Forintositas - Erste


Kennedy # 2015.05.13. 14:34

A civilkontroll oldalon olvastam a napokban, hogy lehet/kell kerni a banktol listat a befizetesekrol. Ma elmentem a bankhoz es kertem az ui-t, hogy nyomtatsson ki nekunk egy ilyen listat. Azt mondta, hogy O ezt most, rogton nem tudja megcsinalni. Akkor megkerdeztem, hogy mikor kaphatjuk meg - mert 30 napunk van valaszolni az elszamolo levelre -, de erre meg valaszolni sem tudott. Szamomra felfoghatatlan, de panaszugykent kezelik, ha vki listat ker. Irt is egy panaszt az ugyintezo es kerte, h. irjam ala. En mondtam neki - kesobb tobbszor is -, hogy nem kivanok panaszt tenni ra, nincs ra okom, csak egy listat szeretnek kapni. Akkor atadott nekem egy ures lapot, hogy irjam le ra, amit akarok. Leirtam, ami tortent jottem,kertem, nem tudta megmondani mikor. O atvette, lepecsetelte. Pont. Megis panaszugykent fogjak kezelni. Mar csak 3 het van a 30 napbol. Ha nem kapunk listat, nem tudjuk leegyeztetni. Mit lehet ilyenkor csinalni?

Bori Bori # 2015.05.13. 17:38

Nemzeti Civil Kontroll? Hiteles forrás...

Kennedy # 2015.05.13. 18:54

Ott is vannak jo irasok. Devizahiteles vagy?
Mondj egy hitelesebbet? Te melyik oldalt olvasod? Szerinted nem kerhetunk listat a befizeteseinkrol?

Bori Bori # 2015.05.13. 19:06

Mondok egy hitelesebbet. Az elszámoló levélben benne van, mit kell tenned, ha részletesebb adattartalmú tájékoztatót szeretnél.

Bori Bori # 2015.05.13. 20:00

"Te melyik oldalt olvasod?"

Ha például a forintosítástól független számlaforgalmat szeretném a banktól kikérni, elolvasom a kuruc.infot.

Kennedy # 2015.05.13. 21:36

Szoval szerinted az Erste az hitelesebb, mint a civilkontroll? Na ennyi nekem eleg is

Bori Bori # 2015.05.14. 07:25

Igen, egy ilyen forgalomkimutatást minden bank kérésre ad, készülj, hogy van külön díja (kb. 1.000,-Ft) és van 1-2 hetes átfutási ideje. Ez a lehetőség független a forintosítástól.

A másik, amiről beszélünk a részletesebb adattartalmú elszámolás, a forintosítás folyamatában kérhető, 5 napon belül meg kell kapnod.

Ha nem hiszed, kérdezd meg a civilkontrollt.

ius latratus # 2015.05.14. 12:18

...vagy a Damm Andreát. Vagy a Koppányékat. .. Esetleg Léhmannt.

ius latratus # 2015.05.14. 12:19

...de írhat a Blikknek is.

Roz Makói # 2015.05.19. 10:57

Azt hiszem találtam egy bizonyítékot, hogy trükköztek a biztosítók. 2008. december 11.-én írtuk alá a szerződést, a Bank 2008. december 19.- én utalta el a pénzt (az elszámoló levél szerint) az az ügyvéd számlaszámára (adásvételi szerződés szerint).
A Földhivatal már dec. 16.-án bejegyezte a elidegenítési tilalmat bejegyzett jelzálog biztosítására.
12. hó 16.-án az EUR árfolyam 268.57 Ft volt,
12.hó 19.-én 264.8 Ft
Nekik információik voltak arról, hogy a Ft árfolyam növekedni fog, nekem meg nem.
Különben nem egyeztem volna bele, hogy az ügyvéd úgy fogalmazzon, hogy legkésőbb 2009.január 30.-ig történjen meg az átutalás, csak egy szót kellett volna kihagyni, és azt írni, hogy jan 30.-án történjen meg az átutalás.
Akkor már a középárfolyam 294.93 Ft. volt.
Így idáig ezt a kb. 1 milliónyi Ft fizettem havonta 65 ezer Ft vissza, a kamatokkal együtt. Egy szó 5 millióba fáj idáig. Mi nem tudhattuk előre azt, hogy romlik tovább a forint ilyen rövid távon belül. Február 16.-án amikor elkezdtük a törlesztést már 302 Ft volt az EUR. Csak két hónapot tudtunk volna várni még a vásárlással, ha ránk nem beszélik. A bankban tudták miért teszik, de ezt már bizonyítani nem lehet.

ius latratus # 2015.05.19. 12:52

Aha, jó.
Kérdés is van?

Roz Makói # 2015.05.19. 13:43

Bocsánat az első mondatban Bank helyett biztosítót írtam.

