ingatlan eladás után fizetendő adó


Judith68 # 2014.05.08. 08:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2013-ban örököltem egy ingatlant, melyet most szeretnék eladni / 22 Millió forintér/ és venni egy kisebb ingatlant kb: 15 millió forintig.
A kiszabott illetéket még nem fizettem ki anyagi nehézségek miatt.
A kérdésem az lenne, hogy mennyi adót kellene fizetnem az ingatlan után.
Köszönöm mielőbbi válaszát!
Üdv: Ágnes Judith

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.08. 10:20

Azt ennyi adatból meg nem mondjuk. Kellene a szerzési érték is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.08. 10:21

Milyen módon tudnám mégis érvényesíteni a költségeimet?
Ha nem tudod szükség esetén igazolni, akkor sehogy.

Sünike75 # 2014.05.09. 19:05

14 millió 400 ezer Ft-ért vásároltunk családi házat. Mennyi lesz a befizetendő SZJA? Illetve lehet-e részletfizetési kedvezményt kérni, és ha igen, azt mennyi időre lehet kérni? Köszönöm a választ. Továbbá van egy lakás, amit most szeretnénk eladni, kb 5,5 millió ft-ért.Ezt be lehet-e számíttatni az illetékbe?

Gabócza # 2014.05.12. 16:17

Tisztelt Szakértők!
Arra szeretnék választ kapni, hogy a 2000-ben vásárolt 1/1 saját tulajdonú ingatlan eladása után kell e és ha kell mennyi adót kell fizetni? Valamint ha az eladásból származó összegből végtörlesztés történik kell e akkor is adót fizetni és mi után ? (teljes összeg vagy maradék)

Egy másik téma: önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetésekor elvileg a hozam adó mentes, de a tőke után hány százalékos adó terhel?

Üdv. : R.Gabriella

norbip # 2014.05.13. 06:52

Tisztelt Szakértők!

Tavaly vásároltam árverésen egy lakást, amit még abban az évben el is adtam. Lassan itt az szja bevallás ideje és nem tudom, hogy elszámolhatom-e költségnek az új szőnyeg, villanykapcsolók, konnektorok árát amikről van számlám (mivel majdnemhogy csak a falak maradtak a lakásban). A fürdőszobába új kád, mosdó, wc, burkolás került. Ezek elszámolhatók?

Köszönöm

h.gyozo # 2014.05.13. 15:45

Tisztelt szakértő!

Kérdésem a következő:
2007-ben (kiskorú által)örökölt zártkerti ingatlan 2013-as eladásakor, az illeték fizetési határozaton szereplő:
Hagyatéki teher és a haszonélvezet minuszos tételeivel, csökkenthetem az adó alapját? (a 10%-on, és az illeték mértékén felül)
Tisztelettel köszönöm a válaszát!
H. Győző

Hopi2 # 2014.05.14. 06:17

Tisztelt Szakértők!

Ha valaki tulajdonjog fenntartással köt ingatlan-adásvételi szerződést, mely tényt a földhivatal a tulajdoni lap III. részébe bejegyezte, de a vételár mind a mai napig nem került kifizetésre, ergo a tulajdonjog átruházása nem történt meg, így a tulajdonjogi viszonyok sem változtak, az adóhatóság követelheti-e mégis ezek ellenére a ki nem fizetett vételár után "fizetendő" személyi jövedelemadót???

Köszönettel: Hopi2

bohém # 2014.05.21. 05:36

Kedves Forumozók!
Adózással kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.Édesanyám 2009-ben meghalt én pedig megörököltem a szülöi lakás 50%-át.Édesapám 2013-ban halt meg így a lakás per és tehermentesen 100%-ban az én tulajdonom lett.A hagyatéki eljárások folyamán az ingatlant 4-4 millió ft-ra értékelték.A lakást az én költségemen teljesen felújítottam.Szeretném a lakást értékesíteni 12.millió Ft körüli összegért.
Kérdésem ez esetben mennyi az eladás után fizetendő adó összege? A segítséget tísztelettel megköszönve:R.S.


Tisztelt Forumozók!
Adózással kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.Megörököltem a szüleim lakását, 2009-ben édesanyám 50%-át 2013-ban

Mártika56 # 2014.06.16. 15:11

Kedves fórumozók!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Édesanyám 2012-ben elhunyt, és az ingatlant, amiben lakott 3 testvéremmel közösen megörököltük. Úgy tűnik, hogy hamarosan lesz vevő az ingatlanra, ami egy vidéki családi ház. Érdeklődni szeretnék,hogy ez esetben kell-e adóznunk az ingatlan után? Amennyiben igen, úgy mennyi adót kell fizetnünk, ha 6 millió forintért kel el a ház? Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.16. 15:36

Mennyi volt a szerzéskori érték?

