Tartozás elévülés 5 év után létezik?


gerbera317 # 2018.08.01. 11:05

Namégecce:
Intrum =/= Telenor. A telenor nem fog válaszolni.

nonolet # 2018.08.01. 11:50

Dénes85

Nem kell bedőlni, gondolkodni kell...

HA egyszer az INTRUM követel tőled pénz!!!

Akkor mégis mijafrancot akarasz a telenortól?

ÉS azt milyen LOGIKA alapján?!
Hisz nem a telenor követel tőled pénzt, vazze.

Ha NEKI tartoznál >> akkor ő követelne.
Ugyebár...

- -

Az INTRUM pedig világosan azt közölte is ezt veled.
Hogy: nekem tartozol, nekem fizess.

A kérdésedre pedig azt is megmondta, hogy:
Azért tartozol neki (szerinte), mert
megvette egy régi tartozásod a telenortól.
Azaz már ő az állítólagos vagy valós tartozás gazdája!

Ennyi infóból pedig, egy értelmesebb negyedikes is felfogja, hogy már nem a telenorral van ügye...

Ezért nem kezdi el a telenort basztatni, fölöslegesen.

Denes85 # 2018.08.01. 13:33

Kedves Nono,

ha már a negyedikeseknél járunk akkor szerintem egy harmadikos is felfogná, amit írtam. Úgy emlékszem szövegértéses házi feladat már ott is volt.
bocs nem írom le többet, ott elmagyaráztam, miért hívtam fel őket,ha nem sikerült megérte, egyéni szoc. problem.
Mindettől függetlenül a téma számomra onnantól amúgy sem aktuális, hogy az "1 év" rég lejárt. Ha ezt nem tette sok esélye már nincs, hogy viszont lássa a pénzét. (amit egyébként biztosan befizettem).

Malna77 # 2018.08.01. 18:05

Sziasztok!
Az itt olvasott dolgok miatt regisztráltam az oldalra, mivel érdekes módon én is kaptam az Intrumtól levelet , hogy tartozásom van 2012 óta a Telenor felé ami felettébb érdekes. Ugyanis én szàmhordoztam másik szolgáltatóhoz és akkor tudomásom szerint át sem engednek,ha tartozásom van. Felhívtam őket ígérték ,hogy kiküldik mi is ez már csakugyan ami nem lett befizetve mert nagyon érdekel. Meg mindenfélét beszéltek,hogy hát lehet később volt számlazàràs meg ilyenek.... Nem nagy összeg de mivel soha életemben nem tartoztam borzasztóan felbosszantott. Meg 6 év után mit akarnak? Amúgy nekem is azt mondták, kérdezzem a Telenort de ugye kb 10 évvel ezelőtt megadott ügyfélbiztonsàgi kódomra nem emlékszem, ha egyáltalán akkor volt màr ilyen.
Valakinek sikerül valamit azóta megtudni?

Burn Out # 2018.08.01. 20:10

szerintem egyáltalán nem érdekes...

Burn Out # 2018.08.01. 20:11

még annyi, hogy ha olvasod a fórumot, akkor tudod mit kell tenni. (megjegyzem napjában legalább kétszer leírja itt valaki)

drbjozsef # 2018.08.02. 04:01

Denes,

Ha ezt nem tette sok esélye már nincs, hogy viszont lássa a pénzét.
Ó dehogynem, elég lesz egy pici figyelmetlenség, és már pereg is a végrehajtás, meglásd.

Giorgio68 # 2018.08.03. 14:54

Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni mert már nagyon sokféle álláspontot hallottam és már én sem tudom kinek higgyék. Az eset a következő:autót vásároltam, a tecnocredito cégtől 2004-ben vettem fel hitelt, vagy lízinget ezt már nem tudom. 2011 májusig tudtam fizetni, persze sokszorosan visszafizettem a felett összeget ami Svájci frank alapú volt. 2011ben még több mint 1 milliót követelt a cég aki addigra már banif plusz és bank plusz cég lett. Végrehajtóhoz(Katona) került kb 2012-ben, mivel nem mindíg volt teljes bejelentésem csak vonogatta a fizetésemből az ő szerinte járó tartozást. Itt jön a kérdés:Meddig van joga behajtani pénzt? 5éves elévülés itt nem jöhet szóba?
Üdvözlettel Giorgio

Vadsuhanc # 2018.08.03. 15:00

Kedves Giorgio68!

Az a baj, hogy Te magad sem tudod mi történik körülötted. pld. Azt sem tudod milyen formában vásároltad a gépkocsit.

Össze kellene kapnod magad és összerakni az iratokat elejétől a végéig. Utána lehetne igazából csak érdemben válaszolni.

Az öt éves elévülés a leírtak alapján nem játszik csak akkor, ha a két levonás között öt év eltelt és más végrehajtási cselekmény sem történt.

Mellesleg mi van a gépjárművel? Mert ez sem mindegy.

