Beidéztek, mint tanút, miért???


T-72 # 2009.05.22. 08:45

Ügyes húzás az a 67§(1)-Családtag nemkötelezhető,terhelő vallomást tenni család tagjára-
DE-igazmondási kötelezettség terheli...(?)

ObudaFan # 2009.05.22. 09:00

Terheli. Vagy nem tesz vallomást, vagy, ha úgy dönt, hogy tesz, köteles igazat mondani.

efi99 # 2009.05.22. 10:04

És ha úgy teszem föl neki a kérdést, hogy például látta, hogy a férje ellopta azt a 2 csirkét, ha megtagadja a választ, akkor úgy veszem, hogy látta?
(Egyébként is mégis mit lehet abból leszűrni, ha valaki fentiekre azt válaszolja: nem vagyok köteles ter­helő vallomást tenni család tagra...?)

Egyjogász # 2009.05.22. 10:24

Bocs csak azért kattintottam ide, mert érdekelt, mi az a "tanú bidézése" (topic-cím sic.)

De látom, az is csak egy uncsi büntetőjogi topic:))

efi99 # 2009.05.22. 11:36

De attól még 2007.novemberében adtál rá válaszokat is...:)
Én viszont anno tényleg azért kattintottam, fel is homályosítottak, hogy ez a bide nem az a bide.

T-72 # 2009.05.22. 11:43

Az a baj hogy nagyvalöszínűséggel tudták ki a tettes,
és a beidézett tanú ezt a tényt élismondta a hatóságnak.Pechre,beis jött a tipp, a fia volt a tettes.Most az anyuka ha a fia ellen vall,nembocsájtjameg magának.De letagadnisetudja az igazságot, mivel esődlegesen ővolt a nyomravezető.

ObudaFan # 2009.05.22. 12:49

Hát, ez van. Majd ezentúl megtagadhatja a vallomástételt, de akkor az eddigi vallomását a bírói szakban felolvashatják.

santinel # 2009.06.03. 13:27

Tisztelt Szakértők! Szeretnék egy kis segítséget kérni mert beidéztek a bíróságra tanúként egy büntetőjogi esettel kapcsolatban. Én már tettem vallomást ez ügyben több,mint 4 évvel ezelőtt ebben az évben el is évült volna az eset ha nem veszik fel újra. Szeretném megkérdezni mi ilyenkor a teendő mert persze ragaszkodom a vallomásomhoz nem lehet akkor,hogy ezt figyelembe vegyék és ne kelljen megjelennem a bíróságon? Mi történik ilyenkor mert hál'Isten még soha nem voltam ilyen helyzetben? Nagyon arra ment ki a dolog 4 éve is,hogy tegyek terhelő vallomást a vádlottra.... Előre is köszönöm a választ és a segítséget! Üdv

jack4 # 2009.06.03. 13:50

Köteles vagy megjelenni a bíróságon, ahol szóban is el kell mondanod a vallomásod (nyilván fenntartod a korábbit). Ha nem emlékszel már rá, kérheted, hogy olvassák azt fel és aztán nyilatkozol, hogy úgy volt vagy sem. Nem fog történni semmi különös, csak szóban is elő kell adnod a vallomást. Ha nem jelensz meg, akkor viszont az idézésen lévő jogkövetkezményekkel számolhatsz. Üdv.

santinel # 2009.06.03. 15:15

Köszönöm szépen a segítséget:)

santinel # 2009.06.08. 12:21

Még egy kérdés eszembe jutott. Írják az idézésen,hogy eljárhat helyettem ügyvéd persze nekem is meg kell jelennem a bíróságon ez mennyire hasznos dolog? Mert persze tartom magam a vallomáshoz amit elmondtam de mi van ha olyat kérdeznek amire nem tudok válaszolni mert már nem emlékszem rá már arra sem emlékszem pontosan mi is van a vallomásban így jó,hogy felolvastathatom mert elmondani nem tudnám még egyszer ugyanúgy szerintem vagy ha új fejlemény van az ügyben amiről gőzöm sincs de rákérdeznek? Nehogy nekem legyen aztán bajom mert nem emlékszem valamire. Köszönöm előre a segítséget!

Feri29 # 2009.06.08. 12:37

Ha nem emlékszel valamire, akkor azt kell mondani, hogy nem emlékszem, abból nem lehet bajod.

santinel # 2009.06.09. 09:29

Köszönöm szépen!

santinel # 2009.06.10. 08:44

És ügyvédet vigyek magammal?

Bellerophontesz # 2009.06.10. 08:49

Nincs sok értelme ügyvédet magaddal vinned, hisz neked csak nyilatkoznod kell az általad tudottakkal kapcsolatban, azt az ügyvéd úgysem teheti meg helyetted.

santinel # 2009.06.10. 19:38

Értem Köszönöm:)