telefon tartozás help!


K.Peter # 2009.04.14. 07:08

Üdv!Valakinek esetleg lenne valamilyen tanácsa?Köszönöm!

K.Peter # 2009.04.09. 18:42

Üdv ismét!Ma voltam a szolgáltatónál és elég rossz hír fogadott.Befizetem a felét ,aztán a többit fizethetem részletekbe.Ezt így nem biztos hogy meg tudom oldani.Ha mégis úgy alakulna hogy nem rendezem(sajnos nem biztos hogy sikerül ennyi pénz hirtelen). Szóval akkor ez év Június-ban eltelik az 1 év a fizetési meghagyás óta.Akkor elméletileg lehetséges hogy nem kell kifizetnem?Állítólag a szolgáltató tavaj Decemberben küldött egy "újabb" felszólító levelet.De egy ismerősömtől hallottam hogy állítólag a fizetési meghagyás után az elévülést csak végrehajtói határozat szakítsa meg.Szóval akkor hogy is van ez?Nem értem hogy miért ragaszkodnak ennyire az egyösszegű,majd a felét most a többit részletekbe dologhoz.Ha már akkoriban megengedték volna részletekbe már nem állna fenn a tartozás.Köszönöm ismételten a segítséget előre is.

Üdv:Peti

monalisa1 # 2009.04.08. 18:29

Nagyon is jól teszed ha megkérdezed a szolgáltatót a dolgok jelen állásáról, egyrészt a tisztánlátás végett, másrészt egyezkedni majd' minden helyzetben lehet.

Azt az 50 ezer forintos felmondási díjat külön is kérdezzed meg - az valahogy nem látszik okésnak, legalább is nem ekkora összegben.

Bocs, de alkudj pofátlanul, vagyis ne egy megszeppent ügyfél látszatját keltsed., a határozott fellépés be szokott jönni.

Járj eredménnyel!

K.Peter # 2009.04.08. 17:14

Igazság szerint nem költöztem más helyre.Eddig még nem kerestek meg,tehát még levélben sem.A készülék amit az előfizetéshez kaptam egy teljesen alap volt,nem tudok róla hogy esetlegesen az után kellett volna nekem részleteket fizetni.Ha bemegyek a szolgáltatóhoz ott tudnak nekem felvilágosítást adni hogy végrehajtónál van e az ügy?Ha engednék a részletet akkor nem bonyolítanám tovább az ügyet.Nem voltam még ilyen helyzetben szóval nem igazán vagyok járatos benne.
Köszönöm újra a segítséget.

monalisa1 # 2009.04.08. 16:37

Közbevetőleg: múlt év július óta esetleges nem költöztél máshová? Mert ha netán igen, és ha a bírósággal ezt nem tudattad, akkor a végrehajtó mindmáig az előző címen kereshet...

monalisa1 # 2009.04.08. 16:34

Tudvalevő, hogy mindenik mobilszolgáltatónak rengeteg kintlévősége van, ezért egyik-másik meghatározhat egy összethatárt amely alatt már nem ad részletfizetésre lehetőséget - pl. 100 ezer forint alatt nem. (De mit tud tenni ha az illetőnek nem áll módjában az egyösszegű befizetés - gyakorlatilag semmit.) Mert ha az adós hajlandó a tartozás rendezésére - részlettörlesztésre - akkor muszáj nekik rugalmasságot alkalmazni.

Hát a július az még odébb van, lehet hogy a mindenösszes tartozás további halmozódását elkerülendő mégis csak bölcs lenne bejelentkezni a végrehajtónál., ha elsőre leraksz egy kisebb "nagyobb" összeget, bizonyára gubanc nélkül engedi a részletfizetést. (Sajnos a végrehajtó sem dolgozik ingyen...)

Az az 50 ezer forintos felmondási díj elég durva, ha csak nem a készülék hátralévő vételár-részét képezte.

K.Peter # 2009.04.08. 16:19

Köszönöm szépen a segítséget!
Igazság szerint ez év Június-ban fog meglenni az 1év.
Tehát akkor várni fogok még addig hogy mi történik.Bár lehetséges akkor hogy én húzom a rövidebbet mert több lesz az összeg.Bár ez nem éppen fairplay,de a szolgáltató sem törődött vele hogy 35ezer ft-os tartozáshoz hozzácsatolt 50ezer felmondási díjat.Ezt még elfogadtam mert én hibáztam.De az már nem volt szép hogy annak idején mikor bementem kijelentették hogy kizárólag egy összegbe fizessem ki a majdnem 85ezer ft-ot :(

Köszönöm mégegyszer!

