Hibás számlázás,utólagos behajtás?


Rexor # 2016.10.19. 09:59

Ha jogos a számla, akkor be kell fizetned.

Réka_x # 2016.10.19. 09:28

Üdvözlet!

Segítségeteket kérem.
Internet szolgáltató küldött, egy évre visszamenő számlát 63e ft-ról, 12 havi, azaz 13, az e havi díjjal együtt.
Az elmúlt évben az az adott összeg a kiküldött és időben befizetett számlákon nem szerepelt!
A kérés, hogy a szolgáltatónak van joga utólag kiszámlázni a saját mulasztását?
Nekem be kell e fizetni az utólag kiszámlázott összeget?

Várom válaszotokat!
Réka

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.21. 12:30

Ha tényleg végrehajtási szakban van, akkor teljesen mindegy, hogy eredetileg tévedésen alapult-e a követelés.

monalisa1 # 2014.05.20. 14:29

Saját érdekből személyesen járj utána a dolognak, nagy valószínűséggel a +1 hónapi díjkövetelés számlázási tévedésen alapul. / A 24e Ft a végrehajtó kért/követelt munkadíja lenne...

ius latratus # 2014.05.20. 14:20

...és - ugye - végrehajtásról beszélünk.

ius latratus # 2014.05.20. 14:13

igen,
nemigen,
amíg meg nem unja.

Sanya1600 # 2014.05.20. 13:36

Üdv!

A segítségeteket kérem.2009 év végén megszüntettem a szerződésemet az egyik magyar internet szolgáltatóval.Mivel hűségidő vége előtt tettem mindezt,ők kiszámlázták a még hátralévő 4 hónap havidíját amit ki is fizettem.Azóta nem hallottam semmit felőlük,ezidáig.Most jelentkezett nálam 4 év elteltével a tisztelt cég végrehajtó által,miszerint tartozom nekik még 1 havidíjjal és kb 24.000 Ft-tal amiről fogalmam sincs hogy mi lehet.Kerestem őket telefonon,és mindig azt a választ kaptam hogy utána néznek,de ők soha nem hívtak hogy mire jutottak az ügyemben.Harmadik hívásom után meguntam a dolgot és a fogyasztóvédelemhez fordultam.Kérdéseim:

  • behajthatják e rajtam mindezt 4 év elteltével?
  • lehet e bármi esélyem arra hivatkozni hogy az elmúlt 4 évben nem kerestek meg,minden felszólítás nélkül végrehajtásra adták?
  • meddig követelheti a cég ezt a most már 36.000 Ft-ot?

Várom válaszaitokat!
Tisztelettel Tóth Sándor

Petitomi # 2014.05.16. 15:30

Tisztelt Fórum!
Problémám hasonló az előttem szólóhoz-bár még ő sem kapott választ:((
Miután felmondtam a szolgáltatást, kiderült a szolgáltató számára, hogy az IPTV-t elfelejtették aktiválni a számlámon és másfél évig nem fizettették azt velem. Most, a felmondás után aktiválták, és visszamenőleg akarják kifizettetni, igaz "nagy kegyesen" elengednek 1 évet és csak az utolsó fél évet kellene fizetnem. Úgy gondolom, mivel ez az ő hibájuk, nem követelhetik rajtam. Ami számlát kiküldtek, hiánytalanul, időre mindig befizettem.
Én le merem írni, hogy a THome-ról van szó.

Laka # 2014.04.23. 18:44

Üdv!

Történt,hogy az egyik nagy szolgáltatónál szerződéshosszabítás és csomagváltás után 3700 ft- os számlákat küldtek,ám most 5050 ft- ost kaptam.Bementem az ügyfélszolgálatra megkérdezni miért lett több a számla?A hölgy maga sem tudta eldönteni mi lehet a baj,központi segítséget kért,ahol azt mondták neki,hogy téves számlázás történt,nekem eddig is 5050 ft- ot kellett volna fizetnem és ezután már ilyen számlát fogok kapni! Én már kb. egy éve a 3700-et fizetem,eddig fel sem tűnt senkinek ez a "hiba"!Majd mint aki bűnözőt fogott,majdnem vigyorogva közölte,hogy elképzelhető,hogy utólag kifizettetik velem a számlák különbségét!Nem biztos,de esély van rá.
A kérdésem az lenne,hogy jogos- e az,hogy a szolgáltató a saját hibájából számlázott eddig kevesebb összeget,kiszámlázhatja- e nekem?
Ha ki is számlázza,ki tudok- e alóla bújni,merthogy én nem tudtam róla,hogy ez nem a helyes összeg?
A segítséget előre is köszönöm!