Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


pappcs # 2019.01.12. 08:16

A fegyház egy fokozat nem intézmény. Tökölön is van fegyházas zárka. Megjegyzem az ú bv törvényben a bv intézet eléggé szabad kezet kapott a rezsimekkel. Egy fegyházas enyhe rezsimbe sorolt fogvatartott jobb helyzetben van mint egy szigorú börtönös.

reyes81 # 2019.02.15. 13:05

Tisztelt Fórumozók!

A párom 18 hónapja van fegyházban, bűnszervezetben elkövettet jövedéki orgazdaság miatt. Bent is példás a magaviselete, minden hónapban dicséretet kap, EFOP-os csoportban benne van, szintet takarít, kiemelt munkahelyen dolgozik, minden rendezvényen aktív résztvevő, most jelenleg tanfolyamra is jár. Szóval mindent megtesz. hogy enyhe rezsim besorolást kapjon, a parancsnok is elismerte, hogy nincs semmi akadálya az enyhe rezsimnek, de még se ítélik meg neki. Esetleg ha én venném fel a parancsnokkal a kapcsolatot, hogy mi az akadálya, talán segíthetnék neki, csak nem tudom , mire hivatkozzak, vagy hogyan is kezdjek neki ennek a levélnek. Vagy egyáltalán lehet itt valami jogra hivatkozni? Vagy teljesen a BV hatásköre ezt megítélni?

Van egy másik kérdésem is, ami nem vág ebbe bele, de ezzel se tudok mit kezdeni. Volt náluk egy őr akit szépen megkért hogy ne mondja el , hogy látta őt ott bent, mert falubeliek. Persze az őr nem tartotta be az ígéretét és mindenkinek elmondta aki él és mozog, és most mindenki a szülőket támadja, tudják milyen a falú. Jó hírnévben álló családról van szó és sajnos a szülök tényleg nem tehetnek erről hogy a fiúknak volt egy botlása. Van erre valami jog, vagy intézkedés amit megtehetünk ezzel az őrrel szemben? Mert gondolom van valami titoktartási kötelezettség ilyen esetben.Érdekes, hogy mindenki tudni vél mindent viszont azt senki nem tudja kitől indult, csak annyit. hogy egy fegyőr, úgyhogy tudja ő hogy hibát követett el.
Elnézést ha hosszúra sikeredtem.
Köszönöm előre a választ!

Üdv: Gabriella

Hajniccska # 2019.02.16. 14:54

Tisztelt Fórumozók!

Édesapám 4,5 év fegyházbüntetését tölti bűnszervezetben elkövetett nem erőszakos bűncselekmény miatt, a Budapesti Fegyház és Börtönben. Nos, a jogszabályok tanulmányozása után azt már tudjuk, hogy a reintegráció esetében is lehetséges, viszont a bűnszervezet kizár minden kedvezményt? Vagy esetleg van valamilyen lehetősége kedvezményhez jutni?
Esetleg enyhébb rezsim besorolással lehetősége lenne kedvezményhez jutni, vagy ez sem lehetséges?

Köszönöm előre is a válaszokat!

immiess # 2019.02.17. 09:59

Üdv! a segítségüket szeretném kérni! március 5 ére szól a behívóm 2 év börtön. Kb 7 hónapot kell ülnöm hacsak a reintegráciot meg nem adják. A kérdésem az lenne hogy az itélettel kaptam egy 300 ezer forintos pénzbírságot is ezt tízszer 30 ezer forinttal kell részletekben fizetni.De mivel be kell vonulnom és a családom nem tudja fizetni a részleteket igy nem tudom hogy ezt automatikusan átváltoztatják???? szemétségnek tartom mert aki bevonul az hogy fizeti a részleteket amig benn van???nincs erre valami jogszabály????köszönöm segítségüket fontos lenne

ObudaFan # 2019.02.19. 12:27

Hajniccska

Nem bocsátható feltételes szabadságra, aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el.

ObudaFan # 2019.02.19. 12:29

reyes81

A fogvatartott és a védője adhat be kérelmet, nem a hozzátartozó.
Az őrt foglalkoztató bv. intézettel szemben lehet polgári pert indítani.

ObudaFan # 2019.02.19. 12:30

immiess

A bíróságtól próbálj halasztást kérni.

