ezév juli. 1-től hatályos jogszabály valamelyik része lehetővé teszi e a feltételes szabadlábra bocsátást annak az elítéltnek akit a 2fok jogerősen kizárt ebből, vagyis visszaadhatja e a Bv Bíró a kedvezményét annak aki ki volt zárva a ked ezményből?

Dr.Attika # 2018.07.22. 18:10

Enii! Már többször leírtuk e fórumon, hogy az un. feles kedvezményt a büntető bíróság adja vagy nem adja. Arra később nincs jogi lehetőség.

Ketsegbeesett29 # 2018.07.29. 23:12

mailJelentem! 2018.06.22. 17:40
Udvozlom!
Kerdesen lenne azzal kapcsolatba ha M.o.iteltek fegyhazra( nem en kovettem el amiert eliteltek,de ezt hosszu lenne leirnom:() , de Svedorszagban elek eletvitelszeruen , es a csaladom is( 8honapos kisbaba, 9 ever kisfiam) akkor van e lehetosegem kervemyezni , hogy Svedorszagban toltsem le? Ha igen hogyan lehetseges?Nembirnam ki nelkuluk ha nekem M.o.kellene lennem...

Plusz masik kerdesem...van e elevules ha nem vonulok be? Korozes kiadasahogy mukodik? Kimennek a lakcimre es megnezik a Lakast vagy csak csengetnek es megkerdezik aki ajtot nyit? Koszonom ha valaki vakaszol

Dr.Attika # 2018.07.30. 02:51

Üdvözlöm!
Van rá jogi lehetőség, hogy a büntetés végrehajtását átvegye Svédország.
Létezik elévülés, de ebben ne bízzon, mert nagyon hosszú időnek kellene eltelni ahhoz, hogy semmilyen végrehajtási cselekményt ne foganosítsanak. ( elfogató parancs stb.)
Ez egy komplikált jogi folyamat. Hatalmazzon meg magyar ügyvédet aki a végrehajtás Svédország általi elfogadásának jogi procedúrájában a védelmét ellátja.

Virgo66 # 2018.08.01. 10:52

Üdvözlöm!
Egy ismerősöm 12 év 6 hónap fegyházbüntetést kapott rablásért.
Rablás - szerinte a múltja miatt kapta az ítéletet… sajnos konkrét dolgot nem mondott el.
Egyszer azt mondta, hogy a kedvezményét is megvonták tőle. (Gondolom az ítéletnél.)
Harmadszorra van bent, az első ítélet 1 év 2 hónap, 15 évvel ezelőtt (nem tudni, hogy milyen fokozat volt). A másodikról nem tudok semmit.
Jelenleg a börtönben "fegyház fokozat, enyhe rezsimben" van.
"Makulátlan" - nincs egyetlen fegyelmije sem, iskolába járt, elvégezte a 8 általánost, és jelentkezett gimnáziumba, jó magaviseletű.
Eddig 4 év 6 hónap telt el a büntetésből.
Egyszer emlegetett valami 5 évet, hogy addig még van "esélye", de hogy mire, azt nem mondta el – lehetséges esetleg perújrafelvétel?
Kérdésem az lenne, hogy van-e valami esély arra, hogy korábban szabaduljon, és ne kelljen leülnie még 8 évet?
Válaszát előre is nagyon köszönöm!

süvi82 # 2018.08.10. 12:13

Tisztelt fórumozók!
Az lenne a kérdésem mitől függ az hogy feles v kétharmados kedvezményt itélnek a bíróságon!???

Dr.Attika # 2018.08.14. 14:07

Tisztelt süvi82!
A feles kedvezményt az alapügyet elbíráló bíróság állapítja meg. A 2/3 pedig általánosan vizsgálható annak aki arra érdemes.

ObudaFan # 2018.08.14. 19:13

Feles kedvezményt a bíróság akkor allapit neg, ha az enyhito körülmények ezt indokolják.

Panna manna # 2018.10.05. 12:24

Tisztelt vàlaszadòk! Ma kaptam egy 2èv 6 hònapos fegyhàz büntetèst elsô Fokon!Az ügyèsz 7 ève kèrem,most mèg is 3 nap gondolkodàsi idöt kèrt!!! Felfüggesztettet Nem laphat többszörösen visszaesô???1.kèrdès!!Kb mennyi idô,hogy a màsodfok tàrgyalàst tûzzön ki?2 kèrdès!!Kàbîtòszeres ügy ès többszörös visszaesô vagyok.Îgy a kedvezmènybôl is kizàrtak!!!Ha addig pàrom terhes lenne,azzal van valòszînûsège,Hogy csökkenne a büntetès ideje,mivel kiskorù gyermeket ès pàromat kellene eltartani???Vagy van jobb tippetek??Köszönöm a vàlaszokat!!

Dr.Attika # 2018.10.05. 14:09

2 év 6 hónapot nem lehet felfüggeszteni. Kb. 1 év mire a másodfok elbírálja. Addig nem jogerős és nem végrehajtható. Az ügyészség szinte minden esetben kér 3 nap gondolkodási időt, mert ilyen tartalmú legfőbb ügyészi utasítás van hatályban.Ha letelik a 3 hónap akkor érdeklődjön a bíróság kezelő irodáján, hogy érkezett-e be ügyészi fellebbezés. Ennek annyiban van jelentősége, hogy van-e súlyosítási tilalom. A gyermek születést a másodfokú bíróságnál kell bejelenteni. Enyhítő körülmény.

Panna manna # 2018.10.05. 17:15

Dr Attila!! Köszönöm a gyors ,èrthetô vàlaszàt!!Szèp hètvègèt!!

Dr.Attika # 2018.10.05. 17:47

Javítva 3 munkanap. Szívesen.

janika2922 # 2018.10.20. 18:32

Sziasztok következő lenne a kérdésem szeptember 25-én kaptam 1-év letöltendöt másodfokon is,és,ott a tárgyalás,végén kaptam 3 honap halasztást . Igy mikor várható a,bevonulás? Esetleg még lehet kérni további halasztást a választ elöre is köszönöm

janika2922 # 2018.10.20. 18:32

Sziasztok következő lenne a kérdésem szeptember 25-én kaptam 1-év letöltendöt másodfokon is,és,ott a tárgyalás,végén kaptam 3 honap halasztást . Igy mikor várható a,bevonulás? Esetleg még lehet kérni további halasztást a választ elöre is köszönöm

Ameli2018 # 2018.11.05. 12:33

Jó napot! Látogatással kapcsolatos kérdésem lenne. Párom 2honapja a van bent Fegyházban.
Pont a gyermekünk születése előtt 2nappal vonult be, így még nem láthatta. Családi beszélőt egyenlőre, nem engedélyeztek neki.
A 2hos gyermekünk is Kapcsolattartó, meg is kaptuk a beszélő papírt, rajta van ő is.
Van valami esély arra, hogy bevigyek magammal legalább egy cumisüveget, cumit?
Köszönöm.

szodorci # 2019.01.11. 15:23

Tisztelt Válaszadók! Tisztelt Ügyvéd Urak!
Érdeklődni szeretnék, hogy fegyház büntetését letöltheti-e valaki börtönben? A behívóban a tököli bv intézet szerepel (felnőtt), budapesti állandó lakos esetén. Ezek szerint ez csak átmeneti megoldás lesz? Miért hívnak be valakit börtönbe, ha onnan rögtön tovább is szállítják? Akkor miért nem a fegyházba hívják egyenesen? Köszönöm a válaszokat!