TB fizetés


Rexor # 2015.09.11. 09:24

Elég sok mindent, főleg adótanácsadás.

Bea1 # 2015.09.11. 09:01

Te mit dolgozol?

Rexor # 2015.09.11. 08:34

Jelenleg van munkád?

Bea1 # 2015.09.11. 08:15

nincs vállalkozásom. ezt miből gondolod, munkám sem volt, mert felmontam kint, és hazaköltöztem.

Rexor # 2015.09.11. 07:55

Nagyon keversz valamit. Tőlem is nagyon sok járulékot levonnak, de ez nem jelenti azt, hogy ezt vissza is kapom valamikor :). Tulajdonképpen miért járna neked álláskeresési járadék, ha van munkád, vállalkozásod?

Bea1 # 2015.09.11. 07:50

hidd el, itthontartózkodásom alatt több áfát befizettem, és több járulékot, mint amennyit áláskeresésinek adnak...

Bea1 # 2015.09.11. 07:48

6600valamennyit fizettem, és a munkaügyi központban azt mondták, hogyha külföldön dolgozok, az után is jár álláskeresési. A mostani még az itthoni munkám után járt, de ha a törvény megengedi, én bizony a külföldi munkám után is igénybe fogom venni.

Rexor # 2015.09.11. 07:28

Milyen tb-t fizettél kedves Bea? Halkan azt is megjegyzem, hogy munkanélküli segély már nem létezik... Álláskeresési járadék van, de azt sem arra találták ki, hogy a hazalátogató honfitársak zsebpénzt kapjanak az itt tartózkodásuk alatt.

Bea1 # 2015.09.11. 07:23

Magyarországon tartózkodtam pár hónapot, ez alatt a korábbi munkaviszonyom miatt munkanélküli segélyt igényeltem, amit még mindíg nem folyósítottak a hosszadalmas adatbeszerzés, és szabadságolások miatt. ez alatt én fizettem a tb-t. a munkanélküli folyósításakkor szintén el fogják utalni a tb-t.

Kérdésem, hogy ezt vissza lehet-e igényelni?

Rexor # 2015.09.11. 07:18

Tulajdonképpen miért T011-en akarasz bejelentkezni, ha főállású egyéni vállalkozó vagy? Ez azokra vonatkozik, akik más jogcímen nem biztosítottak Magyarországon, de rád más szabályok vonatkoznak.

Tam83 # 2015.09.09. 12:01

Kedves fórumozók. Lenne egy kérdésem külföldi munkavállalással kapcsolatban:

Egyéni vállalkozó vagyok, de van / volt munkaviszonyom. 2012-ben kimentem angliába, de nem szüneteltettem a vállalkozói igazolványomat.
Mikor fölmondtam itthon, onnantól kezdve főállású vállalkozónak minősültem. 3 héten belül lett ottmunkám, 3 évig dolgoztam külföldön.

Hazajöttem, beadtam a T1011-et, visszajelentkeztem a magyar rendszerbe. Erre válaszul jött egy levél, miszerint hibás a T1011-em. Megtudtam egy könyvelőtől, hogy szereznem kéne egy igazolást angliából, hogy ott volt biztosításom.

Honnan lehet ilyen igazolást keríteni? Tudna segíteni valaki?

Tisztelettel: Tamás

totsara # 2015.09.02. 12:51

Nem fizetek TB-t.
Külföldi tartozkodashoz szüksegem van Eu Kartyara.
Mennyit kell igy fizetnem havonta hogy biztositva legyek?

Köszönöm.

Rexor # 2015.08.28. 10:34

Egyébként ha csak 2014. szeptembere óta dolgozol Angliában akkor elvileg még Magyarországon kellene, hogy biztosított legyél (1 év a határ, amikor változik ez). Vonnak le tőled járulékot Angliában?

Rexor # 2015.08.28. 10:28

Ha még Angliában vagy biztosított, akkor kérj egy A1-es igazolást, amellyel Magyarországon igazolhatod, hogy biztosított vagy egy másik EU országban, tehát megkaphatod az ellátást itthon is. Ha viszont tartósan Magyarországra költözöl, akkor valószinűleg a biztosítotti jogállásod is változni fog, tehát a magyar Tb hatálya alá fogsz tartozni.

Amida # 2015.08.28. 09:44

Sziasztok,

Szeretnem a segitsegetek kerni, mert eddig ahany ugyintezovel beszeltem mindegyik mast mondott.

