lesifotós


HE0222 # 2005.08.27. 22:28

Szerintem:

1. Bár a Ptk. a képmáshoz való jogot nevesíti, a képmás nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével- az érintett személyes hozzájárulása szükséges,
és ez ugye...nem képmás, hanem egyéb felvétel, tehát erre nem lehet hivatkozni.
2. Ugyanakkor a Ptk . 75.§ egy olyan generálklauzula, mely szerint minden, külön nem nevesített személyiségi jog is a törvény védelme alatt áll. Ergo ha megsértik, jogvédelemért bírósághoz lehet fordulni.

3.A Ptk 76.§ az emberi méltóság sérelmét külön is nevesíti mint személyiségi jog-sérelmet, ha tudod bizonyítani, hogy Téged emberi méltóságodban ért sérelem.

Járhatóbb, olcsóbb, egyszerúbb útnak mutatkozik, ha az újságot keresed meg, és megpróbáltok kiegyezni.

csellos # 2005.08.26. 21:45

Végül is önként mutatkoztatok nyilvános helyen fürdőruhában...

Zoltán György # 2005.08.25. 20:18

Szerintem itt a kép alatti szöveggel együtt kellene nézni........

A Sziget Fesztiválról jónéhány fénykép készült, szerinted???

karcsibácsi # 2005.08.25. 19:18

Tavaly a mogyoródi aqva- park egyik medencéjénél sétáltam a barátnőmmel és hátulról lefényképeztek minket. Én egy fürdőgatyában a barátnőm fürdőruhában volt. Az ismerőseink hívták fel figyelmünket, hogy az interneten és a mórickában is láthatóak vagyunk. Egyértelműen felismertük magunkat ismerőseink úgyszint.
A kérdésem, hogy ezzel a lap sértett- e személyiségi jogokat? Ha igen, akkor perelhetek-e?