"agyonterhelt" ingatlan adásvétele


ObudaFan # 2007.12.30. 11:00

Nem feltétlenül, annak a kifizetését már egyébként is lehet a birtokba adás napjára időzíteni, és akkor nem kell ügyvédi letét.

monalisa1 # 2007.12.29. 18:56

A vételár-különbözetet ügyvédi letétbe helyezni, így az eladó mindaddig nem fér a pénzhez amíg a házból ki nem költözött - és iratkozott is.

ObudaFan # 2007.12.29. 15:31

Ha pedig az első vételárrészlettel tehermentesítitek az ingatlant, akkor már van fedezet a foglaló kétszeresére is, mert van egy tehermentes ingatlan. Nyilván ebben az esetben az a célszerű, ha az első vételárrészlet közvetlenül a jelzálogjogosult számlájára megy.

ObudaFan # 2007.12.29. 15:29

Mind a ketten. De az okiratszerkesztő ügyvéd ezt tudni fogja.

osmi # 2007.12.29. 13:58

Hogy még tetézzem a tudatlanságomat, még egy kérdés; az én eladott ingatlanom árából ezt a fél év híján nagykorú gyerek nevére / a saját haszonél.j.terhelve/ szeretném venni.Ez, mint láttam, már volt téma. Praktice a gyerek írja alá a szerződést és én, mint tv.-es képviselője, vagy hogy van ez?

osmi # 2007.12.29. 13:44

Igen, alapos a gyanúm, hogy nincs.Milyen praktikus megoldással éljek? Karöltve elmegyünk a bankba; tehermentesítünk. A közmű tartozásokat ugyanígy lerendezzük.Ezek után már nem marad annyi, hogy a lakhatását megoldja,tehát; marad. A vételár nagyobb része pedig elment.A bíróság pedig majd évek múlva igazat ad nekem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.29. 11:48

Igaz. Feltettem, hogy nincs. Ha ugyanis lenne, akkor abból - vagy az arra felvett kölcsönből - tehermentesíthetné az ingatlant.

ObudaFan # 2007.12.29. 11:44

Hogy a foglaló avevőnek mekkora biztosíték, az attól függ, hogy az eladónak az ingatlanon kívül van-e egyéb vagyona.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.29. 11:41

Semmilyen mértékű foglaló nem elég biztosíték, ha az ingatlant olyan összegű, jelzáloggal biztosított tartozás terheli, amelyek kielégítése után még az egyszeres visszafizetésre sem futja, nem hogy a kétszeresre.
Azt csak mellesleg mondom, hogy a jelzálog általában elidegenítési tilalommal jár karöltve. Akkor pedig a jelzálogjogosult hozzájárulása nélkül az egész szerződés érvénytelen. Pontosabban létre sem jött.

ObudaFan # 2007.12.29. 11:31

Kb. 20% mértékű foglalót sem tekint ilyenkor a gyakorlat túlzottnak, az pedig elég biztosíték lehet.

osmi # 2007.12.29. 11:00

Igen, csak a szokásos előlegnél jóval több a teher /kb.a
vételár fele / és akkor még a jelentős rezsihátralék is ott van, melyet nyilván a vételárból akar /?/ rendezni.
Az aggodalmam, hogy kifizet mindent és nem ad birtokba.

tomas64 # 2007.12.29. 10:49

A vételár-előlegből tehermentesítse az eladó az ingatlant.
Szerintem.

osmi # 2007.12.29. 10:30

Tanácsokat kérnék; jelentős összegű jelzálogjoggal terhelt ingatlant szeretnék megvenni, ahol az eladónak feltehető, hogy jelentős közmű tartozása is van.Hogyan csöpögtessem a vételárat, hogy biztosítva legyek?
köszönöm: osmi