Várakozás tilalmának megsértése (Teve utca)


Vadsuhanc # 2017.01.27. 19:25

Tisztelettel érdeklődnék, hogy a szabálysértési törvény melyik pontja rendeli büntetni a " vélelmezett " szabálysértőt?

alfateam # 2017.01.27. 18:54

Tilosban történt parkolás esetén az eljáró hatóság – tipikusan a közterület-felügyelet – helyszíni bírságot szab ki a gépjárművezető távollétében. A bírságot tartalmazó csekket a gépjármű üzemben tartója címére küldik meg. Miért az üzemben tartónak? Nos a szabálysértési törvény vélelmet tartalmaz arra vonatkozóan, hogy ellenkező bizonyításig az üzemben tartó az elkövető személy.

Vadsuhanc # 2017.01.27. 18:43

Tisztelt alfateam !

Szabálysértési eljárásban nincs vélelmezett elkövető. Vagy megállapítják ki követte el a szabálysértést vagy sem.

Pontosan mire gondolsz?

NP01 # 2017.01.27. 18:28

Vadsuhanc:
Több esetben is jártam így, az általad leírtak pontosan megfelelnek a valóságnak.

alfateam # 2017.01.27. 18:23

Mellesleg szerinted a vélelemnek nincs jogereje ?

Vadsuhanc # 2017.01.27. 18:01

Mellesleg szerintem a helyszíni bírság és a szabálysértési eljárásban kiszabott büntetés nem ugyanaz, még akkor sem ha a helyszíni bírság egy egyszerűsített szabálysértési eljárás.

A helyszíni bírság alapja, hogy a szabálysértő a helyszínen elismerje a szabálysértés elkövetését.

Amennyiben nem teszi, úgy szabálysértési eljárást kezdeményez ellene a hatóság, amelyben bizonyítási kényszer áll fenn.

Esetünkben a kérdező által leírtak alapján nem közigazgatási eljárásról beszélünk, hanem a hatóság által kirakott cetliről, amely szerint feljelentést tesznek ellene ( ismeretlen elkövető ellen ) szabálysértés elkövetése miatt.

Mivel a szabálysértési eljárásban az elkövető kilétét meg kell állapítani, így az általam lentebb leírt eljárást a rendőrségnek ( szabálysértési hatóságnak ) kötelessége végig vinni. Az elkövető kiléte jelenleg ismeretlen mert a szabálysértési eljárásban nincs objektív felelős.

Vadsuhanc # 2017.01.27. 17:33

Tisztelt alfateam

Pontosan miért fizetne kétszeres bírságot ?

alfateam # 2017.01.27. 16:55

És innentől várjál mi lesz a válasz:)
Ne-szórakozz, miért jó az neked ha kétszeres bírságot fizet ?!

Vadsuhanc # 2017.01.27. 16:25

rebel

Nem-nem ! Nyilatkoznod kell !

Kapsz egy szép levelet olvasd el. Valószínű látsz benne olyan figyelmeztetést, amely szerint nem vagy köteles önmagadra vagy hozzátartozódra terhelő vallomás tenni. A nyilatkozatodban ugyanez legyen. " Nem vagyok önmagamra vagy hozzátartozómra terhelő vallomást tenni".

És innentől várjál mi lesz a válasz:)

rebel # 2017.01.27. 15:58

Vadsuhanc

Koszi es ha nem nyilatkozok akkor annyiban marad az ügy?

Udv
V

Dr.Attika # 2017.01.27. 15:35

Írja meg, hogy titkos rendőrségi informátor és azért parkolt a rendőrségnek fenntartott helyen, mert jelenteni volt a rendőr palotában. Erre majd kap felszólítást, hogy közokirattal igazolja, hogy rendőrségi informátor. Erre majd elengedik a büntetést.

Vadsuhanc # 2017.01.27. 15:31

pontosabban nem feljelentést tesznek, hanem megkeresik a tulajt... előkészítő eljárás.

Vadsuhanc # 2017.01.27. 15:15

rebel

Szabálysértési feljelentést tesznek a rendszám alapján ismeretlen elkövető ellen., mivel Te nem tartózkodtál a gépjárműnél. A gépkocsi nyilvántartásban szereplő tulajdonosát felszólítják, hogy közölje ki közlekedett a gépjárművel. Ha megadja megadja ha nem nem. ( Nem én közlekedtem a gépkocsival, hanem a hozzátartozóm akire nézve nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni.

rebel # 2017.01.27. 14:27

Tisztelt fórumozók!

A minap történt, hogy a Teve utcában parkoltam és mikor mentem vissza az autóhoz láttam a kék zacskót a szélvédőmre rakva. Szabálysértési feljelentést kaptam mivel olyan helyen álltam meg ahol kint volt a várakozni tilos kivéve rendőrság tábla.

Mivel nem volt semmi csekk gondolom később jön ki a határozat az lenne a kérdésem, hogy az Objektív felelősség vállalást lehet-e alkalmazni a tilosban való megállás vagy várakozásra? Valahol azt olvasom, hogy 2012 szeptember óta nem így megtagadhatom a tanúvallomást.

köszönöm előre is,

V