közjegyző díja


SolnesM # 2008.03.27. 13:02

Azért az a 1% nem mindig szentírás.

Egy 8 -10 milliós ingatlannál még elmegy, de egy 60 -70 milliósnál már lehet alkudni - nem szégyen az alkú.
Végül is az ügy bonyolultságától kell hogy függjön.
Viszont ha egy szobabutor vagy bármi kisértékü ingatlannál már nem áll az 1 % az ügyvéd részéről sem. Ott van/ kell lenni egy minimál összeg (nek).
Jó szár ügyvéd ne vállaljon piti ügyeket - vagy meg kell fizetni ! Számlát viszont az ügyvédnek is kell adni - mint mindenkinek. Sőt a számlát kérés nélkül kell adni, az árat meg mindig Áfá-val kell mondani.
Mint az én iparosaim : mindig mondanak egy árat mindig Áfa nélkül, ha nem akarok megegyezni, ez is egy ok hogy elhajtsam őket.

A baj akkor van amikor a vevő/megrendelő nem tisztázza ezt előre !

kuha # 2008.03.25. 16:29

Sziasztok!

Igen-igen, kölcsön ügylet lesz!!!!
Az ügyvédet már tudom, ő 1 %-ért dolgozik, (legalábbis, akinél mi kötjük az adásvételit), de akkor legalább már tudom így, hogy mire lehet számítani...

monalisa1 # 2008.03.25. 14:52

Ingatlan adásvételi szerződésénél elengedhetetlenül szükséges ügyvéd és/vagy közjegyző közreműködés., amíg az ügyvéd "mond egy összeget", ezzel szemben a közjegyző szabott/kötött/ árak alapján dolgozik, és számlát is ad róla.

Adott esetben az ügyvéd olcsóbb lehet, de nem azért mert a közjegyzőség "zsíros" állás lenne, nem, hanem mert van ügyvéd aki ügyfélhiány okán olcsó...

Ezzel szemben a közjegyzőnek akár van ügyfele akár nincs, a szabott árakhoz kötve van.

Költségként 0,5 - 1 %-kal számolhatsz.

Zoltanuss # 2008.03.25. 14:27

Finomítok : nyilván kölcsön ügyleted van , így már más !

Zoltanuss # 2008.03.25. 14:24

Helló kuha !

Miért kell oda közjegyző ?

Alap esetben - lakás vásárláshoz - pénz kell, a szerződéshez - a készítéshez (ami kicsit túlzás) kell ügyvéd, ill. az ellenjegyzéshez a földhivatali bejegyzés miatt kell még az ügyvéd !
Hogy mennyi a díja ? Nem tudom - viszont azt tudom - mondják - a közjegyzöség az egyik legzsirossabb, az egyik legjobban fizetett szakma a mai Magyarországon !
Z.

kuha # 2008.03.25. 14:11

Sziasztok!

Szerintetek egy 11,9 mFt értékű lakásvásárlásnál mennyi közjegyzői díjra lehet (kell számítani???).
Az változtat valamit a dolgon, hogy + 1 ingatlan kerül be fedezetként? Azzal van dolga még a közjegyzőnek???

Köszönöm!

kuha