Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


plepi # 2010.02.28. 09:36

Tiszteletem!! Érdeklődnék,á­prilisban indulna biztonsági őr tanfolyam de ha jól tudom ide nem elég a sima erkölcsi bizonyítvány,hanem fedhetetlenségi erkölcsit kérnek. Az lenne a kérdésem ha nekem 15–16 éve volt azt hiszem garázdaság büntette miatt megrovást és pénzbüntetést kaptam . Azt szeretném megkérdezni hogy ez miatt egyáltalán le tehetem e a tanfolyamot,vagy benne lesz e ez a kis botlásom a fedhetetlenségi erkölcsibe? A választ előre is köszönöm!!

symon79 # 2010.02.26. 11:06

Tiszteletem!

A Rendőrség és a Határőrség összevonása előtt a határőrség Egyik Határvadász állományába tartoztam.Egy autóbaleset után (1 évvel)egészségügyi okok miatt leszereltem.Most szeretnék visszakerülni a rendőrséghez,csak nem tudom van e akadálya nem teljesen tiszta erkölcsi bizonyítvány mellet.Illetve ittasvezetés és hasonló kis bakik lennének a számlámon ,amik már elvileg elévültek és így nem szerepel az erkölcsimben,de a rendőrségnél lehet,hogy probléma lehet.Tehát a kérdésem az lenne,hogy lenne e esélyem újra a szervezetben.


sy

GTRGTR # 2010.02.13. 02:51

Barátom azt kérte, hogy az unokaöccsét szeretné lefotózni bankjeggyel a kezében. Félt, hogy a kicsi eltépi a bankjegyet, ezért beszkenneltetett velem egyet, amit kinyomtattam 6 példányban neki, színes lézernyomtatón. Kértem, hogy a készített másolatokra nagyon vigyázzon, rakja külön, az eredeti bankjegyekkel együtt ne tárolja. Egyébként is igen könnyen felismerhető, silány példány készült, de fotózáshoz megteszi. A barátom haza vitte a bankjegyet, és megmutatta az otthon lévő egyik okoznak. A fotózás előtt vették észre, hogy egy eltűnt belőle. Az egyik rokon a barátom tudta nélkül elvett belőle egy példányt. Felhívták a rokont, hogy elvitte-e, azt mondta, hogy igen, de időközben elégette a bankjegyet. A rokon tudta, hogy a bankjegy nem eredeti. A többit is elégették a barátom rokonai. Sajnos a rokon állítása nem volt igaz, és megpróbálták felhasználni a bankjegyet , felváltani egy öreg hölggyel. A silány másolatot azonnal észrevette és feljelentést tett. A nyomozók elállították a rokont és a barátomat is, kihallgatták, ahol részletes vallomást tettek. A bankjegyek otthoni használatra készültek, egyikünk szándékában sem volt, hogy forgalomba hozza, sajnos a rokon tette el az egyiket, és élt vissza vele, annak ellenére, hogy tudta a bankjegyről, hogy másolat.Milyen büntetésre számíthatok én mint előállító, és a barátom. Válaszokat köszönöm.

offf # 2010.02.12. 23:52

Elsősorban szakember tanácsát szeretném kérni az ügyben.
Sajnos 19 évvel ezelőtt volt egy halált okozó ittas gépjárművezetésem amire kaptam 2 év letöltendő szabadságvesztést, a büntetést letöltöttem illetve jó magaviselet miatt kedvezménnyel szabadultam 16 hónap után.Sem ezt megelőzően sem pedig ezek után soha más bűncselekményt nem követtem el.
A büntetés letöltése után elhelyezkedtem egy állami cégnél ahol azóta is közalkalmazottként dolgozom, időközben vezető beosztásba is kerültem.A cégnél néhány éve bevezették , hogy csak erkölcsi bizonyítvánnyal lehet felvenni új dolgozókat - régiektől eddig nem kértek.
Az egyik beosztottam akivel sajnos nem túl jó a kapcsolatom de tud erről a büntetésről , megfenyegetett hogy megszellőzteti a múltam ezen részét a cég felé.
Kérdésem ,hogy az eltelt idő függvényében kaphatok-e teljesen tiszta erkölcsi bizonyítványt , illetőleg származhat -e valamiféle hátrányom ha ezt a derék kolléga megszellőzteti.
válaszaikat előre is köszönöm!

