bérleti díj - nem kapok számlát


komo0419 # 2008.06.16. 21:35

15 éve bérlek egy szuterén helyiséget, melyben kis közértet üzemeltetek. Akkor még a lakásszövetkezettől, de azt felszámolták, ami több, mint öt éve tart(ott), s az utolsó időszakban már senki nem törődött semmivel, még a felszámoló sem. 2004. nov-től nem kaptam számlát, hiába mentem utána (végül már azt sem tudtam kihez és hova kellene mennem), így nem volt kinek és mire fizetnem.

Aztán egyszercsak megalakult a társasház, bár még nincsenek bejegyezve, nekik kellene fizetnem.
Meg is állapodtunk, a kk, a felszámoló és én, hogy az elmaradt bérletidíjat kifizetem a háznak havi egyenlő részletekben + az aktuális havit. Ez volt tavaly májusban.

Augusztusban hoztak is egy számlát 2x2 havit, majd novemberben is egyet 3x3 hónapról.

Azóta megint nem kapok számlát, hiába kérem folyamatosan. Többször megígérte már a kk, hogy jön és hozza, de végül sosincs ideje átjönni Pest másik végéből (miért pont onnan kellett választani egyet?)

Tehát 204 óta húzódik a dolog, s mióta megegyeztünk is eltelt már 13 hónap és csak öt havi számlát kaptam (vállalkozóként számla nélkül mire fizetnék?)...

Meddig tehetik ezt meg? Jogosan követelik-e majd tőlem egyben? Évekig fizethetem majd az elmeradást miattuk?
Van-e ennek valami elévülési ideje?

Válaszokat előre is köszönöm