Milyen ítélet várható?


vb00 # 2006.01.10. 04:51

A " A csalást is megalapozottnak látták, ezzel együtt kapott 10 hónap börtönbüntetést 2 évre felfüggesztve" ez most azt jelenti, hogy letöltendőt kapott + felüggesztettet?

koda # 2006.01.09. 18:59

Köszönöm ismét a választ. Hát bízzunk benne. Az ügyvéd szerint nem nagyon fog változni a büntetés. Amúgy nagyon rendes kirendelt ügyvédet fogtunk ki, bár ő is mondta, hogy sok dolga igazán nem akad ez ügyben.
Köszönöm nektek, nélkületek nehezebb lett volna lelkileg:)

ObudaFan # 2006.01.09. 18:04

Ez utóbbiban majdnem biztos vagyok.

Nick Name # 2006.01.09. 14:52

Na, örülök neki.

Lehet, hogy az ügyész hosszabb börtönre és/vagy hosszabb próbaidőre gondolt, de ha egyébként is felfüggesztett volt az indítványa, akkor biztos nem fog végrehajtandóért fellebbezni.

Persze az is lehet, hogy valami fiatal ügyész vagy ügyészségi titkár volt, akinek megmondták, hogy bármi lesz, tartson fenn három napot, aztán majd a főnökei eldöntik, fellebbeznek-e (lévén az ügyészség hierarchikus szerv).


Nick Name

koda # 2006.01.09. 14:12

Sziasztok!
Megvolt a tárgyalás. Gyorsak voltak, 1-kor kezdődött és 3/4 3-kor már hívott is a rokonom. A csalást is megalapozottnak látták, ezzel együtt kapott 10 hónap börtönbüntetést 2 évre felfüggesztve. Pénzbírságot a bíró nem akart adni, azt mondta, elég lesz a perköltséget is kifizetni(220.000 ft.-)
A rokonom és az ügyvédje azonnal elfogadta az ítéletet, az ügyész azonban kért 3 nap gondolkodási időt. Pedig előtte fél órával pontosan ő javasolta a felfüggesztett büntetést, mondván 50 évig példásan élt a vádlott és hogy a nehéz anyagi körülmények vitték rá, stb.....Akkor viszont miért kért gondolkodási időt? Van mitől félni megint? Azt hittük, hogy végre vége......Hmm???

koda # 2006.01.08. 10:30

Köszi a választ. Amúgy max. 3-4 tanú lesz és csak a rokonom a vádlott. Én nem leszek ott, ezért kérdeztem, hogy kb. mikor kereshetem a fejleményekkel kapcsolatban. (nem egy háztartásban lakunk) Na majd meglátjuk....Köszi!

ObudaFan # 2006.01.08. 10:11

Hát ez azért attól is függ, hogy hány vádlott van, hány tanú. Arra a délutánra azért ne szervezz magadnak más programot.

koda # 2006.01.08. 08:34

Sziasztok!
Csak egy gyakorlati kérdésem lenne, engem érdekelne. Milyen hosszú, kb. hány óra lehet egy ilyen (általam leírt) fajsúlyú ügy tárgyalása? Du. 1-kor kezdődik. Mikor várható a vége? Az ügyvéd szerint még aznap mondanak ítéletet.

vb00 # 2006.01.06. 20:42

hát erre nincs esélyem már...
sajnos szerintem a bűnszövetség bennevan a dologban, az üzletszerőség meg nemtudom, mert ebből nekem egy fillér hasznom se volt. Leszámítva a napi pár ezer ft-ot....
Ha meg is találnám őket: minimum megfenyegetnének, és biztos, hogy azt mondanák, hogy én voltam a kitalálója meg biztos nálam vannak a telefonok meg mindent amit csak lehet ugyis rámmondanának. De nem is tudom (előbbiek miatt nem is nagyon akarom) megtalálni őket!