istván007 # 2010.02.12. 16:42

SÜRGÖS

18 éves vagyok nyíregyházán lakok a mai napon sikerült elrontanom egy pár dolgot, nem vagyok büszke rá sőt hány ingerem van,
a lényeg a profiban megkiséreltem ellopni egy árút (nem emlékszem pontosan de talán 100 FT értékben, a lényeg h egy snickers csoki volt az) értékben, a pénztár után megállitottak elvezettek, az őr kitöltött egy papírt mondta h kivagyok tiltva, a sulinak ellesz küldve, ki is rúghatnak, büntetést küldenek majd nekem ami akár a 100 000 FT is elérheti

kérdésem mit tegyek ? tényleg ennyire rossz a heéyzetem ? most lesz a továbbtanulás fel fognak tudni venni ?
Erkülcsi bizonyitvámba ez bekerül ? További életemben megbélyegzetként kellesz élnem ?
UGYE NEM ? NEM TUDOM H MIT TEgyek, kérem segítsenek

delikat # 2010.02.09. 23:18

Üdv emberek!!!!
Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre!

Az a lényeg 20 éves vagyok!!
18 évesen elkÖvettem egy butaságot loptam egy büféből egy pénzes vödörből 2 haverommal 14.000ft-ot!
Voltak ebből szembesítések 1 targyalás is volt mar de egy tanu nem tudott megjelenni és elnapoltak ,de kihalgattak mar töbször a vallomásom is megvan vagy 100 helyen a rendőrségen!Annyinak utána jártam hogy max fél év felfüggesztettet kaphatok de ezt a legrosszab esetben.

Kérdésem az lenne hogy most lesz a tárgyalás megint (mert akkor nem volt ott egy tanu és elnapolták)
De én a tárgyalás előtt kimennék külföldre hosszú időre mert most van munka lehetőség!Szóval mit kaphatok ha nem jelenek meg a tárgyaláson???Nagyon nagy bűn ez???
ÉS ti mit tenntétek a helyembe kérlek segitsetek mert nem sokára indulnék és szeretnék kimenni!!!Kérlek írjatok !!Köszi mindenkiek
ide is írhattok: laonda1990@citromail.hu

k.krisz75 # 2010.02.09. 11:53

Tisztelt hozzáértő Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!
Családom egyik férfi tagja 5 évvel ezelőtt magánokirat hamisításért és csalásért pénzbüntetést kapott. Miután a család nem tudta időre összeszedni a szükséges összeget, a szóban forgó férfi bevonult a börtönbe (ha jól emlékszem 10 napot töltött bent, mire meglett a pénz).

Az lenne a kérdésem, hogy elévül ez a 10 nap börtön? Ha igen, mikor? Tud valaha tiszta erkölcsi bizonyítványt kapni, és ezáltal normális, hivatalosan is bejelentett munkahelyen dolgozni?

Előre is köszönöm a segítséget!

feketeszeder # 2010.02.08. 20:22

Tisztel Fórumozók! aki tud segítsen. 2008. októberében 30 nap közmunkára ítélt a bíróság (súlyos testi sértés kísérete). Az erkölcsi bizonyítványomban "A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel", és az, hogy "vagyonvédelem foglalkozástól eltiltás hatálya alatt nem áll" bejegyzést kaptam. Úgy tudom, hogy a 144/2008 AB határozat a 2005. évi CXXXIII. törvény 6.§ (3) bekezdését alkotmány ellenesnek mondta, és 2009. június 30. napjával megsemmisítette.Kaphatok-e vagyonőri igazolványt, vagy szerepelek még "A hátrányos jogkövetkezmények alatt álló büntetlen előéletűek nyilvántartásában"? és ha igen, meddig? Köszönöm a választ:feketeszeder

Adriennke88 # 2010.02.08. 11:45

Gattaga!

