tartozás behajtás


monalisa1 # 2009.02.02. 20:02

... dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Vagyis pert indítasz a kintlévőségeid behajtására, az eljárás eltart 1-2 évig is, és a végül lehet hogy az ő(k) lakása is bukik...

Vagyis ha lesz a kezedben egy jogerős bírói itélet - vagy végzés -, a megitélt összeg ellenében ráküldöd a végrehajtót., az adós vagy fizet vagy elárverezik a lakását. (Ha az még mindig kevés, a későbbiekben akár a mindenkori havi jövedelméből is levonás eszközölhető - egálig.)

Az illetékes bíróság heti egy panasznapján lehet jegyzőkönyvbe mondani a kérelmet - ami egyben a keresetlevél is-, és a megfogalmazásában segítenek. Persue vinni kell magaddal minden létező papírt, bizonyítékot. (Kérj költségmentességet ill. illetékfeljegyzést, valamint kérd hogy a bíróság hivatalból rendeljen ki melléd ügyvédet.)

Sajnálatos ami veled történt, de százak, ezrek lehetnek így az országban.

Monalisa
laikus hozzászóló

emaildora # 2009.02.02. 19:38

Kedves Fórumozók!

Vállalkozó voltam, és több nálam nagyobb cég nem fietett ki, elveszítettem a lakásom, és nem lesz lehetöségem az elkövetkező 5-10 évben annyit keresni, hogy ujra lakásom lehessen, gyakorlatilag a hajléktalanság réme kerülget. Gondoltam arra, hogy behajtókkal behozatom azokat a tartozásokat, amik miatt ide jutottam, de akkor ugye börtönbe kerülnék.
Ha arra gondolok, hogy külföldön ki fognak rugni, mert valamelyik behajtó cég megtalálja a munkahelyemet sokszor inkább a kötelet választanám, vagy ha arra, hogy 15-20 év mulva ujra lesz lakásom, és elveszíthetem, azért mert én kifizettem a nekem dolgozókat, de engem nem fizettek ki, akkor is inkább a kötelet választanám.
Ha itthon maradok és a 80-100 forintos fizetésemből tiltanak, nem lesz vagy kajára, vagy albérletre.
Ki mit tenne a helyemben?
Legszívesebben és legkorrektebb módon, most azonnal szereznék pár milliót és rendezném a tartozásomat és élnék nyugodtan.
Végülis akik engem nem fizettek ki nyugodtan élnek, és azzal fenyegetnek, hogy rossz név keltésértés zaklatásért engem jelentenek fel.
Üdvözlet mindenkinek.

rituska777 # 2009.01.29. 19:09

A következőkben szeretném a segítséget kérni: Egy ismerősömnek az egyik telefonszolgáltató felé 100.000,- Ft feletti tartozása van. A szolgáltató átadta az ügyet egy behajtó cégnek, aki folyamatosan küldi a csekkeket.
Viszont az ismerősöm nem akar fizetni.
Mi a teendő?
Ha jól tudom, akkor a távközlési igényből eredő övetelések egy éven belül évülnek el.
Tehát telefonos, mobilos, internetes, kábeltévés tartozások állami kényszerrel történő érvényesítésére az utolsó igazolható értesítést követő egy éven belül van lehetőség.

Milyen lehetőségei vannak az ismerősömnek?

Kérem, aki tud, sürgősen válaszoljon.

R.

alkalmazott # 2009.01.28. 22:18

ameildora!
Tegyük fel, hogy egyszer valaki neked tartozik 5 millióval, és esze ágában nincs megadni. Hívogatod, mert eltelt pár év, és egy fillért nem kaptál vissza. Két hónap múlva pedig kapsz pár hónapot rács mögött, mert feljelentett zaklatásért a neked tartozó.
Azért gondoljunk csak bele, micsoda emberek élnek a világban. És szentül meg vannak győződve, hogy nekik van igazuk. Ez szomorú. A korrektség azt diktálja, mielőtt eltűnnél külföldre, visszafizeted az adósságodat. Mert ugyebár a bumeráng nagyon csúnyán vissza szokott csapni.

