Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Átminősítés lakássá.

Szomorú örökös #   2018.10.31. 05:46

F.Laca

a Budai hegyekben pl. bármelyik barlang megfelel az ismérveknek. Báár - akik már ilyen lepukkadt helyeken laknak, többnyire nem vizet isznak, hanem kannás bort

Személyes tapasztalat? :-D

F. Laca # e-mail 2018.10.31. 05:05

Szükséglakhatás bármiben lehetséges

aminek van padlója
fűthető
150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség

Több-kevesebb eredménnyel, de a Budai hegyekben pl. bármelyik barlang megfelel az ismérveknek.
Báár - akik már ilyen lepukkadt helyeken laknak, többnyire nem vizet isznak, hanem kannás bort ....

Szomorú örökös #   2018.10.30. 21:22

nonolet

aminek van padlója
fűthető
150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség

Gondolom te már csak tudod! ;-)

nonolet # e-mail 2018.10.30. 21:06

Szomorúka...

"Egészen konkrétan lakhatási engedély szükséges hozzá, ha csak egy használatbavételi engedély van mondjuk garázsra vagy raktárra, oda nem jelentheted be magad."

Dehogynem! simán...

• aminek van padlója
  • fűthető
  • 150 méteren belül van ivóvíz vételi lehetőség
holélünk? # e-mail 2018.10.30. 12:59

Szomorú örökös
Sejtettem, hogy nem kis elírás történt....nálunk is kell füvet nyírni, van rálátás :)

F. Laca # e-mail 2018.10.30. 05:40

Bizony, bizony, nekem is kb. 3-4 óra!
Mert nem mindenkinek van ám a telkén olyan "kerti traktor-jellegű" és focipályákat lenyírogatni képes benzinmotoros fűnyírója, amely egyből 1-1,5 m sávot vág le!
A közkézen forgó (s többnyire olyanok kaphatók) háztartási elektromos fűnyírógépek egy letolásra csupán 30-32 cm-t vágnak le. Még szép, hogy a kb. 200 négyszögölre simán kijön annyi idő!
Az útszéli (ingatlan előtti utcai) árok meg egy külön kategória. Ott úgy simán nem is lehet tolni, mert mindenféle szögből variálgatni kell.
Talán nem véletlen, hogy a mély árkot én szép csendesen töltögetem fel, mert annyi víz ott sohasem lesz ....
Amikor a szennycsatornát 2006-ban beletették a földbe kb. 5 méter mélyen,
az egész utcában végig se szó, se beszéd, de kérdés nélkül jó mély árkokat faragtak ... Van olyan, ahol azóta szintre hozták s lekövezett autóparkoló lett.

Szomorú örökös #   2018.10.30. 01:22

holélünk?

akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni

Elnézést, négyszögölt kellett volna írnom, mert valójában az. :-)
És igen, nyáron bizony 3-4 óra, mire minden pontján végig tudok menni. Nem egy akadálytalan területről van szó, ahol csak végig tolja az ember, hanem azért vannak fák, kút, és egyéb tereptárgyak is. No meg a ház előtt vízelvezető árok, stb. :-)

holélünk? # e-mail 2018.10.29. 23:43

Köszönöm mindenki hozzászólását.
Itt én már csak feltartanám a fürge fűnyírókat, akik egy 10x20 -as azaz 200 m2-es kertet 3-4 óra alatt nyírnak le..biztos körömollóval kell csinálni :) (bocs, nem bírtam megállni)

Szomorú örökös #   2018.10.29. 18:30

F.Laca

A sógorom nekem akkoriban személyesen mondta, hogy a szülei "hétvégi épülete" a Bács-Kiskun megyei Földhivatalnál - simán "szerszámos-kamra" kategóriára van bejegyeztetve, és hatóságilag nyilvántartva.

Mint ahogy én is írtam, hogy egy bizonyos „hivatalos” emberke „kapatároló” besorolást kapott a kétszintes központi fűtéses nyaralójára, ami akár életvitel szerű ott lakásra is alkalmas.

Lehetséges, hogy én írtam, ámde az EREDETI adásvételi szerződés alapján csupán CSAK "szoba-konyha hétvégi ház" minősítése van.

Na és szerinted az mi, ha nem nyaraló? Nem mindegy, hogy miként nevezzük? :-D

Te írogattad egykor nekem nemrég, hogy a "gazos kis kerted" ... de azért gondolj bele -
a fűnyírtás MAGA majd egy fél napomat elveszi...És az bizony tavasszal és nyáron, avagy az esősebb időszakok után - szinte már-már 2-3 hetente - erősen ildomos.

