átutalás házastárs számlájára


Fülöpke # 2008.04.04. 11:29

Kedves Dr. Attika, köszönöm a jogi segítséget!

Dr.Attika # 2008.04.04. 11:17

Nem minősül ajándékozásnak, így nem kell illetéket fizetni. A gk. vásárlás közösvagyoni szerzésnek minősül az utalgatástól függetlenül. Egy okát látom az utalásnak, ha a bankok bevételét kívánja növelni, vagy a férje által szabadon költhető keretet növelni.

Fülöpke # 2008.04.04. 11:11

Bárcsak az általad felsorolt dolgokkal kellene foglalkozni :-)! Mindenesetre nagyon köszönöm a tanácsot!

Goodwitch # 2008.04.04. 11:08

Hát teendő az sok van… Össze kell gereblyézni az elszáradt füvet; meg kell kapálni a rózsák tövét; ha elvirágzott, meg kell permetezni a barackfát…

:-)


Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.04. 11:06

Hát teendő az sok van... Össze kell gereblyézni az elszáradt füvet; meg kell kapálni a rózsák tövét; ha elvirágzott, meg kell permetezni a barackfát...

De ha arra érted, akkor szerintem nem minősül ajándékozásnak, ha a házassági közös vagyonba tartozó egyik bankszámláról utalnak a másikra. Az is igaz, hogy sok értelme nincs.

Fülöpke # 2008.04.04. 10:19

Kedves KBS, nem kötöttünk házassági szerződést, de mindkettőnknek van saját bankszámlája és a házasságba vitt saját vagyona. Szerinted, mi a teendő ebben a helyzetben?

Köszönettel:

Fülöpke

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.03. 08:32

Nincs köztetek vagyonközösség?

Fülöpke # 2008.04.03. 08:26

Férjemmel közösen vásároltunk egy autót, amit ő fizetett ki teljes egészében, mert az én bankszámlámon lévő pénz le volt kötve. Az összeg most szabadul fel, így a napokban szeretném az ő bankszámlájára átutalni az autó vételárának a felét (több mint 150.000 Ft-ot). Megtehetem-e ezt illetékfizetési kötelezettség nélkül, vagy papírt kell írnunk arról, hogy az átutalás egy kölcsön visszafizetése? Ha igen, akkor minek kell ebben szerepelnie? Vagy vegyem inkább ki a pénzt és adjam a férjem kezébe?

Tudna valaki tanácsot adni?

Előre is köszönöm!