Mártika56 # 2014.06.16. 19:06

Azt kifelejtettem, hogy 2012-ben édesanyám halálakor 6 millió forintra értékelték az ingatlant, és most szintén 6 millió forintért adtuk el.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.16. 21:34

Akkor nincs jövedelem, nincs adó.

pesztee # 2014.06.18. 19:58

Kedves Fórumozók,

Adózással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Örököltem egy lakást, 50%-ban (nem egyeneságon). Ha eladjuk, kell-e az értékesítés után adót fizetni, és mennyit? Az önkormányzat a hagyatéki leltárba 8 mFt-ra értékelte, szerintem ennél nem sokkal többért lehet eladni. Köszönöm a segítséget, pesztee

Hedvig9 # 2014.06.24. 13:12

Kedves fórum!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha 6 éve megörökölt valaki egy családi házat aminek a telek felét leválasztatja és a telek részt, amin nincs ház eladja, akkor az eladás után kell fizessen illetéket?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.24. 13:36

Azt majd a vevő. Az eladó személyi jövedelemadót. Ha.

Kincses # 2014.06.26. 09:05

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem a következő:
Hét év élettársi együttélés után közössé válik-e a vagyon,-lakás-, amennyiben azt a lakást a nő örökségéből vették még a kapcsolat kezdetén?
Most szétváltak útjaik-10 mó-ért adták el a lakást, amit feleztek. A nő 11 mó-ért vett másik lakást, tehát az eladásból származó 5 mó-t 6 mó-val pótolta. A 11 mó-s lakás után mekkora vételi részből kell illetéket fizetnie? (mégegyszer: a 11 -ből 5 mó az előző lakás eladásából származik)A férfi az Ő 5 mó-jából 800 e-ért egy garázst vett. Ő így 4200 e után fizet illetéket?
A válaszokat előre köszönöm!

ObudaFan # 2014.06.28. 12:33

„Hét év élettársi együttélés után közössé válik-e a vagyon,-lakás-, amennyiben azt a lakást a nő örökségéből vették még a kapcsolat kezdetén?”

Nem.

Mindenki a teljes vagyonszerzés értéke után fizet illetéket. A nő azért, mert saját ingatlant nem adott el,a férfi pedig mert nem lakást vett.

B.Nelli # 2014.06.28. 21:22

Tartási szerződést kötöttem élettársam édesanyjával. Két ház bizonyos részére került tulajdonjog bejegyzése a nevemre.Időközben az egyik ingatlant eladtuk. Anyósom lemondott a haszonélvezeti jogáról. A ügyet intéző ügyvéd sajnos félvállról vette a kérdéseimet. Szeretném tudni,hogy adóznom kell e az eladott ingatlan után,ha a viszterhes vagyonsz illetéket befizettem,és az abban megállapított érték alatt tudtuk csak eladni a házat? Illetve szükség van e űj tartási szerződésre? Az adás-vételit mindketten aláirtuk. Előre is köszönöm a válaszukat! Tistelettel:B.Nelliz

Tood # 2014.07.09. 10:23

Tisztelt Szakértő!

Milyen költségekkel járna, ha magánszemélyként egy ingatlant készpénzre megvásárolva, szinte azonnal továbbadom egy hitelkontrukció keretében?
A konkrét adatok:
Vásárlási érték 9.000.000,-
Eladási ár: 10.000.000,-

Rexor # 2014.07.09. 10:41

A különbözetet leadózod (szerzési értékkel csökkentve: ügyvédi díj, vagyonszerzési illeték) 16% szja-val.

Tood # 2014.07.09. 11:01

Vagyis pont nem marad rajta semmi haszon. Köszönöm a választ.

Rexor # 2014.07.09. 12:37

Valamennyi marad, de amennyi időráfordítással és macerával jár a dolog szerintem sem éri meg.

JuditAndrea # 2014.07.11. 09:29

Kérdésem a következő lenne: A férjem örökölt rész ingatlant, a teljes ingatlan értéke: 5 millió forint.
Hagyatéki tárgyalás megtörtént, az örökösök ( 4 fő)egybehangzóan kijelentették, hogy az ingatlant eladják.Az anyai részt már korábban megörökölték, 3 fő örökölte, (1 fő lemondott az idősebb nővér javára,) az apai részt végrendelettel örökölték meg, - a végrendelet szerint, az idősebb nővér kapta az apai rész felét, a férjem és a másik 2 testvér a többi részt.Ha jól értelmeztem, és pénzben átszámolva, az idősebb nővér része, 2.5 millió forint, a fiatalabb nővér része ( aki lemondott az anyai részről ) 416666,- Ft, a fivére része: 1041166,-Ft, és a férjemé szintén 1041166,-Ft. Kérdésem, ha eladásra kerül az ingatlan, mennyi adót kell fizetni az ingatlan eladásából megszerzett jövedelem után?

Rexor # 2014.07.11. 11:55

A kérdés ravasz, de mivel még nem adtátok el az ingatlant nehéz megmondani mennyi adót kell fizetneteke egy még nem létező jövedelem után :)