Banki díjak visszatérítése (?)


TranspaRed # 2014.08.20. 11:44

A helyzet röviden: lakáshitelt szeretnék felvenni, a hiteltanácsadó javaslata alapján az OTP-t választottuk.

A hiteltanácsadó előzetes becslése alapján adtuk be a kérelmet, 30% körüli önerővel államilag kamattámogatott hitelre. A bank értékbecslője alulértékelte az ingatlant, így a kért hitelösszeghez képest cca. 1 millióval kapnék kevesebbet. Ezt nem tudom (oké, visítva talán tudnám, de nem akarom, mert szerintem éppen átvernek) hozzátenni, arról nem is beszélve, hogy az új, lényegesen alacsonyabb hitelösszeg törlesztőrészlete is több lenne, mint az az eredeti ajánlatban szerepelt. (Ugyan nem sokkal több, de ugyanazzal a futamidővel mégis miért?..)

A kérdésem; köteles vagyok-e elfogadni a jóval kedvezőtlenebb ajánlatot, akkor is, ha köze sincs ahhoz, amit eredetileg akartam volna? Illetve hogy ilyen esetben a bank követelheti-e rajtam az akciósként elengedett díjakat, ami olyan 150 ezer lenne. Ha igen, milyen jogorvoslati lehetőségeket ajánlanátok? Feljelenthetem -e például a hiteltanácsadót, vagy tudjam rá, hogy egy simlis idiótát választottam?.. Mondjuk attól nem leszek előbbre. Segítsetek pls!

Köszi a válaszokat. :)