Ki védi meg a gyermekeket a bíróság túlkapásaitól?


falcon # 2005.08.30. 19:47

Igazad van Nick Name, fellebbezni kell, de azzal, hogy fellebbezel, még nem minden esetben érsz el eredményt attól függetlenül, hogy igazad van, illetve attól, hogy fellebbeztél és azt valamikor 3,4,5stb. hónap után elbírálják, addig még a gyermekedet ebben az időben mindenféle hülyeséggel traktálják, ellened nevelik, elidegenítik, és mindezt azért, mert egyszer egy bírónő hozott egy rossz döntést, a bírónő nem kap érte semmit, a gyermekeid meg súlyos károkat szenvednek???

falcon # 2005.08.30. 19:43

György: Veletek mi történt, kicsit részletesebben?

falcon # 2005.08.30. 19:41

Kedves ildiko31.

Ok. Nem mondom, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják, de szerintem az nem a helyes mérlegelés, hogyha a kislányom a szakértői vizsgálaton azt mondja, hogy szereti az apját, de velem szeretne élni, és többször ezt állítja,ill. ezen vizsgálaton megállapítják, hogy az apa ellenem neveli kisfiam, akkor miután apja a gyermeket önkényesen magánál helyezi el, "ellopja" a gyereket, a bíróság, helytelenül, és jogtalanul nála helyezi el ideiglenesen, akkor nem a helyes mérlegelést mutatja, ha a bírónő azzal érvel, hogy a gyerek szereti az apját, vagy??? A megyei, másodfokú bíróságról a véleményem annyi, hogy ugyanazon személyekből áll, mint a városi, csak ott hárman vannak, egymást védik.

Nick Name # 2005.08.30. 17:32

Bocs, azt hiszem, valamit félreértettem. És természetesen György. :(


Nick Name

Nick Name # 2005.08.30. 16:22

Hát, györgy, ezek szerint nem erős oldalad a logika. Van gyerekem.

A feleségemmel nevelem közös háztartásban.


Nick Name

ildikó31 # 2005.08.30. 10:51

Kedves falcon!

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy bíróság a szakértői véleményt figyelmen kívül hagyva, vagy annak homlok egyenest mutató döntést hoz. Persze előfordul, városi viszonylatban, hogy a bíróság elfogult egyik vagy másik fél iránt, de az ilyen döntéseket meg kell fellebbezni, és szerintem azért az ilyen hibákat a másodfok már orvosolja! Egy gyermekelhelyezési perben a szakértői vélemény fontos bizonyíték!


ildiko31

Zoltán György # 2005.08.30. 10:26

Igazad lehet, gyereked nem!

Hasonló cipőben járok, és a Gyámhivatal az egyetlen esélyem.

Nick Name # 2005.08.30. 10:05

Azért én válaszolnék: fellebbezni kell, illetve ha lehetséges, élni a rendkívüli jogorvoslat lehetőségével. Ha ezek sem vezetnek eredményre, akkor valószínüleg nincs igazad.


Nick Name

balazs01 # 2005.08.30. 09:42

Mindenképpen a Családjogi topikban tedd fel a kérdésed, ott hamarabb kapsz választ!!

falcon # 2005.08.29. 18:26

Kérem szépen mindenkinek a segítségét, vagy hozzászólását, javaslatát, aki tud egy jogorvoslati lehetőséget, hogy egy már 3 éve folyamatban lévő gyermekelhelyezési perben a nyíregyházi v. bíróság ész nélküli döntéseit meg lehessen akadályozni, mely döntések szakértői véleményeket figyelmen kívül hagynak, alapvető pszichológiai szempontokat mellőznek, sőt a józan emberi észt is, ezen döntésekkel gyermekeim (négy és hat éves) egészséges fejlődését súlyosan veszélyeztetik. Mindezek mellett az én jogaimat és kötelezettségeimet is. Elóre is köszönöm mindenkinek.