ObudaFan # 2006.01.06. 20:37

Hát még a nyomozás elején vagy, itt azért még nem merném egészen biztosan azt mondani, hogy sem. Azért csak van vagy 10 cég, felmerülhet az üzletszerűség, felmerülhet a bűnszövetség. Ettől függetlenül ha viszonylag együttműködő magatartást mutatsz, akkor csak nem. Mindenesetre szerintem keresd meg az egész történet további szereplőit , és kérd meg őket, hogy segítsenek a kárt megtéríteni. Végül is nekik sem baj, ha ők inkább nem keverednek bele ebbe az ügybe, ugye.

vb00 # 2006.01.06. 20:33

ok, köszi. Azért akkor nem lehet biztosan tudni, hogy lesz e bastille, vagy sem?!

ObudaFan # 2006.01.06. 20:30

Akkor kérd a költségmentességet és kirendelt védőt. Mindegyik ügyészségen.

vb00 # 2006.01.06. 20:28

védő nélkül mennyi esélyem van?

vb00 # 2006.01.06. 20:28

nem szeretnék spórolni, de tényleg minimálbérből élek...

vb00 # 2006.01.06. 20:28

nem szeretnék spórolni, de tényleg minimálbérből élek...

vb00 # 2006.01.06. 20:27

kerestem neten büntetőjoggal foglalkozó ügyvédeket... van belőlük sok. Mennyibe kerülnek átlagosan?!
És ai tud nagyon olcsón, szóljon!

ObudaFan # 2006.01.06. 20:26

Ha az anyagi helyzeted annyira nagyon indokolja, akkor kérd az ügyészségen a költségmentességet, meg védő kirendelését. Csak akkor lehet, hogy mindenhol más fog képviselni. Szerintem ne most spórolj, de te tudod.

vb00 # 2006.01.06. 20:22

Honnan érdeklődjek ügyvédeknél? valami extra olcsó kellene

ObudaFan # 2006.01.06. 20:21

Célozd meg, hogy függesszék fel a szabadságvesztés végrehajtását. Meg célozz meg egy ügyvédet hétfőn.

vb00 # 2006.01.06. 20:16

Akkor bastille jár nekem??

ObudaFan # 2006.01.06. 20:16

vb, itt az ideje, hogy keress egy védőt magadnak az összes hasonlóra. Pl. ha kiderül, hogy az elkövetésben nem egyedül vettél részt, akkor még egy bűnszövetségbe is belefutsz, viszont jó lenne, ha a haverjaid segítenének minél többet megtéríteni a kárból, hogy lehetőleg ne kelljen bevonulni szab.veszt. letöltésére. Ugyanakkor a történetben fontos lehet, hogy mennyiben célszerű tévedésre hivatkozni, vagy inkább beismerni. Ezekre a kérdésekre akkor lehet válaszolni, ha valaki mindent tud az ügyről, de az meg nem lenne bölcs dolog, ha ide már a nyomozás alatt mindent leírnál.

Nick Name # 2006.01.06. 20:10

Talán neked jobb lenne, ha küklön-külön futnának az ügyeid. Bár általában az egyesítés a vádlott javát szolgálja, de ez az eset kivétel (pl. Császár Előd is ezzel úszta meg).


Nick Name

vb00 # 2006.01.06. 20:06

szabadságvesztés felfüggesztse?! az mit takar?
Én semmiképp se szeretném, hogy pénzbüntetést kapjak, mivel nem tudok kifizetni 100.000ft-okat, még részletben sem nagyon abbal a kökemény minimálbérből, amit keresek.
"Jobb lenne " felfüggesztettet kapni, de hallotam, hogy sajnos az nem kívánságműsor, hogy mit kapok. Mondjuk persze fogházba se szeretnék kerülni mert nem tudnám kifizetni a pénzbüntetést.
Hát még ha belegondolok, hogy börtönt is kaphatok.... (vagy arra azért nincsen sok esélyem?!)

ObudaFan # 2006.01.06. 19:53

Ja, akkor ez több különböző ügy mégis. Így inkább azt mondom, hogy legyen a cél a szabadságvesztés felfüggesztése.

vb00 # 2006.01.06. 19:46

anyigi kár cégenként, akikhez ment a számla, az Xszázezer ft kb, de lehet van 10 cég is akár.
Megtéríteni sose fogom tudni.....