alkalmazott # 2009.01.28. 22:11

Üdvözlök mindenkit!
A következő történt: zöld lámpánál, 48-as sebességgel hajtottam be egy négsávos kereszteződésbe. A féknyomokból ítélve, balról, piros lámpa jelzése ellenére, mintegy min. 70-es sebességgel egy személygépkocsi belénk száguldott. Könnyű sérülés mellett totálkáros kocsi lett a karambol eredménye. A károkozónál nem voltak sem személyes, sem gépkocsi iratok, ezért rendőri intézkedést kértem. Több autóval érkeztek ki szolnoki közlekedési rendőrök, akik megállapították, a károkozó autón nincs kötelező biztosítás. A károkozó közben többször hosszabb-rövidebb időre elment a karambol helyszínéről, állítása szerint telefont feltölteni. A sokadik elsétálás után megjelent egy ötödik rendőrautó, aki vezetője az addig ott lévő kollégákkal megbeszélte, ők menjenek dolgukra, majd ő intézkedik az ügyben. Szemlátomást ismerte a károkozó sofőrt. A jegyzőkönyvek felvétele megtörtént, a károkozó mondott egy nevet és egy címet, és anélkül engedte el – a mint később kiderült -, őt ismerő rendőr, hogy elővezette volna kilétének igazolásáig, vagy meggyőzött volna a sofőr azon állításáról, hogy a nyilvántartásokkal ellentétben neki van kötelező biztosítása. Két hét után derült ki, a károkozó kölcsön autóval jött belénk, egyetlen biztosítóhoz nem vitte be a baleseti bejelentőt, sőt kilétét sem igazolta sehol. Két hónappal a karambol után derült ki, hogy a károkozó semmiféle rendőrségi idézésnek nem tett eleget, azokat át sem vette, mivel az általa megadott lakcímen nem lakik. Telefonon ugyan néha elérhető, és többedszer ígérte, tiszteletét teszi a Szolnok Városi Rendőrkapitány­ságon, de az ígéretének a mai napig nem tett eleget. Ma az az információ jutott el hozzám, hogy ugyan millión felüli a kárérték, de mivel csak szabálysértés történt, így körözést ellene kiadni nem lehet annak ellenére sem, hogy az általa megadott lakcímen nem lakik, és annak ellenére sem, hogy azóta a valós tartózkodási helye kiderült. Mivel viszont csak a nyilvántartás szerinti lakhelyről, Vecsésről vezethető elő, így valós – jánoshidai – tartózkodási helyére a rendőrség nem vonulhat ki őt elővezetni. Szemlátomást arra dolgozik, hogy leteljen a fél év, és a rendőrség ismeretlen elkövető kitétellel, számunkra teljesen negatív végszóval lezárja az ügyet. Hozzá teszem, a károkozó, aki piroson áthajtva totálkárosra törte a kocsinkat, néhány éve még Pesten volt rendőr. Újabb mai információ szerint, ha a rendőrség fenti határozatot hozza meg, a mi kárunkat – kötelező hiányában – a MABISZ sem fogja fizetni függetlenül attól, hogy nem tudni, valós személy által aláírt baleseti bejelentőn a károkozó a károkozást 100 %-ban elismerte. Ügyvéd javaslata szerint ez esetben jogomban áll a hanyag munkavégzést tanusító rendőrön követelni károm értékét – évek, évek, évek… – viszont a rendőrt azóta fegyelmivel elbocsátották, kiléte, tartózkodási helye szintén ismeretlen. Nem tudom, volt-e már hasonló esetre példa, de jobban örültem volna, ha ilyen helyzetben egy biztosítást fizető, személyes iratokkal rendelkező – nem volt rendőr – töri totálkárosra a kocsimat és igyekszik kibújni a felelősségrevonás alól, mert jelen helyzetben nem látok megoldást. Ha bárki ebben a helyzetben bármilyen jogi javaslattal szolgál, előre hálásan megköszönöm. Még annyit, hogy a károkozó gépkocsinak van valós tulajdonosa, aki szintén sem idézést nem vett át, sem elővezetni nem tudták a monori rendőrök a vecsési lakcíméről. Település neveket azért írtam, mert ma az is tudomásomra jutott, hogy több megye szóba kerülése miatt az ügy lényegesen nehezebb és tovább húzódhat, illetve azért, mert ugyan a vétkes sofőr saját maga mondta, Jánoshidán – is – lakik, ettől függetlenül sem a Vecsési/Monori Kapitányságnak, sem a Szolnoki Kapitányságnak nincs lehetősége elővezetni a nem nyilvántartott lakcímről.
Érdekel tehát, milyen lehetőségem maradt még a vétlen félként elszenvedett karambolban felmért millión felüli kárigényem bárhol történő érvényesítésére? Ami világos: valaki nekem kárt okozott, a kár értékével tartozik. Milyen lehetőségem maradt?
A segítségeket előre köszönöm!
Szép estét, minden jót kívánok mindenkinek!