Magyarorszagon dolgoztam 2006-2014.szept.-ig, de 2014.szept. ota mar angliaban dolgozom.
Jelenleg 6 honapos kismama vagyok, szeptemberben hazakoltozunk MO-ra, mert (csaladi/anyagi okokbol) ott szeretnenk felnevelni a picit.
Angliaban 2015 szeptembertol fogom megkezdeni az 52 hetes szulesi szabadsagomat, ill.kezdem el kapni az angol munkahelyemtol az “anyasagi juttatast” (SMP) amit 39 hetig folyositanak majd.

A kerdesem az lenne, hogy szeptembertol a MO-i egeszsegugyi ellatasom finanszirozasat melyik orszagtol kaphatom jogosan?

  • Arra gondoltam, hogy befizethetem az egeszsegugyi hozzajarulast szeptembertol a NAV-hoz (a havi 6390Ft-ot), de ezt elvileg nem tehetem mert a magyar jogszabaly kimondja, ha van tarsadalom biztositasom egy masik EU orszagban, akkor nem fizethetem. Marpadig angliaban lesz tarsadalom biztositasom hiszen, ott van munkahelyem, oda fizetem a National Insurance-t es ugye onnan kapom az “anyasagi juttatast” is.
  • Viszont angliabol sem fogjak fedezni (EU kartya+S2 form) a magyarorszagon torteno egeszsegugyi ellatasomat, mert angliaban az egeszsegugyi ellatas finanszirozasa nem "TB", hanem lakhely alapu. Tehat, ha nem leszek “allando angliai lakos”, azaz tobb mint 6 honapig nem lesz angliai cimem (marpedig nem lesz, mert legalabb 1-3 evet szeretnek otthon eltolteni a picivel) akkor nem leszek jogosult angliabol egeszsegugyi ellatas finanszirozasara.

Ezek alapjan ugy tunik, hogy hiaba dolgoztam kozel 9 evet az EU-ban megszakitas nelkul (ebbol 8 evet MO-on), most ha szeretnem a hazamban vilagrahozni es felnevelni a gyermekem, akkor az egeszsegugyi ellatasomat senki sem fogja fedezni? Van erre valami megoldas?

Kedves segitsegetek elore is koszonom.

monoszkop # 2015.08.25. 15:04

A NAV és/vagy OEP telefonos ügyfélszolgálatát.

Vagy: Kérdéseit küldje el a 1818@1818.hu e.mail címre, viszonylag gyorsan válaszolnak.

Kormányzati Ügyfélvonal

Ügyfélkapuval kapcsolatos kérdések esetén a 0-24 órában elérhető

Magyarországról: 1818

Külföldről: +36-1-550-1858

SMS-száma: 1818

E-mail cím: 1818@1818.hu

A Kormányzati Ügyfélvonal honlapja: https://kapcsolat.magyarorszag.hu/1818

katava # 2015.08.24. 04:39

Illetve még az előző kérdésemhez kapcsolódva:

Ha kitöltöm a http://www.oep.hu/nyomtatvanytar?… honlapon található Bejelentő lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára (bejelentő lap és tájékoztató)-EGT (mivel Spanyolországban élek), akkor a nyomtatványban szereplő Lakóhelyhez (a magyarországi levelezési cím felett) mit írjak? Nyilván nem otthon élek, ha ki szeretném tölteni ezt a papírt, de csak 4számjegyű irányítószámot enged beírni a rendszer.
Mit javasolnak?

Köszönöm

katava # 2015.08.23. 17:34

Szép estét,

Kérdésem a következő:
ha be szeretném jelenteni, hogy külföldi munkaviszony miatt már nem fizetem otthon a TB-t, akkor ezt melyik oldalon tudom megtenni?

Kettőt is találtam, kicsit elbizonytalanodtam:

A NAV-os (ami csak windows-on nyitható meg - amim nincs, szóval fogalmam sincs mi rejlik a link mögött)
http://nav.gov.hu/…/jaru…/Ideiglenesen_vagy_veg20150617.html

Az OEP-s (egy fokkal szimpibb, mint a nav-os)
http://www.oep.hu/nyomtatvanytar?…

Az OEP-s is elég lehet?

Köszönöm szépen

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.19. 14:35

fecske01: ezt a legegyszerűbben és a legbiztosabban az illetékes önkormányzat tudná megválaszolni.

fecske01 # 2015.08.19. 12:20

Üdvözletem,

Az önkormányzat átvállalta a tb fizetését 1 évre, de rá 1 hónapra találtam munkát, ám 1 hónapnyi munka után megszűnt a munkahelyem. A kérdésem az lenne, hogy az önkormányzat fizeti-e még a tb járulékot? A munkaügyi központnak írtam már előtte hogy lett munkám, így ők töröltek, ám az önkormányzatnak nem jeleztem, hogy lett munkám. Egy kórházban dolgoztam.

