lakásbérlet


Szösziszi # 2010.07.06. 13:42

Ez a végleges szerződés, idézem:

A jelen szerződés magában foglalja a végső és teljes megegyezési feltételeket a felek között.

lewho # 2010.07.06. 13:35

Akkor viszont én sem értem a foglalót...

Be tudnád írni a szerződésből ezen részt?

És tuti, hogy ez a "végleges" bérleti szerződés, amit aláírt a bérbeadó is?

Szösziszi # 2010.07.06. 13:32

Eléggé dühít az eljárásuk. Utólag jöttem rá, hogy a lakást eladóként hirdették meg azok után is, hogy én aláírtam a szerződést és nekem erről egy szót se szóltak. Ha miattam hiúsul meg a dolog, akkor én elveszítem a pénzem, de ők nem tartoznak nekem semmivel?

Szösziszi # 2010.07.06. 13:28

A szerződést a közvetítővel, azaz ügynökséggel kötöttem. A tulajdonos külföldi és ez a cég kezeli végső soron. A bérlet időtartamának kezdete július 5. A felmondási idő 60 nap. Mire vagy még kíváncsi?

lewho # 2010.07.06. 13:16

mi is volt pontosan abban a szerződésben?

lewho # 2010.07.06. 13:16

Akkor nincs bérleti szerződésed, mert nekik nincs arra joguk, hogy a bérlő helyett szerződjenek...
de javíts ki, ha tévedek...

Szösziszi # 2010.07.06. 13:10

Az ingatlanközvetítővel, nekik adtam át a pénzt, amikor aláírtuk.

lewho # 2010.07.06. 13:08

kivel kötöttél szerződést? kinek adtad át a "foglalót"?

attól tartok, ha nem perelsz, akkor visszadják a 30 rugót, és szevasz

Szösziszi # 2010.07.06. 12:59

Bocsi, de nem nagyon értem a válaszodat lewho. Akkor most az van, hogy ők visszaadják a 30 ezremet és ezzel vége a történetnek?

lewho # 2010.07.06. 12:39

érteni

lewho # 2010.07.06. 12:39

Ingatlanközvezvetítőknél ez a gyakorlat.

Ha miattad hiúsul meg, akkor foglaló, ha a bérbeadó miatt akkor előleg, ami visszajár egyszeresen...

Szerintük. Bennünket egy rokon lakásvásárlásnál akartak beetetni, de rövid úton elküldtem őket a sunyiba. Nem nagyon akarták értetni, miért nincs igazuk.

kadaj01 # 2010.07.06. 12:19

Lakásbérletnél foglaló? Elolvastad a szerződést?

Szösziszi # 2010.07.06. 11:45

Üdv,
a problémám a következő, remélem tudtok tanácsot adni.
Június 23-án lakásbérleti szerződést írtam alá határozott időre, 1 évre és átadtam 30. 000 forintot foglaló gyanánt az ingatlanközvetítőnek. A szerződést július 5-i határidővel kötöttük, vagyis tegnap kellett volna kifizetnem a 2 havi kauciót és 1 havi lakbért. Hívtam őket, hogy megbeszéljük hol és mikor fizessem ki a pénzt és vegyem át a kulcsot, de nem sikerült elérnem senkit. Később felhívtak és közölték, hogy a tulaj lehet, hogy eladja a lakást, de még nem biztos. Nekem viszont 9-ére ki kell költözni a mostani lakásomból. Vagyis 3-4 nap alatt találnom kell egy megfelelő lakást. Ők az elállási jogukra hivatkoznak, ami szerintem sántít. Én ragaszkodom a lakáshoz vagy legalább a 2 hónap rendes felmondási időhöz, hogy legyen időm rendes lakást találni. Mit lehetne még tenni? Bánatpénzt kérhetek-e? Nem örülnék ha megúsznák azzal, hogy visszaadják a foglalómat és ők mossák kezeiket.
Előre is köszönöm a segítséget.

hborbely # 2010.07.06. 11:13

Óhhh, de jó! Szóval szabályozhatjuk, de...
Pereskedni nincs kedvem, mert mint közös képviselőnek ez is a nyakamba szakadna a többi baromság mellett.
(le kellene mondanom...)
A lakás közös költségének jelentős emelése jó ötletnek tűnik, csak az a gond, hogy a cég ebben a nagy gazdasági válságban is nagyon jól megy.Szerinem ez nem okozna nekik gondot és továbbra is keserítenék az életünket. Sőt bosszúból talán még jobban.

