Lakhelyelhagyás - utazás


ObudaFan # 2006.01.11. 22:01

Hogy családod, lakásod, egzisztenciád van, még ilyen kényszerintézkedés is felesleges, úgysem rejtőzöl sehova, ahogy az előző egy évben sem tetted.

Wad # 2006.01.11. 21:45

Egy azaz 1db ezer Ft.-ost találtak a lakásban.
Az iratokban össze-vissza szerepel, 200-300-800 ezer. Hogy ezeket az adatokat honnan veszik azt nem tudom.

Nagyon úgy veszem észre, hogy a vidéki zsaruk iszonyatossan elrontottak valamit. Mellényúltak. Nagy csinnadrattával körbehordoztak minket, mint a véres kardot elköltöttek egy csomó pénzt, aztán rájöttek, hogy sokat markoltak és csak a levegőt fogják.
10 különféle sajtótermékbenjelent meg, hogy elfogták a magyarországi pénz & okirathamisító maffia (!) fejét.

Megetették az elkövetőt, hogy ahányan benne vagyunk annyi felé oszlik majd a bűntetés.
Õ meg bemondott minden nevet ami csak eszébe jutott. Sikerült összehoznia egy tizen egynéhány fős bűnszövettséget. (papíron)

A szembesítést nem vállalta.

Az én 'bűnöm' az, hogy nálam laktak. Ebből a zsaruk számára egyértelmű, hogy tudtam róla, sőt tevékenyen részt vettem benne.
Félek 1 kicsit. Amilyen ítéletekkel, tárgyalás menetekkel találkozom. Nem tudom mire számíthatok.
Ott tartok, hogy egy felfüggesztettnek is örülnék, miközben nem csináltam semmit.

Szeretném ha az én lakhelyelhagyásimat is feloldanák több, mint egy év után. Mire érdemes hivatkozni?

ObudaFan # 2006.01.11. 16:55

És mekkora értékű, illetve mennyiségű hamis pénzről van szó?

Wad # 2006.01.11. 06:30

Bűnszövettségben elkövetett pénzhamisítás.
(Ha van egy kis időtök a Money Making topicban is örülnék némi válasznak.)

Hogy konkrétan őt milyen tevékenységgel vádolják ezen belül ez 2004 nyara óta nem derült ki. Egy kihallgatása volt 19 hónap alatt, az össz bűne az, hogy a bátyja az elkövető.

Nick Name # 2006.01.11. 05:38

Persze, ha súlyosabb a cselekmény, akkor talán jobb nem ugrálni, mert még ettől jut eszükbe, hogy kezdeményezzék. Mindenesetre most utazhat, abban egyetértek a válaszolóval.


Nick Name

Nick Name # 2006.01.11. 05:36

Írásban kérje ki a barátnőd ki az útlevelet, akkor - ha nem rendelte el a bíróság a bevonást - kénytelenek lesznek kiadni.


Nick Name

Wad # 2006.01.11. 00:46

Köszönöm a választ.

A bíróság nem rendelt el útlevél bevonást. A hk alkalmával a rendőrök foglalták le az útlevelét, ma is náluk van.

Amikor szóba került az utazás, azt mondták hogy ha terhelő vallomást tesz, akkor "el lehet intézni" hogy külföldre mehessen.

hehehe

Nem tett.
Nem hiszem, hogy ez a két dolgog összefüggjön, és ha nem tesz akkor nem mehet.

Ha jól értelmezem, jelen esetben pár napra, személyivel nyugodtan utazhat. Pláne ha a nyomozati cselekményekben résztvesz, az idézéseken megjelenik.

autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.01.10. 23:39

Szia!

A lakhelyelhagyási tilalom - mint személyes szabadságot korlátozó kényszerintézkedés - megszüntetése esetén a személyes szabadság önkéntes gyakorlásának a joga helyreáll, kivéve, ha a terhelt utiokmányának elvételét a bíróság(!) elrendelte. Ez utóbbi esetben a terhelt nem utazhat külföldre.

A vádirat benyújtásáig azonban az ügyész, azt követően a bíróság a terhelt indokolt kérelmére hozzájárulhat ahhoz, hogy az útlevélhatóság a terhelt külföldre utazását meghatározott időtartamra, illetőleg úti célra engedélyezze.

Wad # 2006.01.10. 23:16

Sziasztok!

Jó másfél éve futó ügyünkben a barátnőm 2 hónapig állt lakhelyelhagyási tilalom alatt, ez megszűnt és azóta az ország területén szabadon mászkálhat.
Kérdésem: mehet -e külföldre?
Az útlevelét a rendőrség lefoglalta és azóta sem adta vissza.
Ellenben semmilyen tiltó végzéssel nem rendelkezik.
Az ügy nyomozati szakban van.

Mi lenne ha kérés - kérdés nélkül 4 napra személyivel kimenne Bécsbe? Nem engednék át a határon? Átengednék és utólag szankcionálnák?
Nem szökni akar, dolgozni!