Jogositvany - kategoria elvesztese, visszaszerzese


Rena86 # 2016.11.24. 19:56

Udvozolom,
2015 marciusaban jart le 102 es kodu tobb tipusu jogositvanyom mivel akkor epp nem nagyon vezettem, mire feltunt, a ket unnep kozotti rohanasban sikerult megujitani. Tavlati tervek es lehetosegek hianyaban 10 eves orvosi alkalmassagit csinaltattam, majd az okmany irodaban szembesultem vele hogy a C kategoriat is levette az ugyintezo holgy, mivel nincs meg valami papir ami kellene hozza. Most ugy alakult hogy a munkaltatom orulne ha alkalmankent vezetnek is. Probalom kideriteni hogy a GKI kartya vagy az ervenyes Pav ami hianyzik. Az is erdekelne hogy ha most nem csinaltatom meg akkor ez a tipus elveszik e, mivel a PAV nal olvastam hogy csak 2 even beluli ervenyes tipusra lehet kapni PAVot es ha jol olvasom a magyar jogszabalyok szerint ez a tipus csak PAVval egyutt ervenyes es lehet vele barmit kezdeni. Tehat ha nem ervenyesitem a pavot meg most akkor utana mar nem fogom tudni mert nem lesz 2 even belul.

A masik lehetoseg ha mukodne nekem az is megfelelhet.
Ez az lenne hogy mivel a munkaado is kulfoldon van es en is epp, igy ide honositani tudom a jogositvanyt de abban amit leadnek ugye megint nincs benne sehol hogy C. Ezt a 2 hivatal vajon mennyire tudja osszekombinalni es ha az itteni igenylolapon bejelolom a C kategoriat is akkor a magyar jovahagyja e es az itteni ujba belekerulhetne e. Mivel ez is Eu-s orszag a szabalyok hasonloak de a burokracia erosebb.

Minden valaszt, vagy hasonlo tapasztalati tortenetet nagyon koszonok.