Csipke # 2009.01.27. 13:26

Kedves t-d-sz!

A behajtó cég fel fogja szólítani, hogy fizessen, ha nem fizet, akkor peres útra fogja terelni, ha perben megállapítják, hogy tartozik és ennek ellenére nem fizet, akkor pedig végrehajtási eljárást fognak indítani. Azt nagy valószínűséggel végrehajtási lappal teszik, és bármi vagyona van (ideértve a munkabérét is), azon fogják végrehajtani.

Én javaslom inkább megkeresni a bankot, hogy esetlegesen egy fizetési átütemezést ajánljon, elkerülendő ezzel a hitelszerződés felmondását.

Kedves emaildora!

Tán mégiscsak korrektebb lenne az általad sem vitatott tartozásokat rendezni.

A bankok olyan könnyen nem adják fel, ha valaki tartozik nekik, sőt, megkockáztatom a fekete listára is felkerülsz, ha még nem vagy rajta...


Csipke

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.27. 12:20

Istenem: "zaklassanak"... Nem tartozol véletlenül?

emaildora # 2009.01.27. 10:44

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni:

Több bank felé van hitelem, melyeket két éve nem áll módomban fizetni. Semmi nincs a nevemen, még telefon sem.
Külföldre készülök és ott lesz bejelentett állásom, van arra mód, hogy külföldön megtaláljanak és behajtsák az itteni adósságot? Esetleg zaklassanak a kinti munkaadónál?
Ha később visszakerülök Mo- ra, 5 év elteltével, jól értelmezem, hogy a tartozásaim továbbra is fennállnak majd? Nem évülnek el? Tehát ismét megkereshetnek majd?

Előre is köszönöm a válaszokat.

t-d-sz # 2009.01.22. 10:34

Tisztelt Fórumozók!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a barátomnak van két bank felé is tartozása, jelenleg sajnos munkanélküli és nem tudja fizetni a részleteket. Az egyik bank felszólította, hogyha nem fizeti ki a tartozásának bizonyos részét x időn belül, akkor átadják egy behajtócégnek. Olyan kérdésem lenne, hogy egy behajtó cég mit tud vele kezdeni? Hogy zajlik egy behajtás? Közmunka létezik ilyen esetben? Nincs autója se, amit le lehetne foglalni. A szüleivel él, lakása sincs. Mit tudnak tőle elvenni? Mit lehetne csinálni ilyen esetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

t-d-sz

nanemaaa # 2009.01.22. 10:03

zsazsa
Ez elég reménytelenül hangzik. A hiteledet is vélhetőleg azért mondták fel, mert nem fizetted a részleteket. A behajtást kezdeményezőnek lenne joga hozzájárulni a részletfizetéshez, de ennek kevés az esélye, mivel már eljátszottad a bizalmukat.

nanemaaa # 2009.01.22. 10:00

alkalmazott
Kezdeméynezned kellene a cégbíróságon a Kft felszámolását. Ha van egy kis szerencséd, afelszámoló majd kifizet (legalább részben).

zsazsa23 # 2009.01.22. 09:53

Tiszteletem!

Kérdésem az lenne hogy 87000 ft fizetésem mellett van egy 1000000 ft-os felmondott hitelem amit kiadtak követelés kezelő zrt-nek.
Ez a cég 300000 ft kér elsőnek és további 50-60000 ft-os törlesztő részletet ha nem fizetek foglalnak.
Ön szerint ez így reális ekkora összegeket elkérni ilyen fizetés mellett hiszen ez így teljesíthetetlen.
Én kértem hogy mérsékeljék az összeget havi 50 000 ft-ra és így kifizetem de Ők erre nem hajlandók.
Mit lehet tenni ilyen esetben.
Egyedül élek van egy hiteles lakáson illetve kocsim.
Ezeket is elviheti?
Én fizetni szeretnék de ezt az összeget képtelen vagyok kifizetni.

