Egyéni vállalkozás


nandy # 2009.02.12. 23:53

Szia!

Sok sikert neked!

Üdv.
Andi (szintén anyuka)

latamata # 2009.02.25. 16:17

Kedves Fórumozók!
Szeretném még azt megkérdezni,hogy külföldi munka elött állok,és az EU-ba vihetem-e a bejelentett alkalmazottamat? Kell-e ehhez valami külön papír neki vagy nekem?
A másik kérdésem pedig az lenne,hogy egyéni vállalkozóként a külföldi munka miatt kell-e munkavállalási engedélyt kérnem,vagy elég a megbízóval kötött írásbeli szerződés?
Válaszukat előre is köszönöm.

Zsusko # 2009.02.26. 13:17

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni a következő dologban: Egyéni Vállalkozóként Ingatlanközvetítést fogok végezni. Az alanyi adómentességet választottam az adózásnál(mivel a várható bevételem nem fogja meghaladni az 5M Ft-ot), de úgy olvastam, hogy maga az ingatlanközvetítő tevékenység 2006-óta áfa körös tevékenység.(tehát a közvetítői jutalék x%+Áfa) Mi van akkor, ha én alanyi mentes vagyok? Akkor x%+O%Áfa???
Egy kicsit összezavarodtam ebben a dologban.A neten nem találok egyértelmű választ erre.
Ha tud valaki valami konkrétat, kérem írjon.
Köszi.

latamata # 2009.03.11. 17:46

Tiszt. Fórumozók!

Egyéni vállalkozóként, ha inkasszót helyeznek ki rám, az pontosan mit takar? Köszönöm válaszotokat!

Rexor # 2009.03.12. 15:02

Azt, hogy letiltják a bankszámládról a tartozást.

latamata # 2009.03.17. 20:16

Köszönöm Rexor! Azthittem valami komoly szankciokkal jár. Üdv

pihenés # 2009.08.12. 20:31

Sziasztok!A férjem egyéni vállalkozó,de csak a nyári szezonban dolgozik/vendéglátás a Balatonnál/.Kérdésem lenne van-e lehetőség a téli időszakban valamilyen szüneteltetésről.
A válaszokat előre is köszönöm.

nandy # 2009.08.13. 12:03

Szüneteltetni nem lehet, vissza kell adni a vállalkozói igazolványt.

Ha van heti 36 órét elérő munkaviszonya, akkor nem köteles a minimálbér (vagy duplája) után megfizetni a járulékokat.

De ha nincs, akkor mindenképpen fizetnie kell a járulékot akkor is, ha a tevékenységét nem folytatja. Ezért ebben az esetben mindenképpen vissza kell adni az igazolványt, mert amíg ez nem történik meg, addig járulékfizetésre kötelezett.

pihenés # 2009.08.13. 18:46

Igen mi is erre gondoltunk,de annyi papírt kell újra beszerezni hogy nem tudni melyik éri meg jobban.APEH VÁM KÖJÁL ÁNTSZ stb.Persze ezek is mind mind pénz.

nandy # 2009.08.14. 12:30

Nincs főállásod?

pihenés # 2009.08.14. 18:36

A férjemnek nincs.A téli időszakban külföldön dolgozik alkalomszerűen.

bibe76 # 2009.08.27. 04:42

Tisztelt Jogi Fórum! Olyan kérdésem lenne,hogy jelenleg egyéni vállalkozó vagyok. Szeretnék külföldön munkát vállalni,de itthon nem szeretném feladni a vállalkozást.Milyen lehetőségeim vannak? Ha megszüntetem a vállalkozásomat,mennyi idő mire elintéződik? Válaszukat köszönöm.

nandy # 2009.08.27. 13:42

Semmi különös, az Okmányirodában vissza kell adni az igazolványt.
Ja, és keress könyvelőt, aki beadja a záróbevallásokat.

