Tartozás elévülés 5 év után létezik?


végrehajtó1 # 2011.11.22. 13:29

Jogosságát nem tudom meg ítélni.
De ha majd FMH-t kapsz akkor mondj ellent és a bíróságon ki fog derülni hogy mennyi a jogos követelésük.

Hupola # 2011.11.22. 12:25

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődnék,hogy mi a teendő illetve mire lehet számitani az alább leirt ügyben.
2007-ben volt OTP-s számlám,amihez tartozott "A" hitelkeret,50 ezer ft.
Jövedelmem csak gyes és családi pótlék volt.Egyik napról a másikra az OTP zárolta a számlám és közölték,hogy nem adhatnak felvilágositást a miértjére.Elküldtek mindenféle központi bankhoz,de okosabb nem lettem.3 hónap múlva kaptam elöször meg a pénzem és a felvilágositást,hogy házvásárlási illeték (ami 13 ezer ft volt)zárolták 3 hónapra a havi 90 ezer ft-omat.Addig hat gyermekkel pénz nélkül éltünk.Ezen felháborodva otthagytam a bankkártyám a bankban és megszüntettem a számlát.Még egy év mulva is jött papir a kártyahasználati dijról.A hitelt nem fizettem vissza,mert gondoltam a 3 honap alatti kamat fedezi.Sőt ugy tudtam gyesből,családi pótlékból nem tilthatnak le semmit.Most kaptam az OTP faktoringtól egy levelet hogy 281 ezer ft tartozásom van.Kérdem én mennyire jogos ez és végrehajtható-e rajtam?(továbbra is gyes és csp a jövedelmem.)
Válaszukat előre is köszönöm!

tengel # 2011.11.20. 09:54

Tisztelt végrehajtó!
Köszönöm a választ. Egyébbként a barátnőm férjének APEH tartozása van /TB, Eü egyéb/ Vállalkozó volt .

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.20. 07:27

Sziasztok, Van egy könyvelőm meg egy ügyvédem, de minek. Csak ha rákérdezek KONKRÉT dolgokra akkor adnak infót. Egyébként nem. Pedig jó előre felvázoltam a helyzetemet.
Ezeket most nem vetem fel,mert már tökmindegy.
Egy kérdés csak. Ha a NAV KFT számláján inkasszál arról szerzek tudomást azelőtt, hogy megjönne rá pénz, és hipp-hopp eltűnik?

Másik kérdés.

Ha jól tudom van az a törvény (OV megcsinálta!), hogy amíg egy cég ellen eljárás van (jelenleg nincs) addig másik céget nem alapíthat.
Lehet -e most mint egyszemélyes KFT ügyvezetője egy másik KFT-t alapítanom?
Ha itt fizetek járulékot (laza kis 100.000,-Ft/hó ha van bevételem, ha nincs)akkor ha a másikat nemfizetés miatt felszámolják, le-e bajom belőle? Sajnos 0,-FT bevételből nem tudok havi 100.000,-FT adót kifizetni...

Vagy érdemes-e egyéni vállalkozónak lenni, és később kft vé alakulni?
Könyvelőm már nem kérdezem, mert folyamatosan hülyeségeket mond (Egymásnak ellent mondót, meg hiányosat)
Hogy tudom az előző KFT-t megszüntetni úgy hogy ne legyen kiadásom (bevételem is szinte alig volt, talán 150.000,-FT) A cég 7 hónapja létezik.
Köszi a választ.

végrehajtó1 # 2011.11.18. 18:26

Gyesből nem tiltanak le adó, banki, közüzemi stb..tartozást.Elévülést nem szakit meg.
Gyesnek nem feltétele a munkaviszony.

Milyen tartozásról van szó?

tengel # 2011.11.18. 18:01

Tisztelt "végrehajtó1"!Szeretném megtudni: A barátnőm GYES-en van, de lenne most állás lehetősége 8órában, tehát a GYES-t vissza kell adnia!? Kérdése, hogy a férje tartozása hamarosan elévűl /pár hónap/ igénybe veheti-e a GYES-t anélkül, hogy megszakítaná az elévülési folyamatot. A férj igényelheti-e egyáltalán a GYES-t így, hogy éve óta nem dolgozik. Mi a teendője a hölgynek? Szeretnék neki segíteni, hogy egy kicsit jobb anyagi helyzetbe kerüljön, mert a minden napi megélhetéssel is gondja van és az én javaslatom volt, hogy talán ez az út járható, hogy mindkettőjüknek legyen valamilyen bevételi forrása. Ön mit tanácsol? Mik a lehetőségeik?
Előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.11.11. 09:44

5 év

tengel # 2011.11.11. 07:04

Köszönöm a gyors választ. Még egy kérdés, itt a bt-nél érvényes az elévülés és ha igen akkor mennyi idő múlva. Sajnos ezt az összeget élete végéig nem tudja kifizetni, és nem a fiam a hunyó ebben a dologban, hanem egy olyan ember akinek a neve nem szerepel sehol.

végrehajtó1 # 2011.11.10. 14:24

Először a bt-n kell behajtani.Ha nem lehet akkor a mögöttes felelősség alapján a beltagot fogják kötelezni erre.

Ha te kültag vagy akkor a magánvagyonoddal nem felelsz.

