tartozás behajtása


Immaculata # 2015.12.13. 18:35

Szepy

Azt az ingatlant nem magadnak építetted, ha 5 éven belül túladtál rajta. Ha pedig illetéket is kell fizetned, akkor vásároltál is. Ha ügyesen csináltad, akkor csak nagyon minimális lehet az illetéked.
Nincs jövedelmed .... akkor miből építkeztél?

Szepy11 # 2015.12.13. 15:49

Kedves Fórumozók! Illeték és adótartozásnálmit tehet a nav.,ha emmi nincs a nevemen? Több bőrtmárnemhagyoklehúzni magamról és nem fizetek a házameladása után,mert mindenért megfizettem már az adót,amikor építettem..

ObudaFan # 2015.12.13. 15:11

Mivel ezek a tartozások egy év alatt évülnek el, érdemes utánanézni, hogy a jogerős fmh/ítélet óta nem telt-e el úgy teljes év, hogy nem volt végrehajtási cselekmény. Ha eltelt, akkor érdemes a végrehajtás megszüntetése iránti pert indítania az adósnak.

lajcsó # 2015.12.12. 22:02

"Ha a vegrehajtók kimennek a cimre, az édesanya köteles beengedni öket?"
Igen. De azt is közölni kell majd velük, hogy a lakásban található valamennyi ingóság az édesanya tulajdonát képezi!

kicsiangyal # 2015.12.12. 14:00

Üdvözlet!

A kérdésem a következő: Egy családtagunknak telefonszámlás tartozása van, amiröl már birosági végzés van, foglalásról. A családtag az édesanyjánál él,a nevén semmi sincs, csak az édesanyja nevén található ingatlan címén van az állandó bejelentett lakcíme. A családtag anyukája(70) most retteg,hogy elvihetik töle a hosszú évek alatt összegyüjtött ingóságokat.
Lehetséges ilyen?
Ha a vegrehajtók kimennek a cimre, az édesanya köteles beengedni öket?

Bocsánat ha "butaságot" kérdeztem.

Köszönöm!