adószámos magánszemély,de hogyan?


peti19870529 # 2016.03.28. 14:19

Nevem Boros Péter.
Segítséget szeretnék kérni,vagyis inkább jogi tanácsot.

Egy bejelntett mellékállást szeretnék magamnak létrehozni,a mostani heti 40 órás fő állásom mellett,a mellékállásom ingatlan közvetítő lenne,de nem irodához csatlakoznék,és nem lenne külön irodám sem,csak a lakóingatlanom és ha sikerül kis online felületem oldalam,ingatlan közvetítői végzettségem nincs meg.
Az adó hivatal írt vissza nekem erre válasz levelet,de egy elég bonyolult hivatali levél volt,mintha ha a törvény könyből lett volna kimásolva,adószámos magánszemély szeretnék lenni,mert úgy értelmeztem azt a levelet,hogy jobban megéri az részemre mintha vállalkozó lennék.
Több kérdésben szeretném a jogi tanácsát segítségét kérni,amit előre is köszönök.

Szükséges a mellékállásomhoz szakmai képzettséget igazoló bizonyítvány?
Az alanyi adómentesség alatt,milyen járulékokat kell fizetnem havi szinten? / heti 40 órás főállásom van/
A nyereség adó mekkora mértékű százalékban meghatározva?
Szükséges külön bejelentett irodát létrehoznom?
A mellékállást be kell jelentenem a helyi városházán?
Kérem tudna nekem segíteni tanácsokkal hogy milyen sorrenben induljak el a lépésekben,hogy létre tudjam hozni a kis mellékállásomat törvényes formára?

Sajnos ezekre az adóhatóság nem adott pontos válaszokat,így most sok félelem van bennem hogy jól csináljak minden lépést,mert nagyon szeretnék elindulni benne,sokban érintené a jövömet is.

Előre is köszönöm a segítséget

E-mail: 1985adrika@gmail.com