Egyéni vállalkozás


galaburgyesz # 2010.11.02. 19:45

dtimi

Édesapád nyugdíj mellett is lehet egyéni vállalkozó, csak át kell jelenteni a jogviszony adatot "kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó" jogviszonyra és minden mehet tovább.
Természetesen a nyugdíjasok is vállalkozhatnak bármilyen gazdasági társasági formában.

dtimi # 2010.11.03. 16:13

Kedves galaburgyesz!

Köszönöm a választ!

ftamas78 # 2010.11.07. 19:09

Sziasztok!
Szeretnék egyéni vállalkozást indítani. Sok mindennek utána tudtam már nézni. Viszont lenne két kérdésem amire nem találtam választ. Tudom, egy könyvelő segít, de először szeretnék informálódni, hogy egyáltalán érdemes-e.

1. Feleségem jelenleg munkanélküli. Fogalmunk sincs mikor lesz munkája. Ha az én nevemen menne a vállalkozás, mi történik az ő munkanélküli segélyével? Megmarad, vagy nem jár tovább?

2.: Én alkalmazásban vagyok heti 40 órában és csak amolyan másodállásban szeretném. Igy milyen költségeim lennének havonta ha feltételezzük, hogy nulla a bevétel?

Köszönöm szépen.

mzdebra # 2010.11.08. 11:26

Tisztelt Fórumtársak!

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg milyen és hány % járulék ill. adófizetési kötelezettség terheli az egyéni vállalkozót? (mert folyton változik és nem tudom nyomon követni...)És mi után kell megfizteni? Azért lenne erre szükségem, mert szeretnék pályázni a vállalkozóvá válás támogatására (6 havi minimálbér) és ehhez szükséges egy költségterv. (még nem konzultáltam könyvelővel)

És még azt szeretném tudni, hogy egyéni vállalkozó végezheti magának a könyvelést?

Előre is köszönöm a választ!

dorothi # 2010.11.08. 12:38

Tisztelt fórumozok!

2008.nyarán csatlakoztam egy biztosító céghez,ahol magánvállalkozóként dolgoztam pár hónapot.mikor felmondtam azt mondták a magánvállakozói igazolványt megszűntették!!2 év múlva 2010.őszén kaptam egy levelet miszerint tartozom az APEH felé 200ezer ft,adóbevallás miatt.. /minden évben rendesen időben könyvelővel csináltattam az adóbevallásomat/ később megtudtam,hogy a magánvállalkozóknak havi adóbevallást kell csinálniuk... lehetséges,hogy a biztosító a felmondásom után nem szüntette meg a magánvállalkozási igazolványomat és hogy emiatt történt ez a félreértés?ha így volt érdemes perelni ellenük??vagy nekem lett volna kötelezettségem visszamondani azt?mit tehetek ebben az esetben?a megkérdezettek szerint visszamenűleg kéne igazolnom az összes/alkalmi munkáimat is/ Ebben az esetben eltekintenének a tartozástól?

A válaszokat előre is köszönöm!

Rexor # 2010.11.08. 12:45

Kedves Dorothi,

Szerintem csúnyán megvezettek, mert a vállalkozói igazolványt neked kell intézned, semmi köze nincs hozzá annak a társaságnak (esetedben a biztosítónak), akinek a szolgáltatást nyújtottad. Minden adminisztrációs kötelezettség (pl. adóbevallások elkészítése) is téged terhel ezzel kapcsolatban.

Az viszont lehetséges, hogy kényszervállalkozóként mint színlelt munkavállalót foglalkoztattak, akkor kicsit cifrább lehet dolog (bár kártérítésre így sincs túl sok esélyed).

végrehajtó1 # 2010.11.08. 12:46

vagy nekem lett volna kötelezettségem visszamondani azt?

pontosan.

dorothi # 2010.11.08. 13:29

Tudom a törvény nem tudása nem mentesít a büntetés alól! ebben az esetben is így van ez,hogy az én butaságom volt,nem jártam elég pontosan utánna a dolgoknak,hogy hogy is működik ez a magánvállakozói kártya,de eszem ágában sem volt,hogy megvezethetnek vagy egy ilyen "aprócska" részletről elfelejtenek tájékoztatni!Nem lettek volna kötelesek ezt szerződésbe foglalni??tehát ha jól értem,nem tehetek semmit és kénytelen leszek kifizetni a 200ezer ft-os büntetést?ebben az esetben,nem lép érvénybe az elévülés?

dorothi # 2010.11.08. 13:32

..miszerint az eset 2008-ban történt,most pedig 2010et írunk,és csak most jött a levél,előtte semmi felszólítás..

nandy # 2010.11.09. 09:17

Keress egy könyvelőt, aki átnézi az irataidat, mert így távolról elég zavarosnak tűnik!

Biztosítóknál bevett szokás, hogy az ügynökkel vállalkozást csináltatnak, és utána intézik helyette a könyvelést, bevallásokat stb. Miután a biztosítónál megszűnt a jogviszonyod, rendezni kellett volna a vállalkozással kapcsolatos ügyeket is. A biztosító nem tudja helyetted visszaadni a vállalkozásodat.

mzdebra # 2010.11.11. 10:59

Kedves fórumozók!

Kéz és lábápoló, műkörömépítő tevékenységre szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Ha nem kívánok ÁFA alany lenni, nyitnom kell külön pénzforgalmi bankszámlát, vagy használhatom az eddig meglévő bankszámlámat?