Krisztián01 # 2019.03.06. 09:55

Üdv! Van egy 3év10hónapos jógerős itéletem, amiből már 8 hónapot előzetes letartóztatásban letöltöttem. A bíró megadta a 2/3-os kedvezményt. Így csak 2év6hónapot kéne bent töltsek, amiből még lejön a leült 8 hónap. Így marad 1év10hónap. Tudomásom szerint az itélet letöltésének felénél lehet kérni az átminősítést, estemben a fogház minősítést. Nos az itélet fele 1év11 hónap. ha megkapom a kedvezményt, akkor kb pontosan ennyi időt kéne benttöltsek. A kérdésem az lenne, hogy akkor az átminősítést semmilyen formában nem tudom igénybe venni? Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2019.03.06. 21:00

Dehogynem. Enyhébb végrehajtási fokozat akkor jelölhető ki, ha az elítélt a szabadságvesztésből - a Btk. 92-92/B. §-a alapján beszámított időt is figyelembe véve - a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes időtartam felét letöltötte.

Kriszti92 # 2019.03.13. 21:32

Jó napot! Párom 2 év letöltendőt kapott (börtön)
Több rendbeli lopás bűntette miatt mint bűnsegéd. Előzetesben volt már 4 hónapot így marad 20 hónap,a büntetés 2/3 részének kitöltése után feltételesen szabadlábra helyezhető. A kérdésem az lenne,hogy a 2/3-os kedvezmény mellett a reintegrációs őrizetet is kérhetjük? Valamint hogy melyiket mikor lehet kérvényezni? Előre is köszönöm a választ! További szép napot!

ObudaFan # 2019.03.14. 13:42

Korábban volt már büntetve?

Kriszti92 # 2019.03.14. 20:10

Nem volt még bűntetve. Első bűntényes.

Mirtill 00 # 2019.03.27. 16:57

Párom feltételesen van szabadlábon ami most 29.-én fog lejárni de történt egy olyan dolog hogy az ismerösével összeverekedtek..ismeröse neki ment meg megütötte párom pedig hirtelen leütötte. Elájult utána már nem bántotta a párom.
Ismerösöm feljelentette a páromat. Ilyenkor mire számithatunk? Lényegébe nem a párom kezdte.

Pocahontas83 # 2019.03.29. 14:03

A mai napon Nyíregyházán azonnali végrehajtással a párom 7 év fegyházat kapott, amiből korábban már 2,5 évet letöltött és 2016. 04.01-jén kiengedték. Az ügy kb 9 éve tart és ma tettek rá pontot. Az elmúlt évek történései vicc kategóriába illettek. Autók behozatalával kapcsolatos az ügy. Hiába bizonyította igazát illetve hogy ő úgy járt el, ahogy kellett, mind ő mind pedig az új vevők elvitték az autókat eredetiség vizsgálatra, nem tudta elmondani a bíróság, hogy mit kellett volna még tennie, hogy elkerülje ezt a vádat. Nincs semmi információnk, hogy hova fog kerülni, de engedményt se kaphat. Büntetlen előéletű, de mivel bűnszervezetet állapítottak meg, ezért kapott fegyházat. Felháborító, hogy ilyen a magyar igazságszolgáltatás!!! Minden hitem elveszett!!!
Van rá mód, pl. Kúria,stb, hogy szembe menjek ezzel az ítélettel? Mindent megpróbálok elkövetni, írok akinek csak kell, hogy kihozzam a fegyházból vagy hogy áttegyék enyhébb intézetbe.
Ha valaki tud segíteni, van ötlete, kérem, hogy írjon.
Köszönöm,
Pocahontas

ObudaFan # 2019.03.29. 15:20

Az iratok ismerete nélkül aligha lehet válaszolni.

Pocahontas83 # 2019.03.30. 08:05

Azt állítja az ügyvéd, hogy tegnap (03.29) semmilyen papírt nem kapott készhez, pedig az új törvény ezt előírja. 8 napon belül kap iratot. Annyi információm van, hogy ez az ügy már 2009 óta tart 2012. őszétől 2,5 évet töltött előzetesben, 2016. áprilisában engedték, mert nem lehet bent senki 3 évnél hosszabban előzetesben. Azóta többször volt tárgyalás. Tárgyalta Bp., Nyíregyháza, Debrecen, ahol mindig kimondták, hogy nem bűnszervezet, de most újra Nyíregyháza kezdte el tárgyalni és a mostani ügyész kimondta, hogy csak bűnszervezet. Hogy lehet az, hogy már 3 bíróság kimondja, papírunk van arról, hogy ez nem az és most meg csak az. Emiatt a döntés miatt kapott fegyházat, mert a bűnszervezetben résztvevők is fegyházat kaptak. Sajnos most csak ennyi információm van. Viszont tudom, hogy nem fogom annyiban hagyni és elmegyek és írok akinek csak kell. Nem értem az igazságszolgáltatást. Aki sikkaszt milliárdokat az kap 10 év börtönt és még kedvezménnyel szabadulhat is.

