járda karbantartás.


péterapó # 2006.08.20. 08:16

1990.évi LXV.törvény:

A települési önkormányzat feladata, hatásköre, szervei
8. § (1) A települési önkormányzat feladata a helyi közszolgáltatások körében különösen: a településfejlesztés, a településrendezés, az épített és természeti környezet védelme, a lakásgazdálkodás, a vízrendezés és a csapadékvíz elvezetés, a csatornázás, a köztemető fenntartása, a helyi közutak és közterületek fenntartása, helyi tömegközlekedés, a köztisztaság és településtisztaság biztosítása; gondoskodás a helyi tűzvédelemről, közbiztonság helyi feladatairól; ........
A balesetveszélyes helyzet megszüntetésére hívd fel az Önkormányzat figyelmét.....

Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

bigblogger # 2006.08.17. 21:38

Kedves jogértők!

Segítséget szeretnék kérni, problémám:

A belvíz miat az utcafronton a járda megsűlyedt, igy a kockaköves járda hepe-hupás, ráadásul többtíz éves kövek a jégolvadás miatt töredezettek is. gyakorlatilag az járda olyan mintha kőtörmelékek között kellene járni.

Elolvastam a járdákra vonatkozó passzusokat, de az értelmezésben segítséget kérnék.
A járda járhatóvá tétele címsszóba beletartozik a járda javítása, és annak költségei is?
Továbbá felelős vagyok -e azért, hogy a rossz járdán való közlekedési balasetekért (pl: bokatörés) felelős vagyok-e.

Az értelmezésemben: járda tisztán, csúszás mentesen tartása.
A telekhatás és az útest közötti zöldterület takarítása, növények gondozása a feladatom.

Segítséget előre is köszönöm.