Állandó lakcím megszüntetése


molnarrichard26@citromail # 2014.06.14. 14:02

Kata 24nek.Ha önnek Heim a vezetékneve,akkor én tudok segíteni a problémáján.Szerintem ne vezessen félre szándékosan senkit,mert önnek Devecserben annyi rokona van mint fűszál a réten!

katokri # 2014.06.30. 09:19

Az a kérdésem, hogy hozamosabb idejű külföldi tartózkodás esetén meg lehet-e szüntetni a hazai állandó lakcímet anélkül, hogy bárhova máshová az országban bejelentkeznék. Külföldön hivatalosan engedélyezett és bejelentett munkám van, szállást a munkaadóm ad.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.30. 09:49

Igen.

Tacitusz Manassé # 2014.09.05. 06:43

Üdvözlöm Önöket!

Kérdésem a következő, a helyzet leírásával. Négy éve kint élek Szlovákiában, magyar állampolgárként. Magyarországon dolgozom, van egy örökölt ingatlanom, ahová be vagyok jelentkezve, mint állandó magyar lakcímre. Az ingatlant hagyatéki tartozás fejében fogják elárverezni, így megszűnik a magyarországi állandó lakcímem. Mi a teendő, milyen hatóságoknál kell ezt jeleznem? Válaszukat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 09:05

Tévedsz.

kafka # 2014.09.09. 18:07

Ismerősünk lakott nálunk korábban, bejelenettük, öt éve elköltözött, de nálunk van bejelentett állandó lakcíme ma is. Most egy végrehajtó cég jelentkezett nálunk ismerősömre hivatkozva?
Kérdésem, ha az illető jelenlegi tartózkodási helyére nem tud bejelentkezni, a kijelentést még el tudjuk intézni az okmányirodában? Ehhez elegendő a tulajdonos és az érintett egybehangzó állítása, új lakcím hiánya esetén is?

hborbely # 2014.09.22. 15:52

Tisztelt szakértők!

Fiam 3 éve külföldön dolgozik, de itthoni állandó bejelentett lakcíme van és véglegesen nem is akarja elhagyni az országot. A TB-től még anno ki lett jelentve, de állítólag most az állandó lakcíméről is ki kell jelentkeznie, és egyben bejelenteni, a külföldi lakcímét. Ezzel csak az a probléma, nincs címe, mivel hajón dolgozik, így a tartózkodási helye állandóan változik. Ebben az esetben mi a teendő?
Válaszukat előre is köszönöm.

ttip # 2014.09.22. 17:58

Állítólag? Dehogy.

hborbely # 2014.10.02. 11:24

Hát köszi, de ezzel nem sokra megyek. Valaki más esetleg tud tanácsot adni?

ttip # 2014.10.14. 09:11

Ugyan tőlem nem vársz tanácsot, de ha a fiad nem akarja végleg elhagyni az országot, akkor nincs teendője. Nem árultad el, honnan szereztél ellenkező információt.

Andy35 # 2015.04.11. 12:27

Jó napot kívánok!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudom valakinek az állandó lakcímét megszűntetni, a házamba van bejelentve, de nem lakik itt. A ház 1/1-ben az enyém.

Köszönttel: Gasteigerné


Köszi, hogy válaszoltatok a kérdésemre.:(

wers # 2020.04.04. 11:12

Igen valahogy úgy.

Azt jegyzőkönyvezik, hogy külföldön élsz életvitelszerűen.
Ezt elküldik Magyarországra a Kormányhivatalnak, ők intézkednek a címnyilvántartásba bejegyzésről is, és hogy külföldön élő magyar állampolgár vagy.