működési - és telepengedélyek


mojac # 2006.06.20. 13:06

Magánterületen bérelt részen sátorban árusítás.
Lehet ide egyáltalán működésit adni? A sátor az sátor, nem üzlethelyiség. A terület meg ahol van, magánterület. Tehát nem húzhatom rá a c)-ban foglaltakat sem És nem őstermelőről van szó.

Visszatérve a gázpalackokra: a 4/97-es Kr. 2.§ (2) e) p. szerint üzleten kívül lehet árusítani nem földhöz rögzített gázpalack tárolóból fóliával lezárt PB-gázpalackot. de a 370/2004-es K.r. 6.§ (1) bek e) p.-ja szerint fokozottan tűz-és robbanásveszélyes, il. tűz- és robbanásveszélyes tűzveszélyességi osztályba sorolt anyag nem forgalmazható üzleten kívüli kereskedés során.
Most akkor lehet vagy nem?

Az ügyfél arra hivatkozik, hogy ő csak parkol otthon a teligázpalackos kocsijával, az nem a telephelye, mert az egy másik városban van és ő innen csak házhoz viszi a palackokat. Akkor viszont mozgóbolt.

cipolla # 2006.06.15. 12:56

Telepengedélyt kell kérni: 80/1999.Korm. rendelet.

mojac # 2006.06.15. 08:55

SEGÍTSÉG!
Keresek egy jogszabályt!
Szükségem lenne egy olyan jogszabályra, ami a gázpalackok tárolását szabályozza. Már az összes létező keresőszót (gáz, cseppfolyós, légnemű...) beírtam a jogtárba, de semmit nem találtam. Pedig van egy ilyen jogszabály de nem tudom a címét.