Sainty # 2009.08.29. 16:18

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! 2,5 évvel ezelőtt egyéni vállalkozást indítottam. Rendben tudtam fizetni a járulékokat, viszont másfél éve nem egészen úgy megy ahogy kellene, és azóta nem fizettem. Kb 600000 ft tartozásom halmozódott fel és most kaptam egy levelet miszerint végrehajtási jogot tettek az ingatlanomra( értéke kb 10mft és ennyi rajta a hiteltartozás is), valamint kérik az autóm törzskönyvét(szintén hitel van rajta, és természetesen a banknál van a törzskönyv). Szeretném tudni, hogy ekkora tartozás miatt elárverezhetik-e az ingatlanomat, ehhez egyáltalán hozzájárul-e a bank, elvehetik-e az autót ha egyszer hitel van rajta, illetve ezek után van-e lehetőség részletekben visszafizetni a tartozást? Az vállalkozói igazolványt a napokban vissza akarom adni. Ebből lenne-e valamilyen hátrányom az ügy kimenetelében?

Sainty # 2009.08.29. 16:20

Válaszotokat köszönöm!

Dr.Attika # 2009.08.29. 17:04

A végrehajtási jog nem azt jelenti, hogy árverezni fognak, hanem annyit jelent, hogy az ingatlan bármikori tulajdonosa köteles tűrni a jogosult igényének kielégítését. A személygépkocsit simán elárverezheti, hacsak nem munkaeszköz. Azt javaslom, hogy első körben kérje a járulék részletekben történő megfizetését. Ameddig a kérelmet nem bírálják el jogerősen, addig végrehajtási cselekményt nem folytathatnak, tehát ettől többet nem tehetnek.

Mielőtt viszontkérdezne javaslom keressen fel egy ügyvédet, mert itt minden késlekedéssel magának árt.

Sainty # 2009.09.04. 08:42

Köszönöm szépen a segítségét! Bejelentkeztem az APEH-hoz, az Ön tanácsára, és hál' istennek kiderült, nem eszik ezt a dolgot olyan forrón!

Sainty # 2009.09.04. 08:43

Köszönöm szépen a segítségét! Bejelentkeztem az APEH-hoz, az Ön tanácsára, és hál' istennek kiderült, nem eszik ezt a dolgot olyan forrón!

Dr.Attika # 2009.09.04. 11:12

Nagyon szívesen és remélem, hogy Önre kedvezően zárul az ügy.

evuli # 2009.10.12. 16:41

Kedves virtuális jogászom!
A kérdésem a következő lenne. Először is remélem,hogy jó helyen kérdezem.
Főállásu munkaviszony van( eü-ben dolgozom). Hogyan kell mellékállásra engedélyt kérnem, illetve mit kell hozzá intéznem. Ehhez váltanom kell egyéni vállalkozói igazolványt? Nem én dolgoznék benne, hanem a lányom, aki hivatalosan nyilvántartott munkanélküli.Egy "nagy cég" -nél üzletkötő, és értékesitései után járó juttatás menne az én mellékállásomra. Mennyibe kerülne ez nekem? Remélem érted a kérdést.Ha nem tudnál választ adni, ird meg, hol járhatok utána.Nagyon köszönöm Éva

molly80 # 2009.10.12. 22:08

Szép estét!
Most szeretném kiváltani a vállalkozóit.Engem az érdekelne,hogy milyen járulék fizetési kötelezettségem van,ugyanis 50-re levagyok százalékolva,vagyis rendszeres szoc.járadékot kapok.
("nem ÁFÁ-s" munka)
A segítséget köszönöm.
Mo

nandy # 2009.10.13. 08:09

Evuli:

Célszerűbb lenne a lánynak kiváltania a váll. igazolványt, vagy céget csinálni, mert ha ténylegesen ő tevékenykedik, akkor utána járulékfizetési kötelezettség van mindenképp.

nandy # 2009.10.13. 08:11

Molly:

A rokkantnyugdíjas ev-nek fizetnie kell a havi 4.500,-Ft eü.szolg. járulékot, plusz a jövedelme után a 9,5% nyugdíjbiztosítást. Pár ezer forintos bevételért nem biztos, hogy megéri... Ha többről van szó, akkor viszont érdemes lenne személyesen felkeresni egy könyvelőt.

molly80 # 2009.10.13. 20:48

Nandy!
Köszönöm a választ.

dtimi # 2010.11.02. 17:09

Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy édesapám, aki egyéni vállalkozó és jövőre nyugdíjba megy tudja-e folytatni a vállalkozását a saját neve alatt?
Nyugdíj mellett milyen lehetőségek vannak vállalkozás működtetésére (egyéni vállalkozás, kft, bt)?

Köszönöm!