alkalmazott # 2009.01.12. 15:02

Kérdésem a következő: a munkáltató hozzáállása miatt 2 évre nyúlt pereskedés végén – 2006-ban – jogerős ítélettel megkaphatnám az elmaradt munkabéremet. A fizetési meghagyás nem járt sikerrel, végrehajtási határozat és ítélet született. A Legfelesőbb Bíróság végrehajtója hosszas sikertelen végrehajtás végén kijelentette, a bérkövetelés végrehajtó általi behajtása nem teljesíthető. A cég a mai napig Cégbíróságon bejegyezve, pénzforgalma, számlája nincs. Sem felszámolás, sem csődeljárás nem folyik ellene, de tevékenységet sem folytat. Miután a bírósági végrehajtó határozata alapján a munkabér követelés nem végrehajtható bélyeget kapta, hová fordulhatok? Annyit elöljáróban, hogy a Munkaügyi Központ elutasító, sem a további teendőkkel kapcsolatban, sem a központi béralappal kapcsolatban nem tudnak semmiről. A Hajdú-Bihar Megyei régióhoz tartozunk, más központhoz úgy tudom, nem fordulhatok. De akkor hová, kihez, mivel, hogy végre hosszú évek levelezgetése, pereskedése, jogerős ítélek sorozata után végre megkapjam jogos munkabéremet, amiért megdolgoztam? KFT volt a munkáltató, ha ennek bármilyen jelentősége van, és pesti a munkáltató, ha ez is számít bárhol. Az ügyet viszont a Szolnok Megyei Munkaügyi Bíróság tárgyalta, a végrehajtást a Fővárosi Bíróság végrehajtójának adta át, a végrehajtó a követelést nem tudja behajtani a munkáltatón.
Várom, milyen lehetőségem van még ezek után? Nem kis összegről van szó még akkor sem, ha a banki kamatokat nem veszem figyelembe, másfél évre eső bérrészt voltam kénytelen ilyen módon érvényesíteni, mert munkáltatóm nem volt hajlandó kifizetni, és munkabérről beszélek teljes egészében, amit az elvégzett munkám után szeretnék végre megkapni egy jogállamban. A végrehajtó annyit mondott, mindent megtett, de nem járt sikerrel - egy céggel szemben.

Mit tehetek? Ha az APEH Végrehajtási Osztályához fordulok, remélhetek bármit? Ha ott sem, mégis ki alkalmas arra, hogy egy dolgozónak a munka után járó bérét érvényesítse a volt munkáltatónál?

A segítségeket előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.01.08. 20:46

Hát próbálj meg erről a bankkal megállapodni, mielőtt fizetsz. Nem tűnik lehetetlennek.

Judit0000 # 2009.01.08. 19:39

Kovács Béla Sándor!
Köszönöm szépen a gyors választ! Szeretném még azt megkérdezni ha én ebből a 2.076.000 tartozásból kifizetnék 1.800.000Ft-ot, mert ha fejreállok sem tudok többet összeszedni más hitelből akkor fenntmarad 276.000 Ft. Van rá esélyem, hogy akkor a bank nem az én ingó és ingatlanjaim felé indul meg, hanem a volt élettársam fizetése felé? Kb havi 250-300 ezret keres. Nekem kb csak tavasztól lesz munkahelyem, de az is minimálbéres. És ezt az összeget próbálnám rajta végrehajtatni.köszönöm előre is a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.07. 12:07

A készfizető (másképpen: nem sortartó) kezes nem követelheti a hitelezőtől, hogy a tartozást az az egyenes adóstól próbálja meg behajtani, mielőtt tőle követeli.
A foglalástól, árverezéstől ezért okkal félsz. Lehet, mégis csak el kellene fogadni azt a részletfizetési kedvezményt.

Az egyetlen - talán - vigasztaló dolog, amit mondani tudok: amit a bank rajatd ver le, azt te követelheted a volt élettársadtól (ha lehet így nevezni az ilyet) - és az esetleges marasztaló bírói ítéletet akár Németországban is végrehajtják rajta.