Az nem ütközne törvénybe, ha leszabályoznánk, hogyha nem tartják be a ház szabályait, 2 felszólítás után a tulaj kénytelen legyen felmondani a bérlőinek? :-)

SolnesM # 2010.07.06. 09:14

Ebben mindent leszabályozhattok.

Természetesen, de olyan amit törvénybe ütközik - Nem-

Minden leszabályozható és minden megtámadható a biróságon.

Ez a pech !

nandy # 2010.07.06. 07:45

Lehet, jobban járnál, ha az irodának kiadott lakás közös költségét emelnétek meg alaposan (közgyűlés kell hozzá!).

hborbely # 2010.07.06. 04:00

Van szervezeti működési szabályzatunk, de az konkrétan nem tér ki arra, hogy a lakásban a tulaj, vagy a bérlő milyen tevékenységet folytathat.Azt is hallottam, hogy azt nem lehet beszabályozni, hogy egy magántulajdonban a tulajdonos vagy a bérlő mit csinál.
Szeretnék valamilyen olyan megoldást találni, ami törvényes,de mégis megszűnne tőle a jelenlegi "átjáróház" állapot.

Átnéztem az iratmintákat, de erre nem találtam mintát.

Az a kérdés: Meg lehet-e tiltani a tulajnak, vagy a bérlőnek, hogy egy társasházban, a saját lakásában olyan tevékenységet folytasson ahol 5 főnél több dolgozik, jelentős ügyfélforgalmat bonyolítanak és ezzel zavarják a többiek nyugalmát?

MajorDomus # 2010.07.05. 19:03

A neten találsz mintákat, itt balra az iratminták között is.

MajorDomus # 2010.07.05. 19:02

Ugy hivják hogy Szervezeti és Működési Szabályzat, ami a ti házatoknak is kötelezően lenni kell. Ebben mindent leszabályozhattok.

hborbely # 2010.07.05. 08:21

Egy 8 lakásos társasház közös képviselője vagyok.
Mind a 8 lakás magántulajdonban van.
Ez egy viszonylag csendes ház "VOLT", míg az egyik lakó a lakását ki nem adta egy cégnek, akik elég sok dolgozót foglalkoztatnak és jelentős ügyfélforgalmat bonyolítanak, és ezzel megkeserítik az életünket.
Átjáró ház lett. Arral nem is beszélve, hogy a ház előtt saját pénzből építettünk térköves parkolót, ahol nekünk szinte már nincs helyünk, mert a cég autói és ügyfelei elfoglalják.
Az állandóan zárva tartott lépcsőházban az ajtót folyamatosan nyitva hagyják, stb., stb.
Emiatt az itt lakók nyugalmának vége lett.
Már többször kétem a tulajt, hogy kérje meg a bérlőit, hogy alkalmazkodjanak a ház szabályaihoz, de hiába. Falra hányt borsó.

Most arra kértek a többiek, hogy hívjam össze a lakógyűlést és szabályozzuk be, hogy a lakások kinek és milyen célra adhatók ki, és hogy minden bérbeadás előtt a többi tulajdonost tájékoztatni kelljen.
Azt is szeretnék, hogy maga a tulajdonos se végzhessen a lakásban olyan tevénykenységet, ami bármilyen módon zavarhatja a többi tulaj nyugalmát.

