Lelépési díj


Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.27. 13:45

Szaszady!

Volt férjem szerint már nem vagyok jogosult

Arra gondolhatott, hogy megváltoztak a körülményeid. Van hol laknod, nincs szükséged a közös lakáshasználathoz, egyébként a férjed bíróságtól kérhetné is ennek felülvizsgálatát.
Te írod, hogy csak ritkán vagy ott. Ez pont azt jelenti.

A lelépési díjjal ne feszítsd túl a húrt. A megváltozott körülményeid miatt a bíróság el is veheti tőled ezt a jogot.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.03.27. 13:39

SolnesM!

Nézd csak:

közös lakáshasználatot ítélt a bíróság válásunkkor

Ha a feleség ítélet alapján igényt tart rá, használja, ha meg lelép, üres zsebbel távozik.

SolnesM # 2008.03.27. 13:23

T. ObudaFan !

tarthatsz igényt a lakáshasználati jog ellenértékének

És ez a jog hogyan forintosítható ?

A régi un. 'bagó' lakbéreknél ez egyértelmű volt.

lakáshasználati jog = piaci lakbér - bagó lakbér.

pl. piaci lakbér : 60 eft, a szép emlékü jó mostmár nem minősítek - tehát onkormányzati lakbér cociális lakbér 15 eft - a lelépésért elkértek x - szer 45 eft -t - néha milliókat.
Egy normál piacgazdaságban ez nem müködik !

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.27. 13:19

viszont ha maradsz a férjnek jogában áll tisztességes lakbért kérni.
Nem.

SolnesM # 2008.03.27. 13:12

T. szaszady !
És milyen lakás az - mármint a használat jogcime ?

Ja látom a férjé. Hát lehet kérni lelépést, viszont ha maradsz a férjnek jogában áll tisztességes lakbért kérni.
Ez a lelépés általában az önkormányzati lakásoknál dívott. Mivel ott nem volt reális lakbér egyesek szszrint bagóért adták kiígy az un lakhatási /bérlési jog ért fel jelentős értékkel.
Reális lakbérnél nincs értelme az un. bérleti jognak.
SM.

ObudaFan # 2008.03.24. 16:04

Ha közös lakáshasználatot ítélt a bíróság, akkor jogosult vagy ott tartózkodni. Ehhez képest ha kiköltözöl, akkor önként költözöl ki, és nem tarthatsz igényt a lakáshasználati jog ellenértékének rád eső részére.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.24. 15:30

Volt férjem szerint már nem vagyok jogosult a lakás használatára.

Aha. És miért nem?

szaszady # 2008.03.24. 15:15

T. ObudaFan!

Férjemmel közös lakáshasználatot ítélt a bíróság válásunkkor, a lakás az övé. Szeretné, ha mihamarabb elköltöznék a lakásból. A lakásban ritkán vagyok már, bár nem költöztem még ki. A lakás közös költségeinek rám eső részét fizetem. Volt férjem szerint már nem vagyok jogosult a lakás használatára. Lehet-e ennek elmarasztaló anyagi és jogi következménye rám nézve?
Kérhetek én lelépési díjat tőle? Ha igen, milyen mértékű szokott ez lenni?

Köszönettel: Szilvia