Adót akarok fizetni!


Mutli # 2015.01.02. 15:24

Sziasztok.
Nem tudom hova írjak, hátha itt is jó.Kérdésem a következő:
Kaptam a munkáltatómtól ajándékba pár éve, 20 darab részvényt, amit csak 2 év után lett az enyém. Novemberbe a részvényeket megkaptam, nem adtam el. a részvények darabja most 75 eurót ér, abban a pillanatban mikor a nevemre került akkor 77 eurón jegyezték.Milyen adót és mikor és mennyit kell fizetnem? Ha adoznóm kell akkor csak a bevallás (május)után?

csuli # 2015.01.02. 11:49

Kicsit bővebben ???

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.02. 11:29

LOL

csuli # 2015.01.02. 10:43

Üdv. REXOR!

Ajánlom figyelmedbe tanulmányozásra.

http://www.nav.gov.hu/…vedelmek.pdf

Rexor # 2015.01.01. 17:11

Kedves Csuli!

Tévedésben vagy. Az adó lakáscélú felhasználása már 2006 óta nem létező intézmény. Ha csak ezért szeretnél adót "fizetni" felesleges...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.01. 16:58

Mi lenne ha a társasháztól kérnél iratbetekintést? Amúgy az értékesítés előtt a közgyűlésen nem került tisztázásra, hogy mi lesz a vételár sorsa?

csuli # 2015.01.01. 15:27

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Kedves MajorDomus!

A hozzászólásodat köszönöm, de némileg kiigazításra szorul, amennyiben nem módosították hajnalban a törvényt.
Ebben az év végi adógyártó hajrában ezen sem lennék meglepve.

Szóval a társasházi tulajdonosoknak a közgyűlésen joguk, lehetőségük van eldönteni, hogy a kapott bevételt felosztják egymás között a tulajdoni hányadok arányában és az összeget mindenki saját maga vallja be.

Amennyiben nem hoz ilyen határozatot a közgyűlés akkor az már valóban a Társasház ügye. Abban az esetben a kapott bevétel 25%-a lesz az jövedelemadó alapja és 20% adót kell fizetni.

Mint írod ez elsőre érthető lenne, akkor Ti miért nem értitek?

Magam részéről szívesen kibontom a témát, hogy K.B.S kíváncsiságának is eleget tegyek, de az sokfelé vinné az ügyet.

Egyelőre megelégszem azzal, ha segítetek abban hogy mint írtam "kiskaput" találjak arra, hogyan tudnám a rámeső jövedelemadó alapját megállapíttatni. Ugyanis a NAV adótitokként kezeli. Akkor hogyan fizessek adót???? Egyébként eszem ágában sincs befizetni, mert lakáscélú felhasználásban letudnám írni.

A témaindító cím szándékosan provokáló részemről.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.31. 17:58

Az nem lenne igaz.

MajorDomus # 2014.12.31. 17:41

Kbs

Ha elmondanád neki, hogy az ügylet kapcsán a társasház az adóalany, ezért neki nincs sem bevallási sem befizetési kötelezettsége, akkor elsőre megértené.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.30. 18:02

De nem kapsz semmit. A társasház esetleg.
Egyébként sem ez a valódi problémád. Miért nem azt adod elő?

csuli # 2014.12.30. 16:13

Ezt én is így gondoltam, de sajnos nem így van.
Keletkezett X Forint jövedelmem az értékesítés kapcsán. Gondolom az illeték kiszabás végett a NAV.felbecsültette az ingatlant. Vevővel azt kifizettetik.
Ezt idáig értem.

Na most, ha szolgáltatást vagy árut kapok cserébe akkor szerintem azok ellenértéke után kell adóznom, vagy nem?

Mivel a szerződés csak azt tartalmazta, hogy a körtét almára cseréltük akkor nem kell fizetni adót?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.30. 15:26

Adózni jövedelem után kell. Ha nem kaptál pénzt, nincs mi után adózni.

csuli # 2014.12.30. 14:57

K.B.S !

Értem én a humort meg szeretem is. Ha lehet, első körben szeretnék választ kapni, megoldást találni a felvetett problémára, még ha az komolytalannak tűnik is.Pedig nem az!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.30. 14:31

Miért, mennyi pénzt kaptál?

csuli # 2014.12.30. 14:16

Tisztelt Fórum!

Társasházunk eladta a tetőterét.Az ingatlant megszerző felújítást vállalt cserébe.A szerződésbe semmilyen forintosítható adat nem lett beírva, értékbecslés sem volt. A Földhivatal bejegyezte és továbbította a NAV-nak
illetékkiszabás végett.

Levélben kértem a NAV-tól információt, hogy esetünkben mennyi jöv. adót kell fizetnem / fizetnünk / az értékesítés után.

Egy hete jött a válasz, hogy adótitokra való hivatkozással nem közölhetik.

Segítsetek "kiskaput" találni, hogyan tudnám a rám eső
jövedelemadót befizetni?