Köszönöm.

torveny01 # 2010.02.06. 15:11

a dr. g. istván pest 13 ker ügyvéd , a dr. b. anna vecsési ügyvéd , a dr. sz. elemér péceli és csömöri ügyvéd célzottan és szándékosan okoztak súlyos joghátrányt ügyfelüknek ezért is van ügyük a pest vidéki nyomozó ügyészségen , azért írom meg ezt hogy ne tussolják el , mert sajnos az ilyen ügyvédek miatt van sok ártatlan ember a börtönökben és hogy ilyen ügyvédek ne praktizálhassanak !!!!!


ügyvédi visszaélések!!
a dr. g. istván pesti ügyvédet és a dr. b. anna vecsési ügyvédet senkinek nem ajánlom mert célzottan okozott súlyos joghá

torveny01 # 2010.02.06. 15:10

a dr. g. istván pest 13 ker ügyvéd , a dr. b. anna vecsési ügyvéd , a dr. sz. elemér péceli és csömöri ügyvéd célzottan és szándékosan okoztak súlyos joghátrányt ügyfelüknek ezért is van ügyük a pest vidéki nyomozó ügyészségen , azért írom meg ezt hogy ne tussolják el , mert sajnos az ilyen ügyvédek miatt van sok ártatlan ember a börtönökben és hogy ilyen ügyvédek ne praktizálhassanak !!!!!


ügyvédi visszaélések!!
a dr. g. istván pesti ügyvédet és a dr. b. anna vecsési ügyvédet senkinek nem ajánlom mert célzottan okozott súlyos joghá

gattaga # 2010.02.05. 01:30

Adriennke88

Mint a pártfogód említette: nem szerepel rajta.
De a saját megnyugtatásodra kérd ki az erköcsi bizonyítványodat,és azon fíx,hogy meglátod.A kiállítástól számítva 3 hónapig jó.
Általában az "erőszakos cselekmények"-nél merűl fel a kizáró ok.
Egyébként ezt küldik,ha minden OK :

A bűnügyi nyilvántartási rendszer adatai alapján :

A személy és vagyonvédelmi,valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól szóló 2005.évi CXXXIII.törvény 6.§-ában foglalt feltételeknek megfelel.

By
gattaga


By
gattaga

Adriennke88 # 2010.02.04. 13:51

Gattaga, köszi szépen, de akkor ezek szerint én mehetek, nem? Most ne haragudj, de ehhez én nem nagyon értek, szerintem akkor elkezdhettem nem??
Légyszi írj.
És bocsi, hogy ennyire buta vok ehhez.

jemm # 2010.02.03. 23:18

Tisztelettel
Szeretnénk érdeklődni hogy Szlovákiai vagyok és büntetve voltam Magyarországon társtettesként elkövetett lopás bűntettével.Büntetésem 6 hónap börtönbüntetés volt amit 2 év próbaidőre felfüggesztetek.2011-ben jár le a próbaidő.Azt szeretném meg tudni ahol most dolgozok kaptam egy olyan ajánlatot hogy ki mehetnénk Brazíliába fél évre dolgozni volna e valamilyen akadálya a ország belépésekor?
És még annyit szeretnénk meg tudni hogy ha Magyarországon szeretnénk dolgozni szlovákiai munka közvetítő által lehetséges-e?
Ha a ottani munkáltatom kérdi hogy voltam büntetve be kell vallanom a külföldi büntetésemet?
Segítségüket köszönöm szépen.

gattaga # 2010.02.03. 04:03

Adriennke88

2005. évi CXXXIII. törvény

a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól

6. § (1) Személy- és vagyonvédelmi, valamint magánnyomozói tevékenység (ideértve a magánnyomozói tevékenység szervezését és irányítását is) – ha e törvény kivételt nem tesz – személyre szóló, a rendőrség által kiadott hatósági igazolvány (a továbbiakban: igazolvány) birtokában végezhető.

