közalkalmazotti tanács


misike9 # 2018.08.23. 07:28

Kedves drmosza!
Amikor még elvállaltam ezt a tisztséget, minden a törvény szerint működött, most azonban egy állítólagos "új törvény" miatt nem jár(na) a közalkalmazotti tanácsnak, vagy közalkalmazotti képviselőnek az órakedvezmény heti rendszerességgel, hanem csak abban az esetben, ha ténylegesen az ezzel járó ügyeket, dolgokat intézi valaki!
Önnek esetleg van tudomása efféle újdonságról?!
Köszönöm!

misike9 # 2018.08.22. 06:08

Tisztelt Fórum!
Az alábbi ügyben szeretném segítségét kérni:

  • jelenleg közalkalmazotti képviselő vagyok pedagógusként és szeretném megtudni, hogy jár-e ezáltal nekem a törvény által előírt heti óra kedvezmény?

Annyit tudok, hogy a közalkalmazotti képviselőnek órakedvezmény jár, de pontosan nem tudom hogy mennyi, és a heti kötelező órákból kell-e levonni ezt az órakedvezményt?
Köszönöm előre is a segítséget!

zikzak # 2017.02.16. 21:44

Tisztelt Fórum!

Érdeklődnék, hogy a Klik 2017. Januárjában bekövetkezett átszervezése miatt szükséges -e új közalkalmazotti választást kiírni.

Válaszokat előre is köszönöm

dolly8 # 2015.05.17. 19:34

Tisztelt Segítők!
Nálunk most esedékes a KÖT választás. Sajnos a senki nem vállalja még a jelölést sem. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi van akkor, ha nincs jelölt a KÖT - be. Megszűnik a Közalkalmazotti Tanács?
/Azok sem vállalják, akik eddig csinálták./
Válaszukat előre is köszönöm: Hári Magdolna

tevzso # 2014.01.18. 14:08

Iskolánkban a közalkalmazotti tanács egyik tagja januárba nyugdíjba vonul. Kell-e új választást kiírni, vagy csak az új tagot kell a nyugdíjba vonult kolléga helyett választani? A Kt-t szeptemberbe kell majd újra választani. Működhet-e két fővel addig a tanács (elnök, tag)?

picpick # 2012.09.07. 07:12

Intézményünkben 2011. januárjában volt a közalkalmazotti tanács választása. Tantestületünk létszáma szerint 5 főt választhattunk. 2012. szeptemberétől intézményünk átszervezése miatt egy tanácstag más intézménybe került, így 4-en maradtak. A tantestület létszáma 100 fő alá csökkent, így 3 fő lehet a tanácsban.

Kérdésem, hogy ilyen esetben mi a teendő?

  1. Írjunk ki idő előtti új választásokat?
  2. Csökkentsük 1 fővel? Mi alapján?
  3. Maradjon a 4 fő a mandátumuk lejártáig?

A választ nagyon köszönöm!

anyedetti52 # 2011.10.25. 15:31

Intézményünkben 3. év után 2010-ben nem történt meg a KT újraválasztás. Viszont a KT tagjai továbbra is éltek az órakedvezménnyel, a KT tovább működött. Most az új vezetőség azzal vádolja a tagokat, hogy jogtalanul működtek, és hogy vissza kell fizetniük a jogtalanul felvett órakadvezmény után járó munkabérüket. Kérdésem az lenne, hogy jogosan követelik-e vissza.
Válaszukat előre is köszönöm.

qtipti # 2011.06.08. 04:13

Szép napot!

Problémám a következő!

Közalkalmazotti tanácsot választottunk.
5 fős testületre lenne szükség. Négy főt az első körben megválasztottunk a szükséges szavazatszámmal.

A második körben már csak egy személy neve a kérdéses.

Jól tudom, hogy ekkor a legtöbb szavazatot kapott jelölt lesz a "győztes", függetlenül, hogy a szavazók hány százaléka szavazott rá?