Üdv:Peti

monalisa1 # 2009.04.08. 15:56

Mivel a fizetési meghagyás ellen nem mondtál ellent az időközben jogerőre emelkedett. A bíróság bizonyára kiadta az ügyet végrehajtónak., azt nem tudni, hogy a végrehajtó miért "ül" a követelésen, mert ezzel hónapról hónapra növekedik a kamattartozás a károdra...

Javaslom kérdezd meg a bíróságtól, hogy xy ki vérgehajtónak adták ki az ügyet, és próbáld megbeszélni vele a részletfizetést.

Zárójelben: halkan írom mert a jelen esetre konkrétizálva teljesen biztos nem vagyok benne, de telefontartozás követelése egy év után elévül. Tehát lehet, hogy az lenne a bölcs dolog, hogy most te "ülnél" meg szép csendben, aztán ha ama bírósági végzés óta naptár szerint eltelik 365 nap, akkor lehet hogy meguszod...

Monalisa
laikus hozzászóló

K.Peter # 2009.04.08. 15:36

Üdv mindenkinek!

Egy telefonszámla tartozás miatt fizetési meghagyást kaptam a bíróságtól majdnem 1 éve.Az lenne a kérdésem hogy mi követi ezt?Vártam hogy kapok egy csekket az aktuális tartozásról,de ez nem történt meg.Tulajdonképpen e levél óta semmit sem kaptam.
Ez a fizetési meghagyás jogerős?Köszönöm előre is

nandy # 2009.04.06. 20:56

Nézd, olyan nincs, hogy csak úgy, minden előzmény nélkül jön a végrehajtó. Azt meg kellett előznie legalább egy bírósági fizetési meghagyásnak... amit kétszeri sikertelen kézbesítést követően "sima" levélként meg kellett volna hogy kapjál.
Én - mint nem jogász - azt gondolom, hogy ennyi időt követően már kár végrehajtási kifogást benyújtani, mert minden határidőből kicsőzsztál, és még a kézbesítési vélelmet is igen nehéz lenne megdönteni...

Javaslom, hogy keresd fel a régi ügyvéded, ő a konkrét adatok birtokában talán kedvezőbb választ tud majd adni. Na de így látatlanban...

yars # 2009.04.06. 18:53

A 98-as 99-es tartózásokról elöszőr 2005.04.hóban értesültem , ekkor kértem jogi tanácsot egy ügyvédtöl, lejjebb írtam már rólla.
A 98-as tartózás Pannonos volt azt kezdték elöbb vonni de akkora volt a kamat , hogy nem ment le 2006.06.hó-ig. Majd amikor az újjabb munkahelyemen megtaláltak 2008.04.hóban ezt kezdték tovább vonni (persze szintén kamatózót).Ismét újabb ügyvédi tanács, (denem ez volt a szakterülete ugyhogy)ismét hasonló tanácsot kaptam mint régebben. Ez a tartozás most járt le 2009.01.De közbe közölte a koleganöm hogy 2008.06. ba megkülték a céghez a T-s tartozást is aminek a tökéje 143.000Ft a kamat viszont 233.000Ft. Ezt most kezték el vonni a fizumból.
Tíz évvel ezelött semi különöset csupán egy-egy alapkészüléket vettem fel elöfizetéssel.
A kérdésem az lenne hogy mivel ezt is elkezdték vonni nem-e tudok benyujtani elévülési kifogást mert én tíz év alatt nem kaptam róla semmilyen értesitést erröl csak a munkahelyeimen keresztül.
Monalisa1 kszönöm a választ, lehet hogy egy kicsit kuszának tünik , remélem most részletesebb és érthetöbb voltam mint az elöbb . (gyébként a T-s tartozás szerintem 2001-es bírosági határozatnak tünik)
Elöre is köszönöm a válaszokas a tanácsokat.Bocs a hosszért

monalisa1 # 2009.04.05. 20:02

Bocs, de szerintem egy kicsit kusza...
Mert pl. hogyan/miként lehet az, hogy az 1998-ról és az 1999-ről datált tartozások 2006-ig nem egalizálódtak még (...) hanem 2008-tól ismét folytatódott a munkabérből a levonás.

Javaslom rakd ki az asztalodra a témával kapcsolatos összes papírodat, aztán egyenként ellenőrizd az egyes dátumokat és a mindenkori levonások összegét.