(2) Igazolványt – kérelmére – az a magyar állampolgár, illetve a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személy kaphat, aki nagykorú, cselekvőképes, külön jogszabályban meghatározott vagy azzal egyenértékű szakképesítéssel, továbbá a magánnyomozó tevékenység végzéséhez legalább középiskolai végzettséggel rendelkezik. Az igazolvány kiadását meg kell tagadni, ha a kérelmező a tevékenység gyakorlását kizáró rendelkezés hatálya alatt áll. A tevékenység gyakorlásának feltételeit, továbbá azt, hogy a kérelmező nem áll-e az e törvény hatálya alá tartozó tevékenység vagy fegyveres szerv hivatásos állományú tagjának foglalkoztatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt, az igazolvány kiadására és meghosszabbítására irányuló eljárásban a kérelmező igazolja.

(3) Személy- és vagyonvédelmi, valamint magánnyomozói tevékenységet nem végezhet:

1. aki büntetett előéletű,
2. akit a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény (a továbbiakban: Btk.) szerinti állam elleni bűncselekmény (Btk. X. fejezet), emberiség elleni bűncselekmény (Btk. XI. fejezet), személy elleni bűncselekmény [Btk. 166–168. §, 170. § (2)-(6) bek., 171. §, 174. §, 174/A. §, 174/B. §, 174/C. §, 175. §, 175/A. §, 175/B. §, 176. § (2) bek. b) pont és (3)-(4) bek.], nemi erkölcs elleni erőszakos bűncselekmény [Btk. 197. és 198. §, 207. § (3) bek. b) pont], hivatali bűncselekmény (Btk. XV. fejezet, IV. cím), hivatalos személy elleni bűncselekmények (Btk. XV. fejezet V. cím), embercsempészés (Btk. 218. §), közveszélyokozás [Btk. 259. § (1)-(3) bek.], közérdekű üzem működésének megzavarása (Btk. 260. §), terrorcselekmény (Btk. 261. §), nemzetközi gazdasági tilalom megszegése (Btk. 261/A. §), légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése (Btk. 262. §), visszaélés robbanóanyaggal vagy robbantószerrel (Btk. 263. §), visszaélés lőfegyverrel vagy lőszerrel (Btk. 263/A. §), visszaélés haditechnikai termékkel és szolgáltatással, illetőleg kettős felhasználású termékkel (Btk. 263/B. §), bűnszervezetben részvétel (Btk. 263/C. §), a visszaélés radioaktív anyaggal (Btk. 264. §), visszaélés nemzetközi szerződés által tiltott fegyverrel (Btk. 264/C. §), tiltott állatviadal szervezése (Btk. 266/A. §), állatkínzás (Btk. 266/B. §), garázdaság (Btk. 271. §), önbíráskodás (Btk. 273. §), visszaélés kábítószerrel (Btk. 282–282/C. §), visszaélés kábítószer-prekurzorral (Btk. 283/A. §), vagyon elleni szándékos bűncselekmény (Btk. 316–324. §, 326. §, 327. §) vagy szökés és elöljáró vagy szolgálati közeg elleni erőszak fegyveresen elkövetett esetei [Btk. 343. § (2) bek. a) pont és (4)-(5) bek., valamint Btk. 355. § (2) bek. a) pont] alapján, vagy olyan bűntett miatt, amelyet bűnszervezet keretében követett el elítéltek, és a (4) bekezdésben meghatározott időtartam még nem telt el;
3. aki ellen kétévi vagy ennél hosszabb tartamú szabadságvesztéssel fenyegetett szándékos bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárás folyik, a büntetőeljárás jogerős befejezéséig.

