Ingatlan tulajdonrészének adásvétele


lajcsó # 2014.11.27. 10:08

Eddig rendben van. Ok nélkül nem lehet a szerződést aemmissé nyilvánítatni.

manochao2 # 2014.11.26. 15:30

Tisztelt jogi téren jártas fórumozótársaim!

A helyzet a következő: van egy ingatlan (kertes ház), amely közös tulajdonú, többek között nekem is tulajdonrészem van benne. Egy tulajdonostárs 3/10-ed arányú tulajdonrészét szeretném megvásárolni. Szóban már megállapodtunk, viszont az illető korábban már más hasonló ügyeknél visszatáncolt, ezért szeretném magamat bebiztosítani írásos formában. Olvastam róla, hogy ilyenkor lehet egy ú.n. előszerződést (foglalóval) aláírnia a feleknek, mely nem igényel közjegyzői/ügyvédi ellenjegyzést, viszont később a szerződéskötés ezáltal "kikényszeríthető".

A szerződést meg is írtam, nagyjából összeraktam, azonban egy pontjában még bizonytalan vagyok, ezt szeretném (főleg jogi dolgokban jártas) a válaszolók segítségével jogilag kikezdhetetlenné formálni:
"1. A szerződés tárgya az Eladó kizárólagos tulajdonát képező, a XXXXXX Földhivatalban, belterületi, YYYYY. helyrajzi szám alatt nyilvántartott, kivett, lakóház, udvar megnevezésű, ZZZ m2 alapterületű ingatlan 3/10-ed tulajdoni részaránya.
2. A Szerződő Felek jelen előszerződés aláírásával arra vállalnak kötelezettséget, hogy az 1. pontban körülírt ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződést legkésőbb XXXX. év YYYYY hónap ZZ. napjáig megkötik."

A fent említett két pontnak a megfogalmazása jogilag rendben van-e? Azaz, ha az illető visszalépne és jogilag megpróbálná ízekre szedni, tudná-e semmissé nyilváníttatni az említett mondatok miatt az előszerződést? Emiatt lenne fontos a kikezdhetetlenség...