Zárt facebook csoportban döntenek a TH ügyeiben?


MajorDomus # 2018.12.04. 20:07

Célszerű lenne új közös kincset választani.

Krsztian # 2018.12.04. 17:05

Köszönöm mindenkinek! Akkor azt hiszem ezt meg fogjuk támadni és érvénytelenítve lesz.

MajorDomus # 2018.12.03. 20:14

A társasházban ,,az erősebb kutya ballag el a csonttal!

Az ügy ott támadható,hogy a közgyűlési meghivóval,már az árajánlatok összegét is tudnotok kell,a határozati javaslatban pedig fel kell tüntetni a javasolt beruházást.
A ,,társasház felújitása,, önmagában kevés.

MajorDomus # 2018.12.03. 20:14

A társasházban ,,az erősebb kutya ballag el a csonttal!

Az ügy ott támadható,hogy a közgyűlési meghivóval,már az árajánlatok összegét is tudnotok kell,a határozati javaslatban pedig fel kell tüntetni a javasolt beruházást.
A ,,társasház felújitása,, önmagában kevés.

ObudaFan # 2018.12.03. 12:39

Azt, hogy egy klikk előre egyeztet, szerintem nem lehet jogilag támadni. Azt lehet, ha esetleg normális napirendet, előkészítő anyagokat nem kaptok meg a meghívóval.

Krsztian # 2018.12.03. 09:21

Tiszteletem!

A TH-ban ahol lakunk, a SzB vezetője csinált egy Facebook csoportot, ahova csak a neki kedves embereket engedi be. A ház minden ügye kizárólag itt kerül megbeszélésre, itt dől el minden. Mi csak kapunk egy értesítést a képviselőtől, hogy x időpontban közgyűlés lesz ezzel meg azzal a ponttal. Azt is homályosan, pl. Szavazás a társasház felújításairól. Semmi több. Aztán utólag kiderül hogy a Facebook csoportban már átbeszélték és eldöntötték, hogy ki kell cserélni az ajtókat, ablakokat. Nekünk ott erre azonnal kell mondani valamit, a részleteket alig tudjuk meg. Természetesen a csoport tagjainak tulajdoni hányad fölénye van.

Másik: az esetleges hetekig elhúzódó, zajos felújítási munkálataikat és hajnalig tartó zenés összejöveteleiket is kizárólag ott jelentik be a Facebookon! Amikor kérdőre vontam az egyik illetőt, azzal támadott hogy ő értesítette a tulajdoni hányad 3/5-ét és azzal elegett tett a törvényeknek!

Mit tehetünk mi, semmiről sem tudó lakók? El lehet ezzel menni bíroságra? Hogyan fordulhat elő hogy a lakók 2/5-ét kizárják mindenből mintha ott sem laknának?