(4) Személy- és vagyonvédelmi, valamint magánnyomozói tevékenységet nem végezhet, akivel szemben a (3) bekezdés b) pontjában meghatározott

1. szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztést szabtak ki,

aa) öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított tíz évig,

ab) ötévi vagy azt meghaladó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított tizenkettő évig;

2. szándékos bűncselekmény miatt közérdekű munkát vagy pénzbüntetést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított öt évig;
3. szándékos bűncselekmény miatt végrehajtásában felfüggesztett

ca) szabadságvesztést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

cb) pénzbüntetést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított három évig.

By
gattaga


By
gattaga

Adriennke88 # 2010.02.02. 17:53

Légyszíves valaki segítsen már, vagyonőri tanfolyamra szeretnék jelentkezni, és ahhoz kell erkölcsi bizonyítvány. Szerzői jogok megsértése miatt tavaly rabosítottak , és 1 év vádhalasztást kaptam, most pártfogóhoz kell járnom. Ilyenkor mi van? Kaphatok erkölcsit? Vagy csak akkor amikor lejár ez az egész ügy? mert a pártfogó azt mondta hogy az erkölcsimben ez majd nem lesz benne, de most akkor érdemes letennem ezt a 6 hetes vagyonőrit, és tudok is benne dolgozni? Vagy várjam meg az októbert? Légyszíves aki tud segítsen már…Már nagyon kétségbe vagyok esve.
Köszönöm.
Adrienn

laeyer # 2010.02.02. 16:18

Nem lesz benne, de vigyázz, mert ha elkövetsz egy olyan bcs, könnyen 10 évig nem dolgozhatsz.

Adriennke88 # 2010.02.02. 08:29

Légyszíves valaki segítsen már, vagyonőri tanfolyamra szeretnék jelentkezni, és ahhoz kell erkölcsi bizonyítvány. Szerzői jogok megsértése miatt tavaly rabosítottak , és 1 év vádhalasztást kaptam, most pártfogóhoz kell járnom. Ilyenkor mi van? Kaphatok erkölcsit? Vagy csak akkor amikor lejár ez az egész ügy? mert a pártfogó azt mondta hogy az erkölcsimben ez majd nem lesz benne, de most akkor érdemes letennem ezt a 6 hetes vagyonőrit, és tudok is benne dolgozni? Vagy várjam meg az októbert? Légyszíves aki tud segítsen már...Már nagyon kétségbe vagyok esve.
Köszönöm.
Adrienn

Milan24 # 2010.02.01. 23:34

Valaki segítsen. Tavaly áprilistól dolgozok egy cégnek külsősként. Munkaközvetítőn keresztül. Most átvett a cég és kérik az erkölcsi bizonyítványt. 5 hónap múlva jár le a 2 év felfüggesztettem. Ha kivárom ezt az 5 hónapot, és valahogy elhúzom, és utána kikérem a bizonyítványt, szerepelni fog benne valami?

5 hónap börtönt kaptam 2 évre felfüggesztve, amiből már csak 5 hónap van hátra. Előtte volt, hogy ittas vezetésér elvették a jogsim 2 évre, de az 3 hónapja lejárt már. A jogsis dolog már nem lesz benne ha lekérem most csak ami jelenleg van? Ha letelik, és jelenleg nem lesz semmi, akkor nem is lesz az erkölcsiben benne semmi?

Inez99 # 2010.01.29. 16:19

Tisztelt Címzett!
A tavalyi év folyamán találtam egy telefonkészüléket az utcán. Néhány nap után, úgy gondoltam eladom egy GSM boltban. Kaptam érte 10 000 forintot. Két hónappal később tanúként beidézett a rendőrség. Kiderült, a telefon miatt. Jegyzőkönyvet készítettek, ujjlenyomatot vettek, fotót készítettek rólam. Majd a bíróság próbára bocsájtás címén semmilyen megrovásban sem részesített a jogtalan elsajátítás vétsége miatt.Márciustól fogok tanárként elhelyezkedni. A jelentkezéshez szükséges az erkölcsi bizonyítványom is. Fog benne szerepelni bármi? A bűntettesek nyilvántartásában szerepelek? Vagy ne jelöljem be ezt rublikát? Vagy kötelező? Lehetséges, hogy egy ilyen butaság miatt nem kapom meg az állást?
Üdvözlettel, Inez

jozef52 # 2010.01.29. 11:21

Tisztelt fórum!