Lehet hogy már rég megfizetted a tartozást csak "elfelejtették" az ezzel kapcsolatos törlést elrendelni...

Amúgy mi a fenét vettél tíz évvel ezelőtt: "aranyból" lévő telcsit hogy akkor volta az ára/értéke?

Monalisa
laikus hozzászóló

yars # 2009.04.04. 23:04

Sziasztok.

Segitséget kérnék az én esetem összetettebb mint az elözöek de sokban hasonlit. 2005.04hó-ban küldöt egy végrehajtó iroda az akkori munkahelyemre egy fizetési letiltást a 98-as pannon tartozásomrol én addig arrol semmilyen papírt nem kaptam, megkerestem az írodát és közölték hogy van mellé egy 99es westel tartozás is (amiket az akkori barátnöm vetetett fel velem majd abban maradtunk szétvállás után ,hogy ezeket ő rendezni fogja, nemtette) amiröl ott valami papirt alá is írattak velem (sajnos alá is írtam). Következö lépésem egy ügyvéd megkeresése volt aki akkor azt mondta hogy nincs mit tenni fizetni kell. Ezt vonták is 2006 06-ig amikor is külföldre utaztam. Hazatérésem után újra munkába áltam és 2008.04hóban ismét megtaláltak, szintén a munkahelyemen és ismét fietési letiltással amit azota is vonnak. Kérdésem a következö: lehet hogy élhetek én is elévülési kifogással vagy ezt a folyamatos fizetési letiltás megakadályozza, vagy akkor kellet volna 2005-ben ezt benyújtanom az 1 v elévülésre hivatkozva és az akkor "jó tanácsot" adó ügyvédnek köszönhetem mindezt.
A ki vesz a fáradságot és válaszol annak előre is köszönöm, légyszíves segitsetek.Bocs a hosszúságért.

Csipke # 2009.02.25. 12:41

Kedves Zsolt,

eddig is elévülésről beszéltünk, csak az ideje nem mindegy.

Az én véleményem szerint öt év. Hogy elévült-e, azt pedig korábban megírtam, hogyan tudná kideríteni.

Üdvözlettel,


Csipke

Zsolt092200 # 2009.02.20. 22:43

akkor igy most beszélhetünk elévülésröl vagy nem? ez itt a kérdésem...

Zsolt092200 # 2009.02.20. 18:35

na akkor igy most nem tudom mi van.tény hogy szerintuk 2006-ban küldtek utoljara felszolitast.és most 2009-ben

Gaius # 2009.02.20. 11:35

A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény ugyan hogyan jön ide?

Csipke # 2009.02.20. 11:35

Kadaj01,

Bírósági eljárására a Pp. vonatkozik, nem a Ket.


Csipke

kadaj01 # 2009.02.20. 10:49

Gaius!

"nekünk sikerült olyan ítéletet kapni másodfokon, h a nem kereste is megszakítja az elévülést"

Milyen meglepő a 2004. évi CXL. törvény 79.§ (2) alapján...

Csipke # 2009.02.20. 08:13

Gaius,

a 2003. évi C. törvényre (elektronikus hírközlésről) gondolsz?

A törvény 2004. május 1. napján lépett hatályba.

Így a 2001.-2002-es tartozások még nem egy év alatt évülnek el.

Üdvözlettel,


Csipke

Gaius # 2009.02.20. 06:43

igen!

ha egy éven keresztül nem kaptál semmilyen felszólítást, akkor sóhivatal

megjegyzem, lehet, h küldtek felszólítást, de az nem kereste jelzéssel érkezett vissza, ergo nem vetted át a postán... nos ezesetben nem egységes a bírósági gyakorlat... nekünk sikerült olyan ítéletet kapni másodfokon, h a nem kereste is megszakítja az elévülést...

Zsolt092200 # 2009.02.19. 19:54

tehát ha a behajto cég levelküldési inváziojában egy év kimaradt,akkor sohivatal?

Gaius # 2009.02.19. 07:01

szívesen

igen, ezt az ügyet telefoncég - a leírtak alapján - elbukta :-)

monalisa1 # 2009.02.18. 19:20

Igaz...
Elkerülte a figyelmemet, köszönöm a pontosítást.

Ezek szerint Zsolt092200 elküldheti őket a sóhivatalba.

Gaius # 2009.02.18. 11:07

telefon díjnál 1 év az elévülés!