Nekem ne mondd, kb. 200 nm füves területem van, az is vagy 3-4 óra, ha egyben csinálom. Csak hát én itt lakom, így be tudom osztani és nem egyszerre nyírom le. 2 hetente muszáj nekem is nyírni, szerencsére már nem nő, beállt az őszi-téli álom a füves részeken. De akárhogy is nézzük, kéthetente az a kis fűnyírás belefér.

F. Laca # e-mail 2018.10.29. 18:07

Te írtad, hogy nyaraló van rajta.

Lehetséges, hogy én írtam, ámde az EREDETI adásvételi szerződés alapján csupán CSAK "szoba-konyha hétvégi ház" minősítése van.
Én nyaralni ott hetekig nem igazán tudnék, mert túl sok lenne vele a mindenféle dolog.
Ha viszont az ember igazából nyaral, azt többnyire sosem azért teszi, hogy heteken át csontra és csapágyasra dolgozza szét magát!

Te írogattad egykor nekem nemrég, hogy a "gazos kis kerted" ... de azért gondolj bele -
a fűnyírtás MAGA majd egy fél napomat elveszi!
És az bizony tavasszal és nyáron, avagy az esősebb időszakok után - szinte már-már 2-3 hetente - erősen ildomos.

Ha tovább hagynám a zöldet nőni, simán "belefulladna" a fűnyíró (pedig épp ezért van "biztiben" 2 db.!)

F. Laca # e-mail 2018.10.29. 17:54

Akkor meg nem „melléképület” volt, ahogy ugyebár írtad.

Mit kellene beismernem?
Hogy nem volt melléképület? (de tán elárulom - ma már tényleg nem az!)
A sógorom nekem akkoriban személyesen mondta, hogy a szülei "hétvégi épülete" a Bács-Kiskun megyei Földhivatalnál - simán "szerszámos-kamra" kategóriára van bejegyeztetve, és hatóságilag nyilvántartva.

Majd egy hétig elröhögtem rajta, mert valójában egy csodálatos lakóház! (Bár önmagában kissé keskeny)
A sógorom meg - ugyan miért hazudna - hiszen akkoriban még aktívan rendőr volt ott Bács-Kiskun megyében. És az aztán valójában elég nagy megye!
Tehát - a sógorom nem igazán olyan, mint pl. az a tetű pápai proli gyurcsányi elvtás!

• "Hazudtunk reggel, és délben - meg este ..."

STB.

drbjozsef # e-mail 2018.10.29. 15:23

Előbbi nem minden esetben, utóbbi igen.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

holélünk? # e-mail 2018.10.29. 14:47

Azért a bejelentkezéshez nem árt a tulaj aláírása, és úgy tudom, hogy ki is jelentheti a már nem ott lakókat.

Szomorú örökös #   2018.10.29. 08:48

F.Laca

Mellesleg pl. a telkemre - a tudtom és beleegyezésem nélkül - állandóra volt bejelentkezve egy számomra ismeretlen fazon, akinek az összes hivatalos papírja, banki dolgai és a lejárt helyetti új bankkártyája a postával mind mind oda jöttek!

Te írtad, hogy nyaraló van rajta. Nos, oda bárki bejelentkezhet, mert életvitelszerű ott lakásra alkalmas.

Szomorú örökös #   2018.10.29. 08:47

F.Laca

NEM VOLT SEMMIFÉLE FŐÉPÜLET!

Akkor meg nem „melléképület” volt, ahogy ugyebár írtad.
Bár hogy tévedtél, azt úgysem fogod elismerni. :-)

F. Laca # e-mail 2018.10.29. 08:26

nagy valószínűséggel volt főépület, lakóépület is, így be tudtak oda jelentkezni

NEM VOLT SEMMIFÉLE FŐÉPÜLET!
Ez maga a főépület.
Valójában eléggé keskenykére sikeredett, mert szélesebbre már kicsi volt a hely. A telek se túl nagy, ráadásul saroktelek)

Tehát nincs semmiféle "valószinüség", mert jártunk ott egy jó párszor. Egyszer pl. disznót vágtunk s az épület pincéjében dolgoztuk fel. (Kinn túl hideg volt hozzá)

F. Laca # e-mail 2018.10.29. 08:21

Mellesleg pl. a telkemre - a tudtom és beleegyezésem nélkül - állandóra volt bejelentkezve egy számomra ismeretlen fazon, akinek az összes hivatalos papírja, banki dolgai és a lejárt helyetti új bankkártyája a postával mind mind oda jöttek! Többször bementem a bankba, de csak azt mondták, az Állami Népességnyilvántartás szerint az lenne a hivatalosan bejelentett, és a személyi igazolványában szereplő lakcíme. Így aztán onnan /és véle az OTP banki adatbázisból/ csakis ő "intézheti ki magát".
Így aztán persze továbbra is jöttek a levelek.
Aztán egyszer jól berágtam - s fiktívre tetettem!
Máig sem tudom azt, valójában ki volt.
Hiszen oda én magam sem jeletkezhetek be állandóra, holott Földhivatalilag igazoltan az én tulajdonom!