Kérem segítsenek mert nem igazán tudom hova forduljak.Röviden megprobálom leírni a történetet.
Vagyonőrként szeretnék dolgozni de a hatosági bizonyitvány kiadását megtagadták.1997 elején
történt egy esemény az életemben amiből rendőrségi ügy lett.1998-ban leadták a bíroságnak az
ügyet tárgyalásra majd 2002-ig nem történt semmi majd értesítettek az elsőfoku tárgyalásról
ahol felmentettek.Fellebezett az ügyész és a távollétemben(mivel nem tudtam róla)megtartották
a tárgyalást,elitéltek 8 hónap börtönre 1 évre felfüggesztve orgazdaság btt-e társt.Később
pontosabban 2005 februárjában sikeresen leraktam a bizonyítványt mind a vagyonvédelmi mind a
maroklőfegyverre vonatkozót.Mivel külföldön tartozkodtam eddig,így most került oda
sor hogy ki is használjam.Kifizettem mindent mindenhol megvan "minden" papirom és ebben a mai piaci
helyzetben nem dolgozhatok benne?Most fellebezhetek 10 napon belül de hova fordulhatok segítségért?
Kicsit felháborítonak tartom hogy így valojában a biroság tétlenkedése miatt a selejtezés időpontja
2011 novemberében jár le.Tehát a cselekmény időponjától számitva több mint 14 évig vagyok eltiltva
a vagyonőri igazolványtól.Továbbá nem értem hogy miért csak addig voltam jó amíg mindent elvégeztem
kifizettem(most pl. a rendőrségen a csekkeket)utána pedig kapok 2 db használhatatlan papírt.Kérdésem
hogy fordulhatok-e egyáltalán valahová mivel nagyon dolgozni szeretnék és nem az állam pénzén élni.
Nem értem a törvény alkotoit hogy miért jó ez nekik.Köszönöm előre is a válaszukat és elnézést a
hosszú írásért.

tisztelettel

erlanet # 2010.01.28. 18:00

Üdvözlök mindenkit!

Súlyosan fogyatékos vagyok (mozgáskorlátozott). Megvádoltak a Btk. 176/A. (2.) bekezdés a.) pontjába ütköző és a szerint minősülő személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétségének alapos gyanújával. Az egész egyébként is érdekes, ugyanis csak segítséggel tudok közlekedni (ami le is van írva).

Voltam már kihallgatáson (természetesen oda is segítséggel tudtam menni). Azt mondta a kihallgatást vezető nyomozó, hogy vannak tanúk arra, kik látták, hogy megfenyegettem, egy köztisztviselőt (családsegítő). A nyomozást vezető is tisztában van azzal, hogy az egész vád hamis, de azzal is, hogy lesznek még ez ügyben problémáim.

Az lenne a kérdésem, hogy el kell mennem a daktiloszkópiára? A papírokat már megkaptam, de nem ért rá a feleségem, ezért nem tudtam még bemenni a kapitányságra.

Sajnos nem előny (ebben az esetben) a számomra az, hogy a Francia Idegenlégióban szolgáltam.

Szembesítésre valószínűleg elmegyek (visznek), mivel Én kértem, de még ez sem biztos.

Tehát a kérdésem, hogy el kell e mennem a „rabosításra”, és a szembesítésre? Kell e ügyvédet fogadjak?

Üdv: erlanet

jozef52 # 2010.01.28. 11:06

Tisztelt fórum!