Pocahontas83 # 2019.03.30. 08:28

Azt se tudom, hogy hova viszik, csak hétfőn mikor bemegy az ügyvéd. Mikor lehet csomagot küldeni - egyáltalán még lehet? - illetve kapcsolattartásit kérelmezni? Látogatni lehet a fegyházban lévőket?
Annyira volt ideje, hogy felhívjon a teremből és elmondja, hogy nem engedik haza, 4,5 év fegyház, kezdjek új életet és sajnálja, hogy itt kell hagynia. Tényleg ennyi egy élet? Úgy bánnak vele, mintha embert ölt volna! A tegnap napig akinek tudod csak segített, jó ember, nem ezt érdemli.

Pocahontas83 # 2019.03.30. 10:28

Első fokon bűnszövetséget állapítottak meg, 8 év börtönnel. Az ügyész súlyosbítást kért, ami ellen fellebbeztünk. Viszont Nyíregyháza a nyomozás során, a bírósági szakba is hozott már határozatot, hogy ez nem bűnszervezet. De a mostani bíró pedig mindezek ellenére megállapította a bűnszervezetet. Tehát több határozatunk van, ami bűnszövetséget állapított meg.
Lehet fordulni a Kúriához? Vagy egyéb jogalkotóhoz? Ombudsman?
Ne haragudjon Rám amiért ilyen tagoltan kérek segítséget.

kaszika1978 # 2019.04.21. 07:41

Párom 4 év 6 hónapot kapott kiskorú veszélseztetése miatt és súlyos testi sértés miatt.
1/3-os kedvezményt kapott. Mikor fogházasithatja mejd le anagát és utánna mi várható milyen kedvezmény? Köszi

kismano4 # 2019.04.21. 12:33

Segítséget szeretnék kérni.
Egy nagyon jó barátom van fegyházba.
2évez kapott bünszervezetben elkövetett adócsalás miatt. Elötte büntetlen volt. Neki jár a 4/5kedvezmény?illetve kérhet a rintagrációs örizetet? Ha igen mikor, milyen formában? Válaszukat köszönöm

Niki1989 # 2019.05.29. 16:23

Szeretnék segítséget kérni párom márc 26 án kezdte el letöltendö börtön büntetését 2 év 10 hónapot kapot amelybe előzetbe ült 8 hónapot és első büntényes a bv be megkapta a befogadó nyilatkozatot amelyen az ál hogy 08.07én esedékes a reintegrációs őrizet de emellet van egy folyamatban lévő ügye amelyből elsőfokon felfüggesztést kapott igy szeretném megkérdezni hogy érdemes beadni a kérelmet a reörre vagy nem

Kornélia1234 # 2019.06.07. 09:03

Jó napot kívánok!
A férjemnek lesz kedvezménytárgyalása és azt kérte,hogy szerezzek be
munkahelyröl szándéknyilatkozatot,mert nagyon fontos. Pontosan milyen munkahelyről lehet ilyet kérni? Hogy kell ennek kinéznk? Ezt akár a helyi közfoglalkoztatás vezetője is adhatja, hogy szándékában áll közfoglalkoztatottként alkalmazni a szabadulását követően?
Köszönöm a segítséget.

aprilismajus # 2019.06.07. 11:08

Kedves Kornélia1234! A büntetésvégrehajtási bíró az elé tárt bizonyítékok alapján dönt, tehát ha a közfoglalkoztatás vezetője szeretne szerződést kötni a férjével, az a nyilatkozatot is vigye szerintem, minden, ami férje javára szolgál, azt be kell mutatni. Egyébként a törvényben kifejezett utalást nem találtam a kedvezménytárgyalásra.

bufurcka # 2019.06.10. 06:43

Kedves Kornélia!

A szándéknyilatkozatnak tartalmaznia kell a cég adatait,tevékenységi körét, elérhetőségeit a munkavégzés helyét,munkakör típusát,Munka végzés idejét,munkaidőt,bérezést. Előny a cégvezető vagy az ügyintéző elérhetőségeit is feltüntetni telefonszám alapján mert levélben lassabb az ügyintézés.Bármilyen gazdasági,vagy non-profit társulás adhat ilyen szándéknyilatkozatot.

Angyal ördög # 2019.06.13. 21:22

Kedves mindenki a ki tudna segíteni!
Abban kérem a segítséget,2013-ba volt egy jogerős ítéletem csekély mennyiségű kábítószer kereskedelemből 2-év börtön 1-év után próbára bocsájtva. 2014-januártól 2015-januárig. 2015-októberben volt egy nagyon jó akarom és 2,09g kokaint tett az autómba és feljelentett.es ebből kaptam 2019-ben hosszú huzavona után 1ev 2-hónap börtönt és visszakaptam az 1-évet. Így 2-év 2-hónapra kell börtönbe vonulnom,kizártak a kedvezménböl. Ebben az esetben lehetnek-e Evszes.vagy a hogy másképpen mondjak hazajáros egy bizonyos idő letöltése után.?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv. Angyal ördög