Gázár támogatás


Sasfioka # 2007.02.22. 23:39

Nincs megítélve a támogatás. Ezért időarányosan van kiszámlázva. A gázszolgáltató nem kapta meg vagy nem dolgozta fel a határozatot a gázártámogatásról. Náluk kellene érdeklődnöd.

SF

nyusz66 # 2007.02.19. 05:28

A számlán nem így szerepel, hanem úgy, hogy
"gázár támogatás: -1807 MJ"
Az összes fogyasztott gáz mennyisége pedig 5115 MJ.
Márpedig a gázár támogatás cirka 40% a maximális támogatásnál, azaz kb. 6000 Ft (5800valamennyi) kellene legyen - helyette most bruttó 2137 Ft.

Sasfioka # 2007.02.18. 22:55

Akkor ott valami bibi van.
Látni kéne, hogy mekkora egységárú a támogatás összege, és a gázszámla mekkora MJ-ra szól, és a támogatás mekkora MJ-ra szól.
Erre így mondani semmit nem lehet.
Ha bruttó 1,18 Ft a számlán a gázártámogatás (nettó 0,983 Ft), akkor a maximálisat kapod, akkor azt kell kideríteni, hogy miért nem a gázszámla MJ értékének megfelelően.

SF

nyusz66 # 2007.02.17. 21:25

Kedves Sasfiok!

Azt tudom, hogy a maximális támogatásra vagyok jogosult. Amin problémázok jelenleg, az az, hogy 15000 Ft-os gázszámlából 2000 Ft gázár támogatást vontak le, ami 13% - szemben az általad írt (és általam is saccolt) kb. 40%-kal!

T r a v e n # 2007.02.15. 10:56

Kedves Hozzászólók!

Azért hallgattassék meg a másik fél is. Álljon alant néhány szemelvény a Gázszolgáltató érdekében:

  1. Laci bácsi 1970. évi tulajdoni lapon kívánta igazolni a tulajdonjogát.
  2. Mari néni férje 23 éve elhunyt. Most jutott eszébe átíratni a számlát.
  3. Károly tíz éve elmulasztotta bejelenteni a népességnyilvántartóba állandó lakcímének a saját tulajdoni ingatlanát.

Stb.

Azért gyanítom, hogy akik órákig várakoznak a gázszolgáltatók előtt, azoknak nagy része jelentős "önhibával" rendelkezik a gázártámogatás-ügy kapcsán. Ezek a személyek még az átlagosnál is felháborodottabbak a várakozás, az eljárás miatt...

Sasfioka # 2007.02.11. 00:05

Ha a gázártámogatás kezdeményezettje nem is lakik az adott ingatlanban, akkor nem jár támogatás. Ezt megkérdeztem. Tehát van "mégis ott lakik", vagy hivatalos formában rendezik a kérdést.

A másik a témaindítóhoz:
1 Forint 18 Fillér megajoule-onként a gázártámogatása. Az átlagos minőségű földgáz esetén 34 MJ energiát előállító gázmennyiség az egy köbméter, vagyis 34*1,18= 40,12 Ft/m3 a gázártámogatás mértéke.

Vagyis a topicindító számolása helytelen, ő a maximális gázártámogatásra jogosult.

(Hozzá kell tenni, hogy nem feltétlen 34 MJ ad ki egy m3-t, kis differencia, egyéb szorzó lehet. De a gázártámogatás mértéke kb. ennyi.)

SF

tücsök7 # 2007.02.10. 23:17

Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint, én, mint kevés pénzből élő állampolgár, akiknek nincs lakása, de azért fizetem a számlákat, nincs semmilyen lehetőségem alanyi jogon támogatást kérni. Ez diszkrimináció, de tudomásul vettem!


tücsök7

monalisa1 # 2007.02.10. 18:57

Bejelentkezés a lakásba, és a számla a saját névedre történő átíratása, mint a két alapvető követelmény.

tücsök7 # 2007.02.09. 15:11

Sziasztok!
Én is segítséget szeretnék kérni tőletek ezügyben. Igényeltem távhő támogatást és visszakaptam hogy 30 napon belül pótoljak hiányt mert az adatok nem egyeznek.
Tények:
A támogatást én igényeltem.
A távhő szla nem az én nevemre hanem édesanyám nevére érkezik, mert ő a tulaj, más nevére pedig a távhő anno nem engedte iratni.
Õ nem lakik velem, és nincs is az adott címre bejelentve. Ergo a szla amit csatolnom kellett különbözik.
Én sem vagyok bejelentve, csak egyenlítem a szla-t és kint van a nevem az ajón.
Férjemet aki velem egy háztartásban él (az ő neve is kint van az ajtón) nulla Ft jövedelemre írtam be, mert nincs jövedelme.
Én minimálbéren vagyok.
Az ELMÜ és a UPC is az én nevemre jön ugyanerre a címre (mert ők engedték).
A távhőtől már második éve kapok támogatást, ugyanilyen alapon.
A kerületi önkormányzattól szintén.

