DUPLA ÖZVEGYI NYUGDÍJ???


szafika # 2014.09.18. 06:36

Homoktövis ! és ha te dobod el előbb a kanalat ?! valamikor apósom is " készült rá " aztán az élet közbeszólt !!!!!

Homoktövis # 2014.09.02. 07:54

Üdvözlöm!
58 éves nő vagyok, 64.5 éves koromban leszek öregségi nyugdíra jogosult, ami a minimum lesz valószínüleg.
1988 óta élek élettársi kapcsolatban, közös háztartás, közös otthon, egy lakcím folyamatosan.
Jelenleg más országrészben találtam munkát és élettársam nem hajlanó velem jönni. Ő marad addig az otthonnkban, én talán több évre ideiglenesen elköltöznék a munka miatt. Természetesen amikor lehetséges hazajárnák a megegyezésünk alapján, érzelmi kapcsolatunk és közös életünk továbbra is az új körülmények szerint folytatódna. Magyarul egy pár maradunk.
Kérdésem a következő:
1988 óta való együttélésük után jogosult vagyok-e élettársam után özvegyi nyugdíjra, semmiféle állami járandóságom nincs?
Ha igen, veszélyezteti-e majd utána esetlegesen járó özvegyi nyúgdíjamat a munka miatti különélés, esetleg ez idő alatt bekövetkezett halálakor?
Válaszát előre is köszönöm: Homoktövis

bambina 58 # 2014.05.03. 16:36

1986-ban üzemi balesetben hunyt el a férjem.Azóta állandó özvegyi nyugdíjat kapok.1958-ban születtem.Ha most nyugdíjba mennék-"nők 40 év"-akkor is kapnám az öregségi nyugdíj mellé az állandó özvegyi nyugdíjat is?

cumis # 2014.01.05. 19:43

Üdvözlöm!
Édesanyám 2013.12.30.an Öregségi nyugdíjba ment 43 éve van bedolgozva és 59 éves.Édesapám 8 éve halt meg:Az lenne a kérdésem hogy édes anyámnak jár özvegyi nyugdíj?Édesapám bányász volt.Még az lenne a kérdésem hogy ennyi idő után szén pénz jár?
Válaszát előre is köszönöm!
üdv:László

ildikoeger # 2013.08.03. 08:26

Köszönjük szépen a választ.
Valakitől hallotta, hogy állítólag létezik ilyen, de mivel a hölgy még attól is félt hogy ezt megkérdezni bemenjen a NYUFIG-hoz - ahogy javasoltam neki -, miután én itt már többször kaptam tanácsot, gondoltam utána járok és megkérdezem.

WWallace # 2013.08.03. 07:13

Értem, csak első olvasatra kissé furának tűnt.

Az 1997. évi LXXXI. törvény 45. § (3) bekezdése szerint: "Élettársa után nem jogosult özvegyi nyugdíjra az, aki a (2) bekezdésben megjelölt együttélési időszak vagy ennek egy része alatt özvegyi nyugdíjban vagy baleseti özvegyi nyugdíjban részesült."

Szóval erre tekintettel nem jár neki az élettársa után is özvegyi nyugdíj.

ildikoeger # 2013.08.02. 20:49

1988-ban, tehát 25 éve. Utána nem sokkal jött össze az élettársával.

WWallace # 2013.08.02. 13:50

Mikor halt meg a férje?

ildikoeger # 2013.08.02. 13:45

Tisztelt Fórumozók!

Barátnőm 64 éves és 25 évig élt élettársi kapcsolatban. Most halt meg az élettársa, viszont ő jelenleg elhunyt férje után özvegyi nyugdíjat kap.
Régen 50 %-os rokkant nyugdíja volt, ami a csupán 11 éves munkaviszonya után számítódott. Férje halála után - mivel a két összeg közül az utóbbi volt magasabb, így már csak az özvegyi nyugdíjat kapta, kapja a mai napig.

A kérdés: most az élettársa halála után nyújthat-e be bármiféle igényt özvegyi nyugdíjra, vagy mivel jelenleg is azt kap, akkor ez dupla özvegyi nyugdíjnak számítódna és eleve elutasításra kerülne?
Vagy esetleg most is összehasonlítanák a jelenlegi összeggel és ha úgy adódna, akkor az élettársa jövedelme kapcsán számítódott összeg arányában esetleg kaphatna egy magasabb összegű özvegyi nyugdíjat?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.