Szakdolgozati belső konzulens kötelességszegés


Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 09:45

Az én konzulensem közismert álláspontja az volt, hogy aki végzősként nem tud megírni magától egy szakdolgozatot, az alkalmatlan a jogi pályára.
És milyen igaza volt!

Immaculata # 2015.09.04. 08:33

Ne válts konzulenst, ha a leadásig elkapod, írattasd alá vele a papírt és kérdezd meg, hogy beköttetheted-e, illetve, hogy leadhatod-e. A konzulensváltásnál is kell a beleegyezése, így nem is értem, hogy miért ezt az utat választod.

Egyjogász # 2015.09.04. 08:11

Az én konzulensem közismert álláspontja az volt, hogy aki végzősként nem tud megírni magától egy szakdolgozatot, az alkalmatlan a jogi pályára.

Ehhez képest a konzultáció kb. úgy zajlott le, hogy beküldtem hozzá a papírt, amin igazolta, hogy megtörtént a konzultáció, illetve kiüzent valakivel, hogy ugye nincs semmilyen kérdésem...:)

Viszont az is igaz, hogy a védéskor nagyon rendes volt.

Dorion # 2015.09.04. 06:24

Tisztelt ügyvéd urak!

Felsőoktatási hallgató vagyok.
Utolsó éves,szakdolgozatíró vagyok.
Sajnos kifogtam egy olyan belső konzulenst
aki nagy ívben tesz arra hogy konzultáljon velem,
persze mindezt nem mondja a szemembe.
Még az előző félévben kezdődött a dolog,
e-mailekre nem válaszolt,amit csináltam arról véleményt
nem mondott,persze személyesen mindíg készségesnek mutatkozott:"Még nem tudtam megnézni de ma megnézem stb."
A dolgot olyan jól sikerült halasztania hogy eljött a Május ő még a leadási határidő előtt 1 hónappal el is tűnt aztán letiltottak a Neptunban.

A héten voltam tanulmányi osztályon ahol kiírták ismét a költségtérítést is a szakdolgozat tárgyra.
Arra a kérdésemre hogy válthatok -e konzulenst még ők
voltak természetesen felháborodva mert persze a diák mindíg lusta stb.
Amennyiben új konzulenst akarok választani akkor egyben új témát is kell választani,aláíratni az új és a régi konzulenssel is,ezt a félév 3. hetéig leadva-mindezt annak tükrében hogy simán visszadobhatják a témát és akkor már az első hónapban elvágtak és még a pénzt is befizettem.
Nem tartom igazságosnak hogy azért mert konzulens váltás történik témát is váltani(változtatni) kellene amit már egyszer az intézet igazgató elfogadott