Kérem segítsenek mert nem igazán tudom hova forduljak.Röviden megprobálom leírni a történetet.
Vagyonőrként szeretnék dolgozni de a hatosági bizonyitvány kiadását megtagadták.1997 elején
történt egy esemény az életemben amiből rendőrségi ügy lett.1998-ban leadták a bíroságnak az
ügyet tárgyalásra majd 2002-ig nem történt semmi majd értesítettek az elsőfoku tárgyalásról
ahol felmentettek.Fellebezett az ügyész és a távollétemben(mivel nem tudtam róla)megtartották
a tárgyalást,elitéltek 8 hónap börtönre 1 évre felfüggesztve orgazdaság btt-e társt.Később
pontosabban 2005 februárjában sikeresen leraktam a bizonyítványt mind a vagyonvédelmi mind a
maroklőfegyverre vonatkozót.Mivel külföldön tartozkodtam eddig,így most került oda
sor hogy ki is használjam.Kifizettem mindent mindenhol megvan "minden" papirom és ebben a mai piaci
helyzetben nem dolgozhatok benne?Most fellebezhetek 10 napon belül de hova fordulhatok segítségért?
Kicsit felháborítonak tartom hogy így valojában a biroság tétlenkedése miatt a selejtezés időpontja
2011 novemberében jár le.Tehát a cselekmény időponjától számitva több mint 14 évig vagyok eltiltva
a vagyonőri igazolványtól.Továbbá nem értem hogy miért csak addig voltam jó amíg mindent elvégeztem
kifizettem(most pl. a rendőrségen a csekkeket)utána pedig kapok 2 db használhatatlan papírt.Kérdésem
hogy fordulhatok-e egyáltalán valahová mivel nagyon dolgozni szeretnék és nem az állam pénzén élni.
Nem értem a törvény alkotoit hogy miért jó ez nekik.Köszönöm előre is a válaszukat és elnézést a
hosszú írásért.

tisztelettel

jozef52 # 2010.01.28. 11:04

Tisztelt fórum!

Kérem segítsenek mert nem igazán tudom hova forduljak.Röviden megprobálom leírni a történetet.
Vagyonőrként szeretnék dolgozni de a hatosági bizonyitvány kiadását megtagadták.1997 elején
történt egy esemény az életemben amiből rendőrségi ügy lett.1998-ban leadták a bíroságnak az
ügyet tárgyalásra majd 2002-ig nem történt semmi majd értesítettek az elsőfoku tárgyalásról
ahol felmentettek.Fellebezett az ügyész és a távollétemben(mivel nem tudtam róla)megtartották
a tárgyalást,elitéltek 8 hónap börtönre 1 évre felfüggesztve orgazdaság btt-e társt.Később
pontosabban 2005 februárjában sikeresen leraktam a bizonyítványt mind a vagyonvédelmi mind a
maroklőfegyverre vonatkozót.Mivel külföldön tartozkodtam eddig,így most került oda
sor hogy ki is használjam.Kifizettem mindent mindenhol megvan "minden" papirom és ebben a mai piaci
helyzetben nem dolgozhatok benne?Most fellebezhetek 10 napon belül de hova fordulhatok segítségért?
Kicsit felháborítonak tartom hogy így valojában a biroság tétlenkedése miatt a selejtezés időpontja
2011 novemberében jár le.Tehát a cselekmény időponjától számitva több mint 14 évig vagyok eltiltva
a vagyonőri igazolványtól.Továbbá nem értem hogy miért csak addig voltam jó amíg mindent elvégeztem
kifizettem(most pl. a rendőrségen a csekkeket)utána pedig kapok 2 db használhatatlan papírt.Kérdésem
hogy fordulhatok-e egyáltalán valahová mivel nagyon dolgozni szeretnék és nem az állam pénzén élni.
Nem értem a törvény alkotoit hogy miért jó ez nekik.Köszönöm előre is a válaszukat és elnézést a
hosszú írásért.

tisztelettel

laeyer # 2010.01.26. 09:09

Nem feltétlenül, de ez attól függ, hogy milyen volt az a garázdaság. Mivel nemzetbiztonsági ellenőrzésen kell átmenned, lehet, hogy kritikusnak találják. Kérdezd meg az ottani személyügyest..