Előre is köszönöm a válasz!

nandy # 2010.11.11. 14:59

Nem kell vállalkozói bankszámla, ha nem áfázol.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2010.11.11. 16:13

Sziasztok! Nandy, azt szeretném kérdezni, hogy erről, hogy nem kell nekem számla, ha nem vagyok áfás, hol találok törvényi hivatkozást?
Másik kérdésem, ha nem vagyok áfás, a kifizetett áfát azt költségként számolhatom el, (a bruttó értékét a számlának) vagy azt levonva, és megy a vakok javára?

nandy # 2010.11.13. 18:31

Biztos, hogy nem kell vállalkozói számla (kivéve, ha pl. támogatást igényelsz, mert azt magánszámlára nem utalják).

De jó lenne, ha keresnél magadnak könyvelőt, mert nem olyan egyszerű az egész, hogy nélküle is boldogulj.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2010.11.14. 09:37

Köszönöm Nandy!
Van könyvelő, szám szerint 3, mind mást mondott eddig. Ezért vagyok kíváncsi más véleményére is:) Aztán bebattyogok az Apeh-hez, és megérdeklődöm SZERINTÜK, melyik a jó:)

nandy # 2010.11.14. 16:26

Csodálkozom, hogy 3 könyvelő háromfélét mondott, hiszen ez egy szakmabelinek ALAP lenne...

Mné Anita # 2010.11.16. 11:14

Segítséget szeretnék kérni. Az érdekelne,hogy gyes mellett, hogyan tudom kiváltani a vállalkozói igazolvány, mivel találtam egy másodállást amihez számlaképesnek kell lenni. Természetesen a bejelentett munkahelyem is megmarad.Lehetséges együtt a három? Hogyan kell adóznom, illetve járulékot fizetnem?
Segítségeteket köszönöm!
Mné Anita

anita222 # 2010.11.17. 06:27

Segítséget kérek szépen!

A fiam egyéni vállalkozó biztosításközvetítő.A telephelye a mi lakásunkban van bejelentve,mivel nincs más címe,bár nem itt lakik már.A lakás a férjem és az én tulajdonomban van.
A fiam egy ideje nem fizeti a járulékait és nagy valószínűséggel adótartozása is lesz jövőre.

Kérdésem,hogy a lakásunk veszélyben van-e,ha nem fizet?
Végrehajthat-e az apeh,akkor is ha nem az Ő tulajdona,de annak idején hozzájárulásunkat adtuk a telephely bejelentéshez?
Előre is köszönöm a választ!Anita

nandy # 2010.11.17. 08:51

Nagy valószínűséggel nem.

zsolt59 # 2010.12.04. 13:37

Tisztelt Forumozok!

A problemam a kővetkező.Hollandiaban dolgozom es a munkaltato hajlando szamlat fogadni tölem amivel en is jobban jarnak.Otthon a parommal van BT ahol en kültag vagyok.Adhatok szamlat? Vagy legyek maganvallalkozo.Mit irhatok le az adobol-szallas,napidij,es mennyit,mit kell befizetni jarulekban,adoban?Peldakepp 15euros oraberből?Tajekoztatast előre is kőszőnőm.

kviktoria001 # 2011.01.03. 09:55

Üdvözlet fórumozók!
A segítségetekre van szükségem.

Adózás témakörben már közzétettem, ezt nézzétek el nekem, választ szeretnék mielőbb a kérdésemre.

Az alábbi tevékenységi köröket végezhetem-e számlaképes magánszemélyként:
online oktatás email formájában
online kiadványok értékesítése
interaktív online tanfolyam

A tevékenység szakmai végzettséghez nem kötött, egyéb engedélyeztetési kötelezettségem nincs, délelőtt tájékoztattak az okmányirodában. Viszont
ha lehet számlaképes magánszemélyként csinálnám. Lehet?

Számlaképessé válás költségei? Bejelentési módja?
Ily módon megbízási szerződéssel vehetnék fel embert?

Előre is köszönöm a segítséget!

Base # 2011.01.03. 16:29

Tisztelt olvasó!

A kérdésem a következő lenne:
Egyéni vállalkozást szeretnék nyitni: egy pénzügyi cégnél kell a közeljövőben remélhetőleg egyéni vállalkozóként dolgozni.
Az lenne a kérdésem, ha most kiváltom az egyéni vállalkozói igazolványt, mikor vehetek fel autólízinget(ha lízinget nem lehet, akkor autóhitelt)?
A válaszokat köszönöm!

anibani # 2011.01.06. 16:57

Kedves Fórumozók!
2011 áprilisára várom második gyermekemet. Évek óta egyéni vállalkozó vagyok, sikeres vállalkozást vezetek, és mint olvastam, a gyermek egy éves kora előtt nem folytathatok kereső tevékenységet.
A vállalkozásomat azonban nem akarom sem megszüntetni, sem pedig szüneteltetni erre az időszakra.

Megoldási lehetőség?

Minden tanácsnak örülök.

kviktoria001 # 2011.01.06. 17:31

Sziasztok Fórumozók!

Segítsetek nekem: mi a megszokott szerződésforma, ha adószámos magánszemély vállalkozót bíz meg?
Járulékokat ez esetben a munkát elvállaló válallkozó maga fizeti?
Köszönöm.

nandy # 2011.01.06. 17:49
  1. Az attól függ, hogy megbízási vagy inkább vállalkozói jogviszonyról van szó.
  2. A vállalkozó által megszerzett jövedelmet a vállalkozó saját maga adózza le, nem kell tőle semmit vonni.