Igen letilthatják ha lesz munkabére.

tengel # 2011.11.10. 13:45

Tisztelt fórumozók!
Azt szeretném megtudni, hogy a fiam beltag és cégvezető egy bt-ben én kültag vagyok.A cég a csőd felé tart /már voltak kint végrehajtók a APEH-tól és a cég autóját már lefoglalták (igaz most szerelőnél van és nem tudjuk kihozni a 300.000.-szerelés miatt).a cégnek 6-7 milliós tartozása van összesen (adó, áfa, járulékok)A cég jelenleg kettőnkből áll.Kérdésem, hogy:terhelhetik.e az én házamra és vagyonomra a bt tartozását. Másik, hogy a fiamnak az öreg autóját gondolom elárverezik és a cég vagyonát is, de ez édes kevés. Ha a fiam talál egy normális munkahelyet, lefogják -e vonni a fizetéséből a bt tartozását?
Válaszukat előre is köszönöm!

tengel # 2011.11.10. 13:18

Tisztelt fórumozók!
Azt szeretném megtudni, hogy a fiam beltag és cégvezető egy bt-ben én kültag vagyok.A cég a csőd felé tart /már voltak kint végrehajtók a APEH-tól és a cég autóját már lefoglalták (igaz most szerelőnél van és nem tudjuk kihozni a 300.000.-szerelés miatt).a cégnek 6-7 milliós tartozása van összesen (adó, áfa, járulékok)A cég jelenleg kettőnkből áll.Kérdésem, hogy:terhelhetik.e az én házamra és vagyonomra a bt tartozását. Másik, hogy a fiamnak az öreg autóját gondolom elárverezik és a cég vagyonát is, de ez édes kevés. Ha a fiam talál egy normális munkahelyet, lefogják -e vonni a fizetéséből a bt tartozását?
Válaszukat előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.11.08. 17:27

Elvileg igen, de a pontos esedékességet ismerni kellene.

makica # 2011.11.08. 16:38

Nővéremnek körülbelül három éve APEH tartozást állapítottak meg. Semmilyen vagyonnal nem rendelkezik és ingatlan sincs a nevén csak egy önkormányzati lakásba van bejelentkezve, de mivel külföldön él így csak velem állnak kapcsolatban, ami évenkénti megkeresést jelent amikor megállapítják, hogy a végrehajtási cselekmény nem foganatosítható. Élhet-e az elévülési jogával öt plusz egy év után? Válaszát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.08. 14:29

Mióta rak végrehajtó jelzálogot? Végrehajtási jog lesz, és azt bizony a végrehajtó töröltetheti.

dekóder # 2011.11.08. 12:44

rendben, köszönöm a segítséget!

Rexor # 2011.11.08. 11:39

Nem a végrehajtót, hanem azt, akivel szemben fennállt a tartozásod.

dekóder # 2011.11.08. 08:30

köszönöm!

akkor most az a teendő, hogy levélben kérem a végrehajtót a jelzálog megszüntetésére? jól gondolom?

Rexor # 2011.11.08. 07:52

Igen, elévült.

dekóder # 2011.11.08. 07:42

1999-ben volt 39.000 Ft. tartozásom a Pannonnál.. 2002-ben végrehajtói közreműködésre jelzálogot tettek a lakásomra, amit most szeretnék eladni, de emiatt nem lehet.. bár emlékeim szerint befizettem a tartozást, nincs meg azt ezt igazoló csekkszelvény.. a végrehajtó azt nyilatkozta, hogy nincs rendezve a tartozás.. viszont 2002 óta semmiféle papír nem érkezett ez ügyben.. kérdésem: elévült-e azóta ez a tartozás?

köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.29. 13:03

Igen.

ttmozer # 2011.10.28. 07:56

Az adó megállapításához való jog időszakában az adózó élhet az önellenőrzés jogával (önrevízió), pótolhatja bevallását, de az adóhatóság is csak ilyenkor végezhet ellenőrzést. Ha az önellenőrzés az adózó javára történik, az megszakíthatja az adómegállapítási jog elévülési idejét. Vagyis – az önellenőrzési bevallás esedékessége évének utolsó napjától – újabb öt évig vizsgálhatja a hivatal az eredeti kötelezettséget (és természetesen az önellenőrzés helyességét is).

Kérdésem az lenne, hogy az adó végrehajtásához való jog is megszakad, vagy az elévülhet az önellenőrzéstől függetlenül?
Várom megtisztelő válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.24. 12:25

ez alatt négyszer is költöztem
És ezt hányszor jelentetted be a szolgáltatónak. Nem mellesleg miért szűnne meg a határozott idejű (hűségidős) szerződés, ha ellopják a telefont?

Pistike67 # 2011.10.24. 11:44

2003-ban szünt meg a Vodafone-nál a szerződésem, mert ellopták a készüléket: lett volna még kb. 8 hónap a kétéves hüségidőből. Közel 8 éve nem kerestek tudtommal ( ez alatt négyszer is költöztem): most meg egy behajtó cég követeli az akkori tartozás többszörösét. Ha jól tudom, ennyi idő után a követelés elévült már, hiszen ezidáig sem levélben, sem másként senki engem nem keresett. Kérdésem az: most fizessek, vagy sem?

Köszi a választ.

végrehajtó1 # 2011.10.21. 09:13

ttmozer

A számlakiküldés nem hosszabbítja meg mert nem vh cselekmény.
De bármely vh cselekmény csak egyszer 6 hónappal hosszabbítja meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.21. 08:45

Csak egyszer. Mert hogy nem megszakítja, hanem meghosszabbítja.