Lacikiss # 2018.08.09. 08:20

Tisztelt drbjozsef!
Szeretnék kérdezni valamit Telenor-Intrum ügyben. A neten találtam:
"A követelések elévülési ideje általában 5 év, azonban a jog ismer eltérő elévülési időket is. Például a telefon, ill. internet szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződésből eredő igények 1 év alatt évülnek el."
Ez mennyire igaz?
Én is 5 évvel ezelőtti, általam el nem ismert követelést kaptam az Intrumtól.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.09. 09:18

Annyiszor elmondtuk már:
Az elévülési idő nem abszolút, a számítása minden megszakítással újraindul.
Az elévülést hivatalból nem veszik figyelembe, az az adós kifogása.
Az elévült követelés nem szűnt meg, azt a jogosult megalapozottan követelheti.

Lacikiss # 2018.08.09. 09:29

Kovács_Béla_Sándor:
"Az elévülést hivatalból nem veszik figyelembe, az az adós kifogása."
Ezt nem értem.
Ha valamit a jog szabályoz, akkor az miért minősül kifogásnak? vagy nincs szabályozás, törvény erre?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.09. 09:40

A 'kifogás' itt nem a köznyelvi (kissé pejoratív) jelentéstartalommal értendő. A jog szóhasználatában a 'kifogás' semleges jelentésű, a jelzője pedig lehet a "megalapozatlan" és az "alapos" is.

gerbera317 # 2018.08.09. 09:47

Egyébként azt jelenti, hogy ha egy követelés elévült, az nem vehető figyelembe hivatalból, csakis az adós kérelmére. Tehát egy ősrégi ügyet is mindaddig el nem évülként kell kezelni mindaddig, míg az adós fel nem szólal, hogy "álljon meg a bicikli, ez elévült". Ez a KBS szerinti kifogás, amit egyébként másként is meg lehet fogalmazni, de most hirtelen ez jutott eszembe.
Ha hatósági eljárás van folyamatban (például végrehajtás), akkor az eljáró hatóságnál kell az elévülés megállapítását kérni (például végrehajtásban a Vht. 41. § szerint). Ha viszont nincs hatósági eljárás, egy sima polgári követelésről van szó, akkor az adós legfeljebb csak kilátásba helyezheti, hogy "ha fmh-ra kerül a sor, elévülésre hivatkozva ellent fogok mondani, addig pedig nem fizetek egy kanyit sem".

Coltan825 # 2018.08.09. 11:57

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy külföldön utol tud érni Végrehajtó? Van egy hiteltartizasom ami 2 évvel ezelőtt 900 ezért volt, megegyeztem az otpfacktoringal hogy fizetni tudom megadtam a postai címemet hogy hova küldjék a levelet azóta is várom... Viszont a régi címre küldik folyamatosan a mai napig de senki nem veszi át... Emailekre sem válaszolnak... Amúgy börtön büntetés jár ilyen dologért?

gerbera317 # 2018.08.09. 12:07

külföldön utol tud érni Végrehajtó?
Simán. És mivel biztos, hogy jobb autója van a tiednél, meg is tud előzni. Azt viszont nem valószínű, hogy tudni fogja, hogy te ülsz a megelőzött autóban.

Coltan825 # 2018.08.09. 12:16

Jolvan nem vagyok ilyen témában jártas ezért kérdeztem. Hogy értelmeztem a válaszodat?

nonolet # 2018.08.09. 12:53

Coltan825

Az EU-ban manapság már elég könnyű utolérni.
Kivéve ha illegálisan nyomod a melót és kintlétet.
Azaz nem talál meg a külföldi hatóság... sem.

- -

Jobb lenne szólni nekik, hogy a JÓ címedre küldjék.
Mert közben nőnek a tartozások és ha nem bénák elcsípnek előbb-utóbb egy végrehajtással.

- -

De ugye átutalni IS tudnál?! ha valóban akarnál fizetni.

- -

Börtön már nem jár ilyesmiért...

Coltan825 # 2018.08.09. 14:30

Persze hogy tudok utalni hiszen így egyetem meg velük de nem küldték a papírokat meg semmit a megadott helyes címre...

Coltan825 # 2018.08.09. 14:31

És látatlanba nem szeretnék utalni csak úgy

nonolet # 2018.08.09. 19:52

Akkor talán felkéne hívni őket pl.?

Lacikiss # 2018.08.10. 08:10

Visszatérve a Telenor-Intrum ügyre, hisz nagyon sokan fogják a fejüket, én is, mert olyan tartozásra kaptunk felszólítást, amit nem ismerünk el, és fogalmunk nincs, hogy miért kaptunk felszólítást (általában 3-5 év után).
Mi a megoldás???

BBKing # 2018.08.17. 08:42

Tisztelt fórumozók!
LMGL invest által indított követelés 2019 januárjában elévültté válik. Kérdésem az lenne, hogy az elévülés után törlődik a tartozás a KHR-rendszerből is? Illetve mi a teendő, ha eltelt az utolsó levelük óta 5 év?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.17. 11:12

követelés 2019 januárjában elévültté válik.
Nocsak. Tudsz jósolni?

BBKing # 2018.08.17. 12:20

Igen, Delphoiban születtem... Szóval januárban lesz 5 éve, hogy az utolsó levelet kaptam az említett cégtől. Kérdésem az elévüléssel kapcsolatban az lenne, hogy ezt jeleznem kell-e a követelést kezelők felé, illetve a KHR rendszerből eltüntethető-e a tartozás. Köszönöm!