TB tartozás, ami nem tartozás


Rexor # 2018.01.22. 07:05

Ha van ügyfélkapud kérj le egy adószámlát. Emiatt nem kell bemenned a NAV-hoz, írásban is elküldheted nekik mi a problémád.

Moppolino # 2018.01.21. 07:42

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy volt 4 hónap, mikor nem volt hallgatói jogviszonyom, ekkor szépen fizettem is a TB-t havonta saját pénzből. Utána visszatértem hallgatói jogviszonyomhoz, viszont ezt elmulasztottam jelenteni a NAV részére. Ugye nappali jogviszonyom volt, tehát az egyetem fizette nekem a TB járulékot. egyszer csak küldött nekem a NAV egy szép, 180 ezres TB tartozási számlát. Jó, kikértem szépen a hallgatói jogviszony igazolásokat arra a két félévre és bevittem a NAV-ba. Mondták, hogy ó, szuper, akkor törlik is az egész tartozást, és irgum burgum, amiért nem szóltam, hogy újra iskolába járok. Megnyugodtam. Erre nemrégiben kaptam megint egy értesítést, hogy 90-ezer forinttal tartozom. Szerintem valamiért csak 1 félévet sikerült levonniuk, de nem értem, miért, mert teljesen stabil jogviszonyom volt. Előfordulhat, hogy csak bénáztak és csak egy félévet adminisztráltak le? Van ennek valami online intézési módja (a lekérdezést már megcsináltam)? Ügyfélkapum van. Azt honnan lehet megtudni, hogy ez a tartozás milyen időintervallumra érvényes? Mert az a lekérdezésben nincs benne. Nagyon nehezen tudok ügyfélszolgálati időben elmenni bárhova, a hallgatói jogviszony igazolást is most kérem visszamenőleg, hogy postázzák ki nekem. Persze ha muszáj, akkor kiveszek egy napot.

Köszönöm a segítségeteket!