Padlástér vásárlás, beépítés társasházban SOS


tvick # 2008.04.01. 19:11

Segítséget szeretnék kérni az alábbiakban.
Társasházban lakom (három éve épült) a tetőtérben. Felettem van egy pici padlástér amit szeretnék megvenni, beépíteni. Az alapító okirat sajnos nem rendelkezik sehol sem a padlátérről csak a tetőszerkeztről. Hogyan tudnám ezt a problémát megoldani?
Néhány imsmerőssel beszéltem és az alábbit mondták:
Írásos közgyűlési szavazással (80%) nyilatkoztassam a tulajokat, hogy módosítsuk az az alapító okiratot, de már úgy, hogy a padlástér az én tulajdonom. Közben jóváhagyatom szintén írásos szavazással (2/3), hogy megvehetem a padlásteret. Ha ezek megvannak (ügyvéd által), akkor megterveztetem a padlásteret. A padlásteret a saját lakásomból nyitnám meg, és tárolóként szeretném azt engedélyeztetni (tehát lakásomat bővíteni). Azt mondták, hogy a földhivatal azonban nem jegyzi be az adás-vételi alapán a tulajdonjogomat (max csak széljegyen), addig amíg nincs hozzá használatbavételi. Lakás bővítésnél ugye nem kell a tárolónak külön albetét, hanem a jelenlegi albetétemet kell bővíttetni? Tehát e mellett párhuzamosan a tervek stb. alapján be kell adni a helyi önkorányzatnak a teveket engedélyeztetésre. Ez így kivitelezhető, vagy mi lenne a helyes megoldás? Plusz az építési engedélynél ha jól tudom a szomszédokat is értesíti az önkormányzat arról, hogy van-e kifogásuk a tervek ellen. Ilyenkor ki számít szomszédnak? A társasház össz. tulaja? Ha valakinek kifogása van, azt milyen módon teheti meg?
Előre is köszönöm a segítséget: tvick