Osztrák büntetés


krisz18 # 2018.01.30. 18:08

Még a tavaly februárban kaptam egy levelet, hogy Ausztriában elkövettem egy szabálytalanságot. (Gyorshajtás)

Nem én voltam és nem is az én autómmal történt. Még soha életemben nem is voltam a Ausztriában.
A levélben is csak a "rendszámom" van, helytelen formában. (Nincs benne kötőjel)

Bementem a rendőrségre, ott azt mondták, hogy írjunk egy levelet (magyarul!), csatolva az autó forgalmijának másolatát és az autóról is pár képet majd ezt küldjük el az Osztrák rendőrségre, ahonnan a levelet is kaptuk.
Majd ők ott maguknak lefordítják.

Elküldtem.
Nem is volt semmi hónapokig!
Majd megint jött egy levél, ugyanarról a bírságról.
Megint eltelt pár hónap.

Most meg jött a levél, hogy már 5euróval megemelték a 100 eurós bírságot és ha nem fizetem be, akkor jönnek lefoglani vagy ha nem találnak semmit, akkor le kell ülnöm és az összes bírósági költség engem terhel. (Ami nem olcsó... így van a levélben is)

Kiegészítés: Megvan az igazolás(tértivevény), hogy elküldtem a levelet.

Ilyen esetben mit kéne csinálnom?
Ha jönnek és rabosítanak, akkor mi lesz? Utólagosan feljelenthetem Őket?
Vagy mégis mire számítsak?

(Nem szeretnék több levelet küldözgetni, sem fordítóhoz szaladgálni, sokkal jobb helye is van jelenleg a pénznek..)

nonolet # 2018.01.30. 18:17

Nem fognak rabosítani...

Keresni kell hozzáértőt és hivatalosan ellentmondani.
Az osztrák jogrend szerint.

krisz18 # 2018.01.30. 18:38

Köszönöm a válaszát!

Ezzel csak az a probléma, hogy a hozzáértőnek súlyos óradíja van. Főleg ha nem csak tanácsot szeretnék, de a tényleges segítségét is.
Emellett újra a levelezés.
Persze kis összegnek tűnik, de már ígyis időm és pénzem van egy olyan dologban, amihez igazából semmi közöm.

Pont ezért kérdeztem, hogy mi várható.. mivel a héten utoljára bemegyek a rendőrségre és onnan kezdve egy fűszálat nem szándékozom tenni az ügy érdekében olyan szinten, ami engem károsít anyagilag.

(Hazai rendőrség sem tud semmit csinálni, ők annyit mondtak, hogy majd akkor menjek ha már jönnek... hát köszi)

facsiga77 # 2018.01.30. 19:18

Öcsém, ha hülye vagy akkor fizessél sokat, meg ha véletlenül külföldön jársz akkor rabosítsanak, adjanak ki az osztrákoknak, stb.

Ott van elírva mit kell tenni, ha szarsz rá akkor vess magadra.

krisz18 # 2018.01.30. 19:34

Olvasni kéne.....
Nem úgy állok anyagilag, hogy szakértőhöz menjek, levelet fordítassak, azt megint elküldeni, ha valami nem tiszta, akkor újra levelezgetni.

Nehéz felfogni ezt öcsém???

Pont ez az, hogy nem szarok rá. Már megtettem az első lépést egy levél formájában. Ahol ott van a kocsimról a kép, jól láthatóan a rendszámom és a forgalmim másolata!
Ha még egy kukkot sem beszélnek magyarul, mint ahogy én németül, akkor is látja az autó típusát és a rendszámot.
Azonnal láthatja, hogy valami nem okés.

Fizessek sokat? Miért kéne sokat fizetnem, ha nem csináltam semmit?
Rabosítsanak, adjanak át az osztrákoknak annak a levét úgysem én iszom meg, mivel ők hibáztak.
Gondolom az átlag halandókat is védik a törvények, a végén meg úgyis nekem lesz igazam csak akkor már fizethetik a kártérítést is, mivel akkor én jelentgetek jogosan.

nonolet # 2018.01.30. 19:37

Ihajjj, hogy mekkorát szoktak esni az ilyen okos emberek...

Azt öröm nézni is.

krisz18 # 2018.01.30. 19:41

Félreértés ne essék.
Nem okoskodni szeretnék, csak szimplán elszomorít a helyzetem és az, hogy nem tudok érdemben mit tenni.

Nincs rá fedezetem. Tehetek bármit, nem tudom megfizetni a szakértőt.
Németül nem tudok egy kukkot sem.

Élhetnék a hasonlattal: Próbáljatok meg kihúzni egy szőrszálat a tenyeremből...
Ebben a helyzetben vagyok.

Idegesít is, mert éppen, hogy kijövök egy hónapra erre ez is jön...

De annak/azoknak persze feleslegesen magyarázok, akik nem volt hasonló helyzetben.

Ennek ellenére köszönöm a válaszokat, ha netalán bárki más tudna megoldást a kialakult problémára, azt megköszönném.

facsiga77 # 2018.01.30. 19:42

Hajajj!
Hőzöngés az megy.

Jogaidat érvényesíteni is tudod?
Naugye...

Ha nem akkor meg kell fizetni aki tud segíteni.
Ez van.

Ha meg leszarod, mert neked jogaid vannak akkor úgy fogsz járni mint sokan akik ilyen okosok.

facsiga77 # 2018.01.30. 19:43

Erre érdemes kölcsönkérni.

Ez van.