Végre nem hajtott bírósági ítélet


péterapó # 2007.02.12. 08:02

Természetesen az új határozat ellen se felejtsd el a fellebbezést....
Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

ObudaFan # 2007.01.25. 19:56

Én kártérítési pert indítanék így ezek után.

Civis # 2007.01.25. 00:58

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Időközben megkaptam tanulmányi intézetem újabb határozatát, mellyel ismét megszüntetik hallgatói jogviszonyomat.

Az egészet komikusnak tudnám mondani, ugyanis ugyanazzal az indokkal tették ezt, ami miatt hósszú ideje perben álltunk.

Mindez anna ellenére történt, hogy a Legfelsőbb Bíróság éppen ezt az indokot zárta ki ítéletében és emiatt nyertem meg a pert.

Létezhet, hogy egy közig szerv szembemehessen a Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának ítéletében foglaltakkal??
Mit lehet ilyenkor tenni? Ha ez szándékos, az bűncselekmény, szabálysértés, vagy micsoda?

ObudaFan # 2007.01.02. 19:08

A felettes szervhez kell fordulni, hogy az kötelezze a szervet a határozat meghozatalára. Ha felettes szerv nincs, vagy 30 napon belül nem jár el, bírósághoz lehet fordulni, hogy kötelezze a szervet határozat hozatalára. Ez már nagyon égő egy közig. szervnek, lehet, hogy meg sem várják a bíróság végzését.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.30. 08:51

A polgári jog ismeri a "közigazgatási hatáskörben okozott kár" fogalmát. Persze, a kárt, a mértékét és az okozati összefüggést is bizonyítani kell.

(Ha valaki általánosságban kérdez - "egy hivatal" - és nem írja le az esetet, akkor a válasz is általános lesz. Ha egyáltalán...)

monalisa1 # 2006.12.30. 00:17

Lehet hogy azért nem hoztak még új határozatot, mert a jogászuk "értelmezi" a LB itéletét...

Egyébként ha a késedelmes elbírálás miatt bizonyíthatóan károd keletkezik, annak megtérítését kérjed a hivataltól! (Akár egy újabb per keretében, bár az is előfordulhat, hogy ha ügyvéd ír a nevedben és szólitja fel őket a kártalanításra, lehet hogy maguktól rendezik azt majd.)

monalisa1 # 2006.12.30. 00:01

... egy rövid levelet...

monalisa1 # 2006.12.30. 00:01

Minden hivatalnak van felettes szerve, oda kell panasszal fordulni., majd ők kivizsgáltatják a késedelem okát, és arról kötelesek irásban tájékoztatást adni.

Egy magára valamit is adó hivatal a 30 nap letelte előtt ír az érdekeltnek egy rövid lehetet, és abban "átmeneti akadályoztatásra" hivatkozva további szíves türelmet kér...

Volt már nekem olyan ügyem, hogy 3/4 évre rá kaptam csak végre érdemi választ!...

Civis # 2006.12.29. 23:47

Segítséget szeretnék kérni!

Pár hónapja a Legfelsőbb Bíróság - felülvizsgálati eljárás során- ítéletében új, és megfelelő határozat meghozatalára kötelezte a hivatalt.

Azonban a hivatal már több, mint 30 napja nem hozott új határozatot, méghozzá fbizonyíthatóan hátrány okozás céljából.

Kérdésem az lenne, hogy a hivatal részéről a Legfelsőbb Bíróság ítéletének be nem tartása minek minősül jogilag, és mit tehetek ebben a helyzetben?