Köszönöm a segítséget!

tommyka927 # 2011.05.13. 18:20

Köszönöm Lyonee!
De hiába beszélek az ig nővel, nem áll kötélnek. nincs valami törvény vagy rendelet ahol pontosa és tisztán le van írva hogy mikortól jár az órakedvezmény?

Lyonee # 2011.05.12. 19:50

Az órakedvezmény a KT megválasztásától jár, és ha 100%-os a foglalkoztatásod, a túlórák növekedésében nyilvánul meg. A KT elnökének 15%, a tagoknak 10% jár. Ennek nincs különösebb adminisztrációja, mint annyi, hogy a májusi 4 hétre jár neked 4X22x0,15= 13,2 , kerekítve 13 túlóra. Ez hozzáadódik az esetleges túlóráidhoz, helyettesítésekből adódó túlórákhoz. A kéthavi időkeret elszámolásánál kell figyelembe venni majd. A májusi túlmunkavégzést egyébként is a júniusival együtt kell majd kiszámolni, így 6 hétre jár az órakedvezmény. Számításaim szerint ez 19,8 óra (20 óra)lesz. Az ig. csak ködösít, illetve spórolni akar rajtatok. A havi illetményed 15 %-ka helyett pedig távolléti díj jár. Ez csak akkor több a rendes illetménynél, ha előtte elég sok túlórád volt. Ha nem volt, vagy csak kevés, akkor kb. annyi, mint az illetményed, nem érdemes vele foglalkozni, de az órakedvezményből adódó túlórákat ne hagyjad elvenni.
Mivel a KT választás május első hetében volt, az első hétre is megjár az órakedvezmény. Ha nagyon akadékoskodik az ig. , akkor legfeljebb 1/2 hétnek veszi, és 10 %-kal számolja, mivel még nem voltál akkor elnök. De ez már kicsinyesség. Az órakedvezmény a darab hetekre is teljesen megjár és nem arányosan.

tommyka927 # 2011.05.12. 18:49

Az iskolában megtörtént a közalkalmazotti tanács választás 2011 05.04-én. Belekerültem.
2011 05.09-én megtartottuk első ülésünket és én lettem az elnök. AZ ig. nővel közöltük a szavazás eredményét. Elfogadta, de azt mondta,hogy az órakedvezményért járó díjat nem kapjuk most meg, mert nem nyúl a bérekhez majd csak júniusban ott meg már csak fél hónapot kapnánk.
Mikortól lép életbe az újonnan megválasztott KAT?
Mikortól jár az órakedvezményt kiváltó összeg?
Várom valaki válaszát!

trinity # 2003.02.11. 11:20

Köszönöm,az iratmintát megtaláltam, viszont hiába bönjgésztem át ezt a rendeletet,illetve a kjt, kérdéseimre nem találtam meg a választ:-((
most micsináljak?

trinity

Nekényi Edvárd # 2003.02.10. 20:55

Kérdéseid egy részére - szerintem - választ ad a közalkalmazotti tanács választással kapcsolatos egyes kérdésekről szóló 175/1998. (X.30.) Korm. rendelet.
Azt, hogy mit tartalmaz a szabályzat meghatározza a Kjt., méghozzá 17.§-ában. Ha van cd-jogtárad, akkor az iratmintatárban találhatsz sablon-szabályzatot.

trinity # 2003.02.08. 09:15

Intézményünkben végre sort kerítünk közalkalmazotti tanács létrehozására.
Amit nem találtam a kjt-ben:

  • a választási bizottság tagjait is az intézményből kell választani?
  • hány főnek kell részt venni a választási bizottságban?
  • létre kell-e hozni szavazatösszesítő bizottságot,vagy a választási bizottság összesít?
  • a választás megtörténte után milyen határidővel kell közalkalmazotti szabályzatot létrehozni?
  • mit tartalamaz egy ilyen szabályzat?

köszönöm,ha válaszoltok,
trinity