Szomorú örökös #   2018.10.29. 08:18

F.Laca

a sógoromék hivatalos "melléképülete" Katonatelepen CSUPÁN egy bejelentett szerszámos-kamra címen futott a hivatalban, mindekközben telefonos, kábeltévés, teljesen alápincézett és emeletes téglaépítmény volt, belső vízöblítős WC-vel és fürdőszobával (mindkét szinten)

Már megint kevered a szezont a fazonnal! Ha melléképületnek nevezték, akkor nagy valószínűséggel volt főépület, lakóépület is, így be tudtak oda jelentkezni. A lakcímnyilvántartóban nem az van rögzítve, hogy ők az ingatlanon belül melyik épületben laknak.

F. Laca # e-mail 2018.10.29. 08:12

lakhatási engedély szükséges hozzá - oda nem jelentheted be magad.

Óóó, hát persze!
Éredekes, de a sógoromék hivatalos "melléképülete" Katonatelepen CSUPÁN egy bejelentett szerszámos-kamra címen futott a hivatalban, mindekközben telefonos, kábeltévés, teljesen alápincézett és emeletes téglaépítmény volt, belső vízöblítős WC-vel és fürdőszobával (mindkét szinten).
Ráadásul nagyon jól ellaktak benne ... s ha jól tudom, épp az anyukája - sokáig.
Hogy oda volt-e hatóságilag bejelentve, nos azt valójában nem tudom. De amikor eladták a kecskeméti lakásukat, a régi címükre más költözött be.

Ők nem azt csinálták, mint a közös képviselőnk, hogy nem lakik itt már 6 éve, oszt mégis itt a hivatalosra bejelentett lakása - a kapu alatt - egy postaládában!

Szomorú örökös #   2018.10.29. 06:28

nonolet

Létezik olyan ingatlan, ahol nem létesíthetsz semmilyen lakcímet, mivel a besorolása nem életszerű ott lakásra alkalmas. Egészen konkrétan lakhatási engedély szükséges hozzá, ha csak egy használatbavételi engedély van mondjuk garázsra vagy raktárra, oda nem jelentheted be magad.

Szomorú örökös #   2018.10.29. 06:16

holélünk?

Akkor kezdek házalni az ötletemmel :)

Ez nem újdonság! Én voltam már olyan helyi védelemmel ellátott házban dolgozni, ahol a tulaj gipszkartonnal eltakarta a mennyezeten lévő freskót, mivel nem volt rá pénze, hogy restaurálhassa és egyébként sem illett bele az ő lakásképébe a mennyezeten található festmény. Sőt ha már így tett, akkor lejjebb is hozta vele a plafont.

nonolet # e-mail 2018.10.28. 22:20

holélünk?

Lehet a tulajdonosnak is és annak is akit a tulajdonos feljogosít rá.

• a bérlőnek
  • a szívességi használónak
  • a befogadottnak

LAKNI bárhol lehet, akár egy sufniban is...
Ahol lakik valaki azt pedig KÖTELES bejelenteni ugyebár.

Bővebben ebben a fórumban olvasgass, erről.
állandó / ideiglenes lakcím
http://www.jogiforum.hu/…31/24715.0.0

holélünk? # e-mail 2018.10.28. 19:54

F. Laca
Akkor kezdek házalni az ötletemmel :)

holélünk? # e-mail 2018.10.28. 19:49

nonolet
Állandóra bejelentkezni és ideiglenes lakcímet létesíteni?

F. Laca # e-mail 2018.10.28. 19:40

a „régi épületekben lévő intézmények vagyonokat spórolhatnának meg, ha az 5m plafont egy álmennyezettel lejjebb hoznák.

Nálunk nemrég megcsinálták az egyik felújított 3 szobás lakásban. Csaknem 1 méterrel jöttek lejjebb gyakorlatilag a teljes albetétben - az álmennyezettel.
Tényleg EGYÁLTALÁN nem minden ám a téli fűtéskor, hogy hány méter is az a légköbméter.
No meg - a felfelé ható szigetelés - hisz a meleg mindig felfelé "akar menni" ...
itt azonban nem tud.
A régi szobánkénti fűtés helyett meg már modern cirkó üzemel, a legújabb kondenzációs kazánnal.
Nálam is sajna bő 4,5 méteres a belmagasság ...
Jóó, jóó, nálam meg a galéria van ...
De a kis hálóban - időkapcsolós villanyfűtés és forgácslapos álmennyezet. (simán fölé lehet menni, még engem is elbír! /mini padlás/)