Valaki segítsen nekem abban, hogy ezt hogyan fogalmazzam meg úgy, hogy mindenki számára érthető legyen, és senki ne tudjon belekötni se most, sem pedig a jovőben?

Egy hivatalos szövegre lenne szükségem.

Előre is köszönöm.
Hajni

Titiána # 2010.07.02. 06:43

Én azt szeretném kérdezni, hogy a behajtó cég és a bírósági végrehajtó között van nagy különbség? Úgy értem, érdemes felkeresni vmelyik behajtó céget, hogy kb. 250 000 ft-nyi közüzemit behajtson? A behajtó cég is csak a jogszabályi keretek között mozoghat? Nem a verőlegényekre gondolok. Vannak a faktoring cégek, credit nevűek - ilyeneket találtam a neten.

Az albérlő nem akar kiköltözni, a zárunkat lecserélte,holott a szerződésben benne van, hogy nem cserélheti le. (nyilván azt csinál, amit akar, nem mászhatok be az ablakon.)
Köszi előre is, ha válaszoltok.

Titiána # 2010.07.02. 06:38

Piii
Én csak azt nem értem, hogy a dec. 3-án jogerőre emelkedett levelet miért egy fél év múlva kapod meg?

Az albérleti díjat, papír nélkül bmelyik fél letagadhatja, hogy átadta/átvette, a bíróság ebben az esetben tud igazságot tenni?

MajorDomus # 2010.07.01. 21:16

Mese habbal. Arrol neked is tudnod kellene. fizetési meghagyás stb.
Remélem nem voltál olyan birka,hogy nyugta nélkűl adtad át neki a kp-t. Ha igen akkor készitsd a pénzt !

Piii # 2010.06.30. 23:58

Tisztelt Szakértők!

Béreltem egy lakást aminek 80e ft volt a bérleti díja havonta. A tulaj rengeteget volt-van külföldön és emiatt anno 6 hónapig nem volt köztünk elszámolás.Aztán a munkaadóm problémái miatt a fizetésem is csúszott ezért ezt a 6 hónapnyi bérleti díjat részletekben fizettem ki mégpedig úgy,hogy amikor kiköltöztem egymás közt írtunk egy papírt, hogy 3 hónap alatt kifizetem. Ezt az élettársa írta alá mint tanú (csak ő volt az egyedüli tanú).Aztán az első két hónapot átutalással kifizettem (van hivatalos nyoma),a többit kp. A pláne: A héten kaptam egy ügyvédtől egy levelet, hogy a főbérlő általi követelése a Pesti Központi Kerületi Bíróság előtt p/Pk.xxx.xxxxxx. ügyszámon 2009.dec.3-án jogerőre emelkedett így 3 napon belül fizessek ki x-száz ezer forintot vagy végrehajtási eljárást megindít .
Mit lehet tenni?

aabbaabb # 2010.06.23. 05:52

Tisztelt Szakértők!

Van egy lakás a nevemen(feleség). Szeretnénk bérbe adni. Cég veszi bérbe bérleti díj+rezsiért. Adózási és jogi kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

1.Jogi szempontból: a férjem kiválthatja-e az bérbeadós adószámot erre, bérbe adhatja-e Ő az ingatlant, mint házasságban szerzett közös tulajdont?
2.Adózási szempontból: ha jól gondolom, számunkra a „legolcsóbb“ megoldás az lenne, ha összevonandós jövedelemként kezelnénk a férjemnél. Ha jól gondolom, akkor így 17%-os szja-t kell utána fizetni, mert belefér a többi összevonandós jövedelmével együtt az 5 millió forintos értékhatárba. EHo fizetési kötelezettség Őt egyébként is terheli osztalék után, így a bérbeadást ez nem terhelné.
Ha én adnám bérbe akkor véleményem szerint 17 % szja és 14% eho lenne az adó.

3.A közös költséget, társasháznak fizetendő fűtés átalányt le tudom vonni költségként? Milyen bizonylat szükséges hozzá, ha a társasház nem tud számlát adni?
Köszönettel!