Zengőbérci # 2015.07.24. 12:19

poorcsinka

I.

Az állami adóhatóság kérelemre, visszamenőleges hatállyal törli a külföldön élőmagánszemély egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségét, ha a magánszemély hitelt érdemlően igazolja (különösen a tartózkodást, illetve az egészségbiztosítási jogviszonyt igazoló okirattal), hogy

  1. huzamos ideje, életvitelszerűen Magyarország területén kívül tartózkodik, és
  2. tartózkodási helyén annak jogszabályai szerinti egészségbiztosítási rendszer hatálya alatt áll.

http://nav.gov.hu/…10t1011.html

II.

http://www.oep.hu/…NEU.70.U.pdf

Az a TAJ számmal rendelkező személy, aki

  1. valamely EGT tagállamban biztosított,

köteles a külföldön, létrejött biztosítását és annak
megszűnését 15 napon belül bejelenteni az egészségbiztosítónak.

http://www.oep.hu/…NEU.70.U.pdf

Ehhez a nyomtatványt itt találja:

http://www.oep.hu/nyomtatvanytar?…

poorcsinka # 2015.07.23. 21:04

Üdvözletem!

Előre is elnézést szeretnék kérni, amennyiben olyan kérdést teszek fel, amit már más feltett, nagyon sok a hsz, hogy végiglapozzam!
Angliában élek 4 éve a férjemmel és fiaimmal, tavaly aug-ig fizettem "otthon" magam után a TB díjat. Azóta próbálok kijelentkezni a magyar tb-rendszerből, de nem tudok... dacára mindenféle igazolásnak.
Próbáltam tájékozódni, de most már teljesen összezavarodtam. Annak ellenére, hogy nem fizetek NIC díjat (átmenetileg munkanélküli lettem, de amíg dolgoztam se vonták az alacsony kereset miatt) jogosult vagyok az ingyenes orvosi ellátásra. Igazából nem tudom, hogy vajon azért-e mert itt alapból ingyenes az orvosi ellátás vagy a férjem által, akivel közös a tax creditünk?!
Évek óta van NHS kártyánk és a mai napon jöttek meg az EHIC kártyáink is. Szóval azt gondolom, hogy rendben van itt a szénánk, a magyar TB viszont nem "enged" el, mert az itteni biztosító, a HM R&C nem igazolta le a 4 év levont NIC díját....hát persze hogy nem, miután nem kellett vonniuk. A TB pedig ebbe kapaszkodik, hogy itt nem fizetek biztosítást.Hát nem, mert nem kell. És biztosított vagyok....
Fogalmam sincs milyen igazolást kellene már beszereznem vagy milyen úton-módon tudnék kikerülni a magyar TB ölelő karjaiból?!
Ha valami hasznos tanácsot kaphatnék, nagyon hálás lennék érte! Előre is köszönöm, szép estét

deckert # 2015.07.21. 14:37

Üdv!

Holnap mennék be a navhoz és a járási hivatalhoz ezért, előtte érdeklődnék.

Van 200.000ft tartozásom ami tb tartozás erre szeretnék részletfizetést kérni 6-12 hónapra.
(ekkor kell bemennem a navhoz és milyen papírt kérjek? Vagy kézzel írott kell? Esetleg valami sablon? Vagy mi kell hozzá?)

Szeretném igényelni, hogy a következő 1 évben szociális alapon fizessék a tb-met. (ekkor a járási hivatalhoz kell mennem? Milyen papírt kérjek? Mi kell hozzá?

Nincs munkahelyem és nemis volt 3éve mióta befejeztem a sulit. Egy főre eső jövedelem a családban nem éri el a 34.200ft-ot.

Hálás lennék a segítségért és iránymutatásért.

Rexor # 2015.07.19. 12:43

Ez nem fog elévülni. Javaslom kérjél részletfizetést vagy fizetési mérséklést.

Tanácstalan1981 # 2015.07.16. 15:15

Tisztelt Hólgyem/Uram !
2010-2013ig nem fizettem tb-t. Kijött egy szép végösszeg ,de sajnos esélyem sincs hogy kifizessem.
Az esetleges elévülésről szeretnék érdeklődni, ha van ilyen. A tb nemfizetésétől számolják az 5 évet,vagy a határozat elkészülésétől?
Válaszát köszönöm!