Kérdem én: a támogatást a tulaj igényelheti, vagy a rászoruló egyén? Be kell hogy jelentve legyek ahol a támogatást igénylem? Vagy mi a módja hogy el is fogadják az igénylést? Eddig jó volt, most miért nem? Nem értem. Help!


tücsök7

nyusz66 # 2007.02.02. 06:21

Bruttó értékekkel számolta, úgy, hogy a támogatást is alapból úgy vettem, hogy bruttó (mert, ha nettó, akkor ugyebár még jobban járnék). Akkor megy a levél a szolgáltatónak. Köszi a segítséget.

amatőr # 2007.02.01. 20:04

Nem az ÁFA összege miatt jön ki a tényleges támogatás kevesebbre, mint a jogszabály szerinti?

Én még nem kaptam februári számlát, így csak találgatok...

Ettől függetlenül a szolgáltatónak lehet írni és magyarázatot kérni az eltérésre.

nyusz66 # 2007.02.01. 19:54

És igen, a számlán külön szerepel, hogy "gázár támogatás 2137 Ft."

nyusz66 # 2007.02.01. 19:53

5155 MJ volt, és a felső határ összesen 170 000 MJ. Köbméterre lefordítva kb. 150 m3 volt a fogyasztás, és kb. 5000 m3 a felső határ.

Szóval ilyenkor mi van?

amatőr # 2007.02.01. 19:49

És mennyi volt a fogyasztás MJ-ban? Mert annak is van egy felső határa.

A számlában meg van külön említve a gázár-támogatás? Hogy azzal csökkentve történt a fizetendő gázdíj megállapítása?

nyusz66 # 2007.02.01. 19:20

Kedves Amatőr!

Amit idéztél, az alapján a maximumot kaptuk - amire szerintem is jogosultak vagyunk.
Akkor viszont hogyan lehetséges, hogy bruttó 2,96 Ft/MJ ár mellett a támogatás a 15 ezer forintos számlából 2 ezer forint lett?
Mert nem vagyok nagy matekos, de, ha 1,18Ft/MJ a támogatás, akkor valahol 1,78Ft/MJ körül kellett volna fizessek, ami jelen esetben nem 13 ezer forintos, hanem 9 ezer forintos számlát kellett volna kapnom.

Szóval akkor van egy határozatom (amin mellesleg hivatkozás szerepel, hogy milyen törvény alapján mellőzik az indokolást és a jogorvoslatról szóló tájékoztatást (Ket. 72. par. (4) bek.) ami szerint járna 1,18Ft/MJ támogatás, meg egy számlám, ami szerint a gázosok kb. 1,03 Ft/MJ támogatást alkalmaztak.

Akkor most hova forduljak?

Tóth Marianna # 2007.02.01. 19:01

Szia!

Amit kaptál határozatot rajta van, hogy a kézhezvételtől számított 15 napon belül lehet fellebbezéssel élni.

amatőr # 2007.02.01. 18:04

Egyébként nem nagyon értem a problémád, lévén hogy a gázár-támogatásról szóló jogszabály szerint:

3. § (1) A gázfogyasztás esetében a támogatás fajlagos bruttó összege

  1. 1,180 Ft/MJ, ha a háztartásban az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum kétszeresét,
  2. 0,965 Ft/MJ, ha a háztartásban az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem meghaladja a nyugdíjminimum kétszeresét, de nem haladja meg annak két és félszeresét,
  3. 0,751 Ft/MJ, ha a háztartásban az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem meghaladja a nyugdíjminimum két és félszeresét, de nem haladja meg annak háromszorosát,
  4. 0,536 Ft/MJ, ha a háztartásban az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem meghaladja a nyugdíjminimum háromszorosát, de nem haladja meg annak három és félszeresét,

azaz a támogatás legmagasabb összege 1180 FT/MJ lehet és Ti azt kaptátok....

amatőr # 2007.02.01. 18:00

A jogorvoslat lehetőségéről, módjáról szóló tájékoztatást a határozatnak - amelyet a MÁK küldött - e l v i l e g tartalmaznia kell, nézd meg azon.

Nem biztos, hogy a határozat a rossz, én inkább az SZMM kalkulátoráról feltételezem ezt.

nyusz66 # 2007.02.01. 16:42

Valaki meg tudja mondani, hogy mit lehet tenni abban az esetben, ha beadtuk a gázár támogatási kérelmet, és az egy "fogyasztási egységre" jutó havi jövedelem kb. 52 ezer forintra jött ki.

Ezek után megjött a határozat, hogy megkaptuk a támogatást, 1180 Ft/MJ értékben, ami szerény számításaim szerint olyan 20 forint/m3 körül jár.

Az SZMM honlapján található kalkulátor szerint a maximális, azaz kb. 40 forint/m3 támogatásra lennénk jogosultak.

Mit lehet ilyenkor tenni? Már meg is jött az első számla, amibe az alacsonyabb támogatást számolták bele. Kihez lehet fordulni, fellebbezni? Valami?