Judit0000 # 2009.01.07. 10:20

Tisztelt Fórumozok!
Kezesség miatt kerültem nagy bajba.Volt élettársam vásárolt egy autót , melyhez a CiB banktól vett fel kölcsönt. Németországban dolgozik Magyar cégnél. Én a hitelnél készfizető kezes vagyok. Miután az autóval kiment Németországba, egy sms-be közölte, hogy többet nem jön haza hozzánk.(13 év kapcsolat után) Az autót egy darabig fizette, majd miután elmaradt a befizetéssel a bank az autót lefoglalta, de ez nem fedezte a tartozást. Tegnap kaptam egy levelet a banktól, hogy a fennálló tartozás 2.076.416 Ft+késedelmi kamat, melyet én mint kezes fizessek be mert jogi utra adják az ügyet. A volt párommal a kapcsolatot felvenni nem tudom, mert az sms óta nem jelentkezett, telefonon nem érhető el.( másfél éve) Pár hónapja érdeklődtem, és még mindig Németországb a Magyar cégnél dolgozik, jó keresettel.Bejelentett lakcíme a szomszéd városba a szüleinél van, de ők nem árulják el az elérhetőségét, hogy emberi módon ezt megbeszélhessük.Vagyona nincs ami lefoglalható.Sajnos én időközben munkanélküli lettem, szociális segélyt kapok, két gyermeket tartok el. Házam, ingatlanjaim vannak ezek csak az én nevemen és nincsennek beterhelve. Attól félek a bank tőlem fogja az ingatlant lefoglalni, mível keresetem jelenleg nincs. A kérdésem az lenne, hogy mi az eljárás menete? Mivel a volt élettársam munkahellyel, fizetéssel rendelkezik ezért először tőle kezdik el vonni a tartozást, vagy egyből az én házamat foglalják le? A bank által felajánlott részletfizetéssel élni nem tudok, mert a szociális segélyből 3-an épp hogy csak megélünk. Előre is köszönet a válaszért!

Akivalaki # 2008.12.21. 20:22

Tapi!
Ha smst-t kapsz ( édesanyád) azt tedd el, főleg ha fenyegetőt! Azt egy számról küldték aminek van gazdája, cég, magánember, ( azzal lehet majd mit kezdeni ) ha nincs gazdája akkor nem kell foglakozni vele érdemben. Mert akkor egy álca hajléktalan a tulaj, ellen semmire sem mész. Bszogatni akarnak hátha annyira befosol hogy fizetsz AZONNAL!
Ha van tulaj, akkor élhetsz a feljelentéssel, zaklatás és fenyegetés tárgyában. Az idéntől ha felhiv valaki és neked nem tettszik az amit és ahogy mondja símán jogalappal feljelented zaklatás és fenyegetés miatt. Ezt jó lenne hangfelvétellel legalább bizonyítani ,mert a szó elszáll az írás és a felvétel megmarad!
Hivatalos út írásbeli felszólítás többször! Aztán a per előzményei majd per.
Aki behajtani akar az minden elrettentőt kiprbál, hátha...... Ami persze sokszor kizárja a jogszerűséget! Ez az ő baja, nem a tiéd, te hibáztál azzal hogy nem fizetsz, ( ettől a tartozásod még fennáll) ő hibázott azzal hogy nem a jogilag előírt utat választotta. ( ezzel ő van sz
rban és ez neked csak jó ) Perelheted, csak bizonyítanod kell!

nandy # 2008.12.19. 22:03

(dupla - sőt, tripla - kérdés)

tapi1976 # 2008.12.19. 21:44

SEGITSÉG!
édesanyám tartozik a credigen banknak 200 ezer forintal,3 hónapja nem tudja fizetni a részleteket,adóság behajtásra adták át,tőbb alkalommal keressték kopasz uriemberek a mai nap megfenyegették egy sms formájában idézem: ugy is megtalálunk …szővegü üzenettel,… édesanyám mondta ahogy munkahelye lesz tőrleszti az adóságot erre ok azt mondtak akkor a lakas kell… mi a teendő??? kérem segitsetek. thx

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.12.10. 16:20

A per megindításakor. A pertárgy érték 6%-a, de legfeljebb 900 ezer. Illetékfeljegyzési jogot, illetékmentességet kérhet

K. Katinka # 2008.12.10. 15:55

Tisztelt Forumozók!

Örököltem egy nagy kintlévőséget, ennek behajtása szinte lehetetlen. Van ügyvéd álltal ellenjegyzett magánokirat a tartozás elismeréséről, de csak peres úton van lehetőség a töredékének visszaszerzésére.

Kérdésem a következő, mikor keletkezik illeték fizetési kötelezettség - a per megindításakor, vagy a ténylegesen megkapott tartozás összege után.

Előre is köszönöm válaszotokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.10. 08:00

ha valaki másnak azokon a tárgyakon már van követelése, [...], azt nem foglalhatják le.
De igen. Csak a zálogjogosultat és értesítik, és ő is bekapcsolódhat a végrehajtásba.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.12.10. 03:49

Kedves Pumpoka!

Tegnap úgy röhögtem a beírásodon, hogy nem is tudtam válaszolni.

  1. Hi.: dec. 29.
  2. Ha dolgozol, akkor inkább a munkahelyedet ad meg, és akkor a béredből vonják a tartozást.

Ha Gyesen vagy és kiadod a számláidat, akkor a teljes összeget fogják lekapni, ugyanis nem szokták vizsgálni, hogy milyen jogcímen érkezik pénz a számládra.
3. vagyontárgyaimat terhelő zálogjog: ha valaki másnak azokon a tárgyakon már van követelése, csak a te használatodban van, azt nem foglalhatják le.
4. igen kérheted, hogy a járandóságaidból vonjanak, ezért kell vagy a munkahelyedet, vagy a számládat megnevezni.
5. Ha mégis lakásra menne a végrehajtó, nem ártana arra az exférjedet is meghívni, vagy előzetesen figyelmeztetni, hogy végrehajtás indult ellened és veszélyben vannak a tárgyai. Ha a helyszíni foglaláskor nem tudod bizonyítani, hogy nem a tiéd, csak megőrzésre van nálad, akkor bizony elvihetik.

pumpoka # 2008.12.09. 16:35

Segitséget szeretnék kérni, remélem, jár még erre valaki és tud választ adni.
Ma kaptam egy levelet, egy végrehatjási lapot és egy felhivást.
Magyar Telekomnak tartozok mindenestül 186ezer ft-tal.
a szép az volt az egészben, hogy egyszer kértem erre részletfizetést, amikor kijött az első birósági per előtti felszólitás, nos, nem kaptam meg a papirokat, telefonáltam ezerszer, de csak "zenéltek".... igy bár ez az én hibám, nem szenvedtem velük tovább, gondoltam, úgyis keresnek... nem kerestek... postás nem hozott levelet semmit tőlük, most kaptam meg ezeket a papirokat, 2006.02.07-től áll a tartozás.
Erre már most nem tudok részletfizetést kérni igaz??
Most az áll a levélben, hogy 2008.12.29-ig esedékes fent emlitett összeget haladéktalanul rendezzem... akkor most haladéktalanul vagy dec.29-ig???
Amit még nagyon nem értek, mert süsü vagyok az ilyenekhez, hogy azt irják, 15 napon belül nyilatkozzak a vagyontárgyaimat terhelő zálogjogról és 8 napon belül a munkahelyemről, illetőleg jelöljem meg a bankszámláimat.
??????? a második oké, azt értem, de mi ez a zálogjog?? az ingóságaim kinek a tulajdonában vannak?
és ezt hogy tudom bizonyitani? nekem sok olyan müszaki cikkem van pl. ami még az exférjem tulajdonában van, de itthagyta használatra amig nem költözik albérletbe a testvérétől... ezeket elvihetik a végrehajtók? számlákkal kell bizonyitani, hogy az övé, vagy ha nyilatkozik róla az elég?
Még egy kérdés... kérhetem-e, hogy vonják le a járandósságaimból a tartozást? Mert úgy tudom, azt is megtehetik és az nekem kellemesebb módja lenne a behajtásnak, mint az ingóságaim lefoglalása.
Úgy olvastam itt a törvénytárban, hogy a GYES-ből és a családi pótlékból is vonható a tartozás... s még egy... a bankszámlámra érkező teljes összeg (tehát a gyes+csp) 33%-át vonhatják le vagy mindkettőből levonhatnak 33%-ot??
Kérem, ha valaki tud nekem válaszolni a kérdéseimre, tegye meg, mert nagyon nem értek ezekhez és csak azt tudom, rendezném én ezt a tartozást, de az ingóságok lefoglalása a legrosszabb, ami jöhet...
Elnézést a hosszú részletes irásért....
Köszönöm előre is!