A kérdésem csak annyi, hogy megteheti-e a Földhivatal, hogy pénzutalás előtt bejegyezze a jelzálogot?
Vagy csupán a Bank trükközött a napokkal?

Roz Makói # 2015.05.20. 04:04

Ez nem igy van, elso sorban Onnek kellett volna tajekozodnia, nem harithatja ezt a felelosseget a bankra,
Vajon én honnan tájékozódhattam volna? A Banktól biztosan nem.

Roz Makói # 2015.05.20. 09:36

Bocsánat, de az ügyvéd felelősségét nem keresem, ő tisztán és világosan fogalmazott a szerződésben.
Az ERSTE Bank manipulációjáról, meg csak most szereztem tudomást, az elszámolásnál
Van néhány.

Roz Makói # 2015.05.21. 09:52

Hangsúlyozom, nem az ügyvéd felelősségét keresem,csupán a a Banki tájékoztatás hiányát.
Kaptam egy olyan szerződést ami sok-sok oldalas, számtalan melléklettel. aminek értelmét máig sem értem.

"1. A Bank az Adós(ok) részére, Adósok biztonságos finanszírozása érdekében 32 578, EUR, azaz
harminckettőezer.ötszázhetvennyolc euró összegű kölcsönt bocsát rendelkezésre, tekintettel
az adósok azon igényére, hogy a jelen szerződés l/2 pontjában írt célra 7 400 000,: forint, azaz
hétmillió.négyszáiezer forint iránti finanszírozási igényt a Bank kifejezetten EUR elszámolással elégítsen ki.
Adós elfogadja azon tényt, hogy a nyilvántartásba vett devizaösszeg a jelen szerződés
megkötése, valamint a folyósítás időpontja közti időszak alatt bekövetkezhető árfolyamváltozás
miatt a kölcsönkérelem befogadásának időpontjában érvényes számlakonvenciós devizavételi
árfolyam változásához képest 15%-kal növelt értékben kerül megállapításra. Ezen összeg tájékoztató jellegű a tartozás tényleges összege a Il./1 pontban írtak szerint kerül megállapításra."

A földhivatal 32 578 EURO jelzálogot jegyzett be, amikor én 28462 EURO-t vettem fel.
Szó van valami közjegyzői okiratról, azt sem tudom hol keressem, mert az árának kimutatása meg van, de okiratot nem találok.

Roz Makói # 2015.05.26. 10:35

Kárt okozott az Erste Bank nekem azzal, hogy az 2008.december 19.-én utalták a pénzt (a kölcsön összegét), mikor ráért volna 2009. január 15.-én (15.-e a fordulópont), (a végső határidő 2009.jan. 30. volt) az ügyvédi és a banki szerződés szerint is.
Kizárólag a Bank érdekeit vették figyelembe az ügyfél kárára. Így tört időszaki kamatot kellett fizetnem, egy havi tőke levonás nélkül.
A valuta árfolyama (2008.dec.19) 264.8 Eur- ról (2009.jan.15.) 280.8 Euróra változott.
Igaz a Bank tisztességtelenül 259,99 Euron számolt el.
Úgy érzem ezekkel a tevékenységekkel igazolható a károkozás szándékossága is.

Sherlock # 2015.05.26. 11:11

Nem okozott kárt.

Roz Makói # 2015.05.26. 14:27

A Banknak nem, nekem igen. Elég sokat.

Sherlock # 2015.05.26. 14:50

Ez nem a Blikk, hanem a jogi fórum. Attól még, hogy sokszor írsz le egy sületlenséget, nem lesz úgy. Jogilag biztosan nem.

Roz Makói # 2015.05.26. 15:30

Jellemző. Gondolkodás nélkül hozzászól.
Hallgasson még egy darabig, jobban jár mindenki. Amihez nem ért, nem kell beleszólnia.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.26. 15:50

:D

Dr.Attika # 2015.05.26. 16:50

Sherlock! Mi bajod a Blikk-el? "Komoly lap". Online változatból ma láthatod Győzike hibátlan felsőtestét és alsógatyájában rejtőzködő férfiasságát, valamint megtudhatod Győzikétől, hogy milyen az igazi férfi.

Bori Bori # 2015.05.26. 17:47

A gondolkodás nélküli jogászok. Höhhöhh.

wers # 2015.05.26. 17:51

megtudhatod Győzikétől, hogy milyen az igazi férfi
azt én nem tudom, Győzikének milyen pasi jön be.... lehet én vagyok válogatós?

Roz Makói # 2015.05.27. 06:42

Ha ez valóban olyan komoly fórum, és én írok sületlenségeket, akkor ezek a bizonyos jogi hozzászólások.
Győzike farka igazán kellemes téma lehet egyesek számára, bár én ezt nem olvastam, s úgy gondolom nem is fogom.