Egészségügyi hozzájárulás


Depcsike # 2017.03.06. 11:57

Kérdésem az lenne, hogy az az adózó, aki betöltötte a 18. életévét, és jelenleg felnőttképzésben vesz részt (érettségizik), és akinek 2016. október 31-én megszűnt a nappali hallgatói jogviszonya, nincs bejelentett munkahelye és nem fizet jelenleg egészségügyi hozzájárulást, a NAV felé történő bejelentéskor visszamenőleg kell megfizetnie a hozzájárulást? Bejelentéskor a NAV vizsgálja, hogy az adózónak mikortól keletkezett fizetési kötelezettsége, illetve a bejelentéskor ha befizeti akár az elmaradt, akár csak a bejelentés hónapjára vonatkozó összeget, jogosulttá válik rögtön az egészségügyi ellátásra?

Köszönettel: Ágnes

Rexor # 2017.03.06. 13:13

Nonolet: a késedelmi pótlékot gondolom te fizeted majd helyette...

Depcsike # 2017.03.07. 08:25

Az a baj, hogy ahány ügyintézővel beszélek, mind mást mond, ráadásul az iskola sem mond soha egyformát, hogy akkor ez most felnőttképzés, vagy sem, még azt sem tudják megmondani, hogy a családi pótlék jár-e. Az A gyerek meg lóg a levegőben....Azt hiszem a legegyszerűbb, ha személyesen bemegyek a NAV-hoz

Rexor # 2017.03.07. 10:15

Én hallottam már ilyenről, de persze a rokonságodat nem ismerem :)

Depcsike # 2017.03.07. 10:25

Se nem munkanélküli, se nem otthon lébecoló főiskolás, vagy egyetemista. Szakiskolát végzett érettségi nélkül, most tanul tovább.....és nem mellesleg dolgozik is ha tud....

Rexor # 2017.03.07. 15:37

A rendszerben látszik meddig világít a "zöld" lámpa a neved mellett (ergo meddig vagy biztosított). Ha nem fizeted meg visszamenőlegesen, akkor fennáll a kockázat, hogy ezt kamatostul fogják rajtad behajtani. Tehát egyszerűbb fizetni addig, amíg nem állsz újabb biztosítással járó jogviszony hatálya alatt.

Lyonee # 2017.03.07. 21:11

Depcsike
"október 31-én megszűnt a nappali hallgatói jogviszonya,", később azt írod "Szakiskolát végzett érettségi nélkül, most tanul tovább"
A szakiskolások tanulói jogviszonyban állnak, a főiskolások, egyetemisták pedig hallgatói jogviszonyban.