Állandó lakcím megszüntetése


lewho # 2013.11.18. 07:07

Sziasztok!

Fiktiválási eljárásban elegendő-e csak az érintett ott-nem-lakásra való szándékát vizsgálni (végeleges vagy átmeneti) vagy szükséges ezen nyilatkozat megalapozottságát is?

Konkrét ügy: az ingatlanban az érintett 2,5 éve nem lakik, tulajdonos a kiskorú gyermek. Apa haszonélvező. Apa nem engedi be az érintettet az ingatlanba. A hatóság előtt az anya úgy nyilatkozott, h nem végleges szándékkal hagyta el a lakást, a hatóság I. és II.fokon is elutasította a kérelmet, azzal h csak az érintett szándékát kell vizsgálni.
Érdemes-e közig pert indítani arra hivatkozással, hogy a nyilatkozata alaptalan, hiszen a használatra jogosult nem engedi be, az átmenetiséget pedig cáfolja az időközben eltelt idő?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 07:12

Házasok?

Mert, ha csak az egyik kapott haszonélvezetet, az nem jelent semmit, a másiknak is ugyanúgy jár. Persze kérdés, közös, vagy külön vagyonból van az az ingatlant.

lewho # 2013.11.18. 10:09

nem házasok, élettársak voltak. Az ingatlan a kiskorú gyereké. De ez miért fontos?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 10:43

:) Szóval, kié volt az az ingatlan, amikor a kiskorú tulajdonába került.

lewho # 2013.11.18. 11:31

Apáé, - (fedezetelvonás céljából) a gyereknek ajándékozta saját haszonélvezete fenntartásával.

Szóval, mit kell vizsgálnia a hatóságnak?:)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 11:43

Van-e bírósági döntés arról, hogy a kiskorú kinél van elhelyezve.

lewho # 2013.11.18. 11:51

van, anyánál, aki elhagyta a lakást.
No, most már nagyon kíváncsi vagyok a megoldásodra.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 11:58

Akkor pláne nem zárhatod ki addig, amíg a bíróság az elhelyezést meg nem változtatja.

lewho # 2013.11.18. 12:08

Várjál drága arany testvérem, ugye azzal kezdtem, h 2,5 éve nem lakik az érintett címen. A haszonélvező - aki ugye egyedül jogosult a használat kérdésében dönteni, akár kiskorú gyermeke rovására is - kéri a hatóságot, hogy az érintett lakcímét szerepeltesse fiktív bejegyzéssel.

Az érintett erre asszongya, h valóban nem lakok ott, de még vissza akarok menni. A hatóság ezen nyilatkozatot elfogadja, és kész. A kérdés, kell-e az érintett nyilatkozatán túl még egyebet vizsgálni, pl. alapos-e azon vélekedése, h vissza fog menni lakni.

Nem értem, h hogy jön ide a gyerekelhelyezés...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 12:48

Érdemes-e közig pert indítani arra hivatkozással, hogy a nyilatkozata alaptalan, hiszen a használatra jogosult nem engedi be, az átmenetiséget pedig cáfolja az időközben eltelt idő?

:) Szerintem nem érdemes. A hatóságok forgatókönyv alapján járnak el. Jogkérdést, jogszerűséget nem vizsgálnak. Kizárólag a jogszabály alapján döntenek. Ha valamiről a jogszabály nem rendelkezik, az már nem tartozik a hatáskörükbe.
Szerintem alapjaiban kellene ezt az ügyet úgy rendezni, hogy kérni a gyermekelhelyezés megváltoztatását, valamint az anya lakáshasználatának megváltoztatását.

lewho # 2013.11.18. 12:53

A haszonélvező apa nem akarja, h a gyereket nála helyezzék el, és lakáshasználati joga meg nincs is az anyának (illetve erről nincs döntés).

A tényállást azonban tisztázni kell a hatóságnak. A kérdés: eleget tesz-e a hatóság tényállástisztázási kötelezettségének, ha csak az anyát hallgatja meg?

(de még mindig nem értem hogy jön ide a gyerek, meg hogy házasok voltak-é?:) )

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 12:58

A tényállást azonban tisztázni kell a hatóságnak.

Bíróságnak. II. után bírósági felülvizsgálatot kérhetsz.

pazs # 2013.11.18. 13:01

Én mondjuk azt nem értem az egészben, hogy ha ténylegesen nem lakik ott (ha vissza akar térni, ha nem), akkor miért akarja mindenáron, hogy oda kapja a hivatalos leveleit (mert másra nem jó, hogy ott van az állandó lakcíme). Vagy azt gondolja, hogy ezzel bizonyítja, hogy a visszatérés szándékával hagyta el az ingatlant?

lewho # 2013.11.18. 13:06

Mert az apa ki akarja jelenteni (mer' csak), az anya meg dafke nem akarja. Ennyi. Marják egymást, ahogy szokás.

Azt nem tudom, h mi a bírói gyakorlat ilyen ügyekben, és nem akarok egy fölösleges közigpert, ha tényleg eldönti az érintett nyilatkozata(amit erősen kétlek, ezért kérdeztem meg).

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:07

Nincs olyan lakcíme, amit ehelyett bejelenthetne. Lakcím nélküli meg nem akar lenni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:08

Eldönti Lewho.

Nincs a hatóság számára előírva a vizsgálódás.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:10

bírói gyakorlat ilyen ügyekben,

Ő már vizsgálja a szándékot, stb.

Kamarás # 2013.11.24. 22:28

Kedves Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, mint korábban Szalcsinak. Hogyan lehet kényszer-kijelenteni valakit egy lakásból, ha már nem tulajdonos? Ugyanis megvettem tőle, de minden levél, végrehajtási felszólítások is idejönnek. És az illető nem elérhető, a szerződésen is a megvásárolt ingatlan címe van. Milyen papírok kellenek hozzá? Hová forduljak?
Előre is köszönöm a választ.

ttip # 2013.11.25. 08:10

Kamarás: lakcímet az okmányirodában lehet fiktiváltatni. A nevére érkező küldeményeket felbontatlanul "címzett elköltözött" jelzéssel vissza.

KoBeJu # 2014.03.12. 19:44

Édesanyám meghalt, a lakását én örököltem. Az albérlője
ott lakik és be van jelentve állandóra. (Azért lett bejelentve, mert csak így kaptak kölcsönt az OTP-től).
Mit kell tennem, mit tehetek, hogy az illető elmenjen a lakásból?

ttip # 2014.03.12. 20:42

KoBeJu: felmondod a szerződést, kivárod a felmondási időt. Ha ezután még mindig ott vannak, perelsz. A lakcímnek ehhez nincs köze.

KoBeJu # 2014.03.13. 00:15

Kedves ttip!
Nincs szerződés sajnos, csak be lett jelentve. Úgy hallottam, ha elküldöm biztosítanom kell neki lakhatást.
Igaz-ez?

ttip # 2014.03.13. 07:36

KoBeJu: nem.

KoBeJu # 2014.03.13. 10:29

ttip!

Köszönöm.

indifv # 2014.03.15. 15:55

A napokban szeretnék megvenni egy lakást.

A tulajdonos sajnos fiával nem nagyon tartja a kapcsolatot. A fia nem tartózkodik a lakásban, de valószínűleg oda van bejelentve.

Vevőként, hogyan tudok hivatalos igazolással rendelkezni a lakásban tartózkodók köréről?

Milyen védelmet tudok magamra nézve foganatosítani az adásvételi szerződés előtt, hogy levédjem magam